Jak na věc


kastrace kočky

V naší klinice doporučujeme Royal Canin

    Jelikož genitálie vylučují některé hormony (estrogeny a progesteron), jejich odstranění způsobí hormonální změny, které mohou mít vliv na řadu funkcí. U vykastrovaných fen se snižuje bazální metabolismus, takže má podstatně nižší spotřebu energie. Přebytečná energie se tak ukládá a feny mají tendenci tloustnout. Je tedy vhodné po kastraci přejít na vhodnou komerční dietu pro kastrované psy, nebo snížit energetický příjem maximálně však o 30% a také zvýšit energetický výdej. Nejčastějším následkem tloustnutí jsou potíže s pohybovým aparátem. Ale dnes již existuje řada kloubních preparátů obsahujících složky chránící klouby.
    Zhruba 2x do roka, když feny hárají, jsou psi a feny velmi silně vzájemně přitahováni, je tedy větší riziko, že se zaběhnou a stanou například obětí dopravní nehody. Feny se Vám samozřejmě z takové toulky mohou vrátit březí. Kastrací se u fen eliminuje hárání a vyřeší se problém nechtěného zabřeznutí a starostí, co potom se štěňaty, kterých může být klidně 10 i více ve vrhu. Kastrace je nejen základní metodou kontroly populace psů, ale řeší rovněž některé zdravotní problémy a pomáhá některým problémům předcházet.


Změna ordinační doby v týdnu: 3. - 7. 6. 2019

    Mezi další nevýhody kastrace patří výskyt močové inkontinence u kastrovaných fen, která je způsobena poklesem produkce hormonů estrogenů. Vyskytuje se u malého procenta fen, více u fen větších plemen a fen obézních. Může se projevit pomočováním v noci jen párkrát za rok, v extrémním případě až neschopností moč zadržet, takže neustále spontánně odkapává. Dnes je to již dobře řešitelný stav díky používání bezpečných nehormonálních přípravků obsahující efedrin nebo fenylpropanolamin.
    Jakmile kocour usne, šourek a jeho okolí se oholí a vydezinfikuje. Dvěma malými řezy se vybaví varlata, semenný provazec se podváže, odstřihne a je to. Ranky se zastříkají stříbrným tekutým obvazem a po probuzení může jít kočičák domů.
    Provedení kastrace feny s sebou přináší výhody i určité nevýhody. Ale, jak už z tohoto článku vyplývá, pozitiva velkou měrou nad negativy převažují. Kastrace je prevencí výskytu některých závažných onemocnění a může významně prodloužit život feny. Vykastrovaná fena se po kastraci pro Vás stane povahově vyrovnanou a milou společnicí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00