Jak na věc


kde se točila pohádka anděl páně

Jak lze naskládat celoživotní vzpomínky do kufříku? Ukazují senioři v Dobřanech

    Pohádka Škola princů se točila celá na hradě Křivoklátu a také v jeho okolí. Více či méně se Křivoklát objevuje i v dalších filmech – Noc na Karlštejně, Anděl Páně, Třetí princ, Tři veterání, Kletba bratří Grimmů a v mnoha dalších.
    No, to bylo strašně jednoduché. Ptal jsem se sám sebe: kdo v této zemi může hrát Pána Boha? A odpověď byla okamžitá: 1) Václav Havel 2) Václav Klaus 3) Jiří Bartoška. První už ve filmu hrál, druhý by asi pro své prezidentské povinnosti neměl čas, takže to zbylo na charismatického Barťáka. A musím dodat, že si svého „božství“ užíval. Celý štáb ho každé ráno vítal zvoláním „pozdrav pánbůh“, Jirka odpovídal „dejžto, dejžto...“ a přitom smutnil, že právě dosáhl hereckého vrcholu, protože nikoho vyššího už hrát nemůže. Zatímco já štábu zakazoval říkat jméno „Bartoška“ nahlas, abychom jako nebrali jméno boží nadarmo.
    Hrad Pernštejn patří mezi nejkrásnější hrady v České republice. Je proto také jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Pro svou neopakovatelnou atmosféru se objevuje v mnoha pohádkách. Mezi nejznámější patří Jak se budí princezny, Sedm krkavců, Pták Ohnivák, Sůl nad Zlato, Čert ví proč.


Odborní pracovníci v oblasti účetnictví, ekonomiky a personalistiky - Plzeň

    Na tomto romantickém místě ukrytém v šumavských lesích se natáčela zimní pohádka Anděl Páně. V pohádce se objevuje především nádvoří hradu Kašperk. Exteriéry se natáčely v okolí hradu a na dalších místech Šumavy. V pohádce se objevuje také nedaleký kostelík sv. Mořice (na vrchu Mouřenec nad obcí Annín).
     Statutární město Plzeň, Městský obvod Plzeň 3 Mgr. Petr B a l o u n tajemník ÚMO Plzeň 3 v souladu s § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, ve znění pozdějších předpisů vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ&n...
    I zde se natáčela pohádka Jak se budí princezny. Hrad Roštejn je v ní domovským hradem princů Jaroslava a Jiřího. Dnes zde neuvidíte prince Jaroslava prchajícího z okna hradu, aby zachránil princeznu Růženku, zato na Vás v Malém ochoze čekají strašidla a příšerky vyskytující se v současnosti i dříve v českých zemích.
     Požadujeme: • všeobecná praxe výhodou • manuální zručnost • dobrý zdravotní stav • ochota učit se novým věcem • spolehlivost, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost • smysl pro dodržování pravidel • 3 směnný provoz • vhodné i pro ab...


Montážní dělníci mechanických zařízení - Plzeň

     Klíčové odpovědnosti a hlavní činnosti: - provádí obsluhu technologické linky dle pokynů vedoucího stroje - zodpovídá za pořádek na svém pracovišti a za dodržení technologických postupů - dodržuje pravidla bezpečnosti práce - provádí úklid a dle p...
    Právě na tomto hradě se natáčela pohádka Ať žijí duchové. Zde si Vilém Brtník z Brtníku tak mocně přihýbá z lahve Alpy a děti s vydatnou pomocí trpaslíků opravují hrad, který jim byl svěřen do péče. Také zde sídlil obávaný Mrakomor z pohádky Princ a Večernice.
    Snad každý už viděl v kině nebo televizi pohádku Anděl Páně režiséra Jiřího Stracha. V kostele sv. Mořice nad šumavským Annínem, v pozdně-románském chrámu ze 13. století, Jiří Strach na přelomu let 2004-05 část Anděla Páně natočil. Lidé tak v neděli mohou vidět obrazy a kulisy, které dosud znali jen z filmu hned dvakrát - na plátně a kolem sebe.
    Vesnička dřevorubce Drnce z pohádky Lotrando a Zubejda žije i dnes čilým životem. Od jara do Vánoc se zde konají akce, které již mají svou tradici. Navštívit můžete velikonoční akce, jarmarky, hrnčířské či bramborové soboty nebo akce určené pro rodiny s dětmi.


Mouřenec zve každou sobotu na zimní prohlídky

    Ještě než se ke mně scénář dostal, Lucka Konášová byla televizní dramaturgií uválcována sedmi verzemi. A když jsem ten text přečetl, neměla už sílu ani čas na další úpravy, nicméně jsme se shodli, že okořenit to humorem, zabydlet nebe svatými a zdramatizovat konec tomu textu určitě pomůže. Obrátili jsme si tak trochu role – já přepisoval a Lucka mi to zpětně dramaturgovala. A vznikl finální text, který je takřka doslova na plátně. Nutno dodat, že v této fázi nám také velmi pomáhala dramaturgyně Eva Vondrová. Ale není podstatné, kterou situaci kdo vymyslel, jestli tenhle dialog napadl mě nebo Lucku, jestli jsem tomu pomohl malinko nebo hodně. Důležitá je ta tvůrčí souhra mezi Luckou a mnou, kterou jsme si vyzkoušeli poprvé na televizním filmu Vůně vanilky, to stejné vidění věcí, humoru a hodnot. Tedy všem říkám: autorsky je to scénář Lucky Konášové. A pánbůh zaplať, že Lucka není autorsko-egoisticky ješitná, že umí zůstat otevřená dalším nápadům. Film je koneckonců kolektivní dílo
    Je o schopnosti odpouštět a o umění nezištně se obětovat pro jiné lidi. Jsou to tedy témata, která jsou nejen tradičně křesťanská, ale především hluboce lidská. A dnešním světem veskrze opomíjená. Strašně mě bavilo je vytáhnout ze zapomnění, oprášit a přednést řečí pohádkovou, krystalicky čistou, srozumitelnou, bez jinotajů. Ale netesám pomník morálce, snažili jsme se tohle všechno vyprávět humorem a nadsázkou, která sice možná pár ortodoxních katolíků nadzdvihne. Ale já si upřímně myslím – a říkám to s prismatem věřícího člověka, že v nebi je děsná sranda, že Pán Bůh má smysl pro humor a že Panně Marii se tam neříká „Ó svatá neposkvrněná“, nýbrž „Zdrávas Maruško“. Jinak by přece nebe po smrti nebylo za odměnu.


personální pracovnice (pracovník) Úřadu městského obvodu Plzeň 3

    Hrad Bouzov je místem, kde se natáčelo hned několik pohádek. Švec Jíra zde letěl za svou Jasněnkou v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci, natáčela se zde pohádka O medvědu Ondřejovi, Třetí sudička, Arabela se vrací, Rumplcimprcampr, Království potoků a mnoho dalších. Akce a speciální prohlídky, které se na hradě Bouzov pravidelně konají, na tyto pohádky často navazují.
     Požadujeme: • střední odborné vzdělání • základní znalost práce s PC a MS Office • technické znalosti výhodou • ochota učit se novým věcem • komunikativnost, spolehlivost, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost • smysl pro pořádek a dodržování pravide...
    Sluha Jiřík získá od rybářů loďku a jede si na tento romantických zámek pro princeznu Zlatovlásku. Projížďka na pramici po zámeckém rybníku kolem dokola zámku Červená Lhota je návštěvníkům zámku umožněna i dnes. Loďky se půjčují přímo u vody a provozní doba půjčovny je stejná jako otevírací doba zámku.
    Jiří Strach v neděli povypráví o natáčení pohádky a o zázracích, které filmování provázely. Při jedné z minulých návštěv Mouřence prozradil, že jeho manželka Magdalénka, kterou si našel při natáčení Anděla Páně v Řetenicích u Kašperských Hor, byla už coby dospělá pokřtěna právě na Mouřenci.


Montážní dělníci výrobků a zařízení - Plzeň

    Bokovu hudbu jsem znal od nějakého jednadevadesátého roku, konkrétně jeho Missu Solemnis, kterou složil, když mu bylo osmnáct. Považuji ji za mimořádné, uchvacující dílo, tak emotivní, tak prožité, tak duchovní! Po pár letech ke mně doplula další Bokova věc, Skřítci z Křinického údolí. Když zavřete oči, zjistíte, že vám Bok vypráví příběh plný něhy, poezie, naděje, smutku, citu... A snad tehdy mě napadlo, že si ho určitě někdy musím vzít na film. Přitom mi ale bylo jasné, že to nesmí být lecjaká inscenace pro televizi, že to musí hrát na plátně, že potřebuje orchestr v plné náloži... Čekal jsem, že mě Miloš překvapí, ale on doslova překonal všechny mé nejtajnější sny. Podle mého je jeho hudba k Andělovi jedním slovem skvostná. Myslím, že to je nový Zdeněk Liška, že tahle zem neměla takového filmového komponistu celá léta. A přitom nezapomeňme, že ve filmu Bok debutuje! Miloš Bok zazářil světlem supernovy a fandím mu, aby Akademii letos výrazně zamíchal karty při nominacích na Českého l
     Jazykové požadavky: aktivní maďarský, ukrajinský, rumunský a anglický jazyk Náplň práce: příprava projektů z hlediska finančního a smluvního zabezpečení v maďarském, ukrajinském a rumunském jazyce. Příprava podkladů pro účetní závěrky. Vyhodnocování ...


Otevírá se nová část plzeňského historického podzemí

    První celovečerní film vznikl tak trochu náhodou a popravdě ještě před půl rokem jsem netušil, že jím Anděl Páně skutečně bude. Pohádka se točila původně pro vánoční obrazovku ČT, ale jaksi se nám vyloupla a když jsme si letos v březnu zahráli servisku na plátně, všichni – nejen tvůrci, ale i producenti v ČT – se shodli, že by byla škoda nenechat Anděla vletět do kin. ČT bohužel ale na dofinancování projektu už neměla dostatek peněz a na mně zbylo, abych sedmimilionového koproducenta sehnal sám. A na to jsem měl čas pouze do konce června, neboť televize požadovala buďto mít pohádku na podzim v kinech, nebo na vánoce v televizi. A konec června byl deadline, jakou technologií film dokončovat, aby se to vůbec stihlo, jestli filmově, nebo jen „televizně“. A jak se shání tolik peněz za tři měsíce? Blbě. Nebýt Pavly Tomsové a její produkční firmy HOO DOO, seděl jsem teď na Kavkách a míchal zvuk ve stereu, kdežto teď sedím ve Studiu Virtual a míchám v Dolby 5.1.
    Tajemné Diamantové skály, ve kterých zmizeli dva bratři Jaromír a Jaroslav z pohádky Třetí princ. Jistě si vybavíte i krásné prostředí zatopeného lomu bývalé pískovny. Dnes si zde od května do konce října můžete vypůjčit loďku a vychutnat si všechnu tu ohromující krásu z vodní hladiny.
     Místo výkonu práce: Komenského 598, 332 03 Šťáhlavy, Chebská 79/23, 322 00 Křimice Hlavní náplň práce: • obsluha technologické linky na kompletaci katalogů dle pokynů vedoucího stroje • zodpovědnost za dodržení předepsaných technologických postupů a...


Na šumavském Mouřenci uvede v neděli Jiří Strach promítání Anděla Páně

    Točilo se v prosinci minulého a v lednu letošního roku. Interiéry jsou na hradě Český Šternberk, kde měl celý štáb takové nadstandardní podmínky k práci, a to díky laskavé a nevídané velkorysosti majitele pana Zdeňka Sternberga. Exteriér hradu je šumavský Kašperk, kde se dalo předpokládat, že v lednu bude ležet sníh, lesy jsou v okolí Kašperských Hor, Kvildy a Špičáku, nádvoří Křivoklátu jsme proměnili v tržiště... Nesmím zapomenout na kostel svatého Mořice u Annína zvaný „Mouřenec“, který byl založen ve 12. století, na románských základech stojí nádherná gotika s původními freskami, místo fantastické a půvabné, zapomenuté kdesi v lesích. A tak fotogenické, že filmařova dušička pláče dojetím.
    Takhle velká zkušenost je to první, nicméně soudím, že už dávno je pryč doba, kdy se jinak točí pro děti a jinak pro dospělé. Koneckonců se domnívám, že taková doba ani nikdy nebyla a pakliže někdo točí pro děti „jinak“, strašně se plete. Podíváte-li se na velké české pohádky, není v nich žádné trdlování, žádná kašpárkovská šmíra, hraje se tam pravdivý příběh, pravdivé emoce. Dnešní děti, které nám dávají na frak v chytrosti, znalostech pécéček a internetu, jejich vnímání je zrozené ve videoklipech a počítačových hrách, tahle generace má být zvědavá na absurdity „studiových“ pohádek a na jakési trapné šišlání? Ideální pohádkou dnešních dětí je Pán prstenů. Největší chybou by bylo děti podceňovat.


Jarní počítačové kurzy pro seniory jsou zahájeny

    „Doslechli jsme se, že Jiří Strach začal točit druhý díl Anděla Páně, a proto ho pořádně vyzpovídáme,“ slibuje za pořadatele Lukáš Milota. Po promítání si lidé mohou společně s kytarovým virtuózem Janem Irvingem a zpěvačkou Lenkou Němečkovou zazpívat koledy. Těšit se mohou také na představení zbrusu nového vánočního videoklipu, který částečně vznikl na Mouřenci. Součástí tohoto nedělního setkání bude také benefiční prodej malých vánočních ozdob, konkrétně andílků vyrobených z těstovin. Výtěžek pomůže vznikajícímu mobilnímu hospicu v Tachově.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00