Jak na věc


kapry

09. 07. 2018 | Vnadění - více, či méně?

    Přes oběd bylo pochopitelně největší horko. Sluníčko pálilo jak kdyby před ním někdo držel lupu. Ani mě nepřekvapilo, že si v tomto období daly i ryby na chvíli přestávku. Během letních rybaček je to úplně běžný jev. Snažil jsem se i tento čas využít co nejlépe a ráno jsem zakrmenou oblast osvěžil 15-ti náhozenými Spomb raketami.
    Blížícímu se západu sluníčka, aktivita kaprů ustala. Většinu vybavení jsem už pobalil. Ve vodě zůstal už jen delší prut. A ne nadarmo. Dorazila i kapurková. Na moje velké překvapení to nebyl kapr, ale pěkný, malý sibiřský jeseter, kterému také zachutnala balansovaná kukuřičná nástraha.
    Kapři Asagi mají šupiny po celém těle a jejich barvy nemívají “kovovou kvalitu” jako je tomu u jiných variant. Proto je někteří chovatelé považují za nepříliš vzdálené původnímu černému kapru a tedy za poněkud nevyvinuté.
    Další možné vysvětlení je to, že se kapr vyskakováním pokouší zbavit svědících parazitů. Vyskakování nesouvisí vždy s krmením. Pozoroval jsem v přehradě rybu vymršťující se opakovaně z vody, kde byla hloubka 9 m. Nevěřím, že by měl dostatek času popdadnout na dně hrst patentek mezi jednotlivými skoky. Ať je ale pravou příčinou tohoto zvyku cokoliv, vyplatí se nahodit k vyskakujícímu kaprovi, neboť lze předpokládat kapry v jejím nejbližším okolí.


Koi kapři od předních japonských chovatelů

    Skvělé kaprářské odpoledne Tento den byl jakoby ukázkovým příkladem toho, když se oplatí obrátit se více k přirozeným, příchutím trpkým vnadidlám, než k rybacím variantám. Aby se neřeklo, zkoušel jsem i rybací, ale dnes vůči nim ryby projevovaly omnoho menší zájem, jako například k výše popsané nástraze a k ní příslušnému krmivu. Než přišel čas na oběd, podařilo se mi chytit už 10 kaprů. Osmi z nich vděčím této nástraze.
    Maximálně jednou týdně Vám zašleme nabídku těch nejkrásnějších koi kaprů z naší nabídky. Můžete se těšit také na akční nabídky, soutěže a slevové kupóny.
    Snad nejpozoruhodnější v chování kaprů je jejich zvyk vyskakovat nad hladinu a plácnout sebou do vody. Pozoroval jsem kapra opětovně vyskakujícího a po dopadu ihned jedoucího až na dno a vysílajícího k hladině proudy bublin. Považuji za možné, že se tak tento kapr gymnasta prolamoval do usazeniny dna, aby vyrušil patentky a sezobal je, pokud plavou. Potom, když má kapr plnou hubu bahna a patentek, pociťuje potřebu očistit se žábry a provádí to vyskakováním.


PRODEJ A CHOV JAPONSKÝCH KOI KAPRŮ

    Pravděpodobně nejslibnějším ukazatelem výskytu kapra ze všech jsou řetězce bublin. Uvolnění přírodního plynu ze dna může být někdy omylem považováno za krmícího se kapra, ale je snadné to od sebe rozeznat. Kapr nebude tvořit bublinky na jednom místě déle, než několik minut. To proto, že se stále v nepravidelných intervalech pohybuje. Pozorujte tudíž chvíli bubliny a hlídejte, jestli se začnou hýbat. Jestliže ano, s určitostí pocházejí od kapra. Výstup bublin na hladinu způsobují také tři jiné druhy ryb: štika, lín a cejn. Štika uvolňuje plyny, když se u dna prudce rozjede za svou obětí a když ji uchvátí. To ovšem znamená, že výron bublin je pouze krátký.
    Z mnoha ryb vyčnívá překrásný štíhlý kapr, který bojoval tak houževnatě, že jsem si během zdolávání vícekrát pomyslel, že mám co dočinění s ameruem. Během vehementních výpadů a atletickém pohybu si tohoto jedince dobře zapamatuji i díky pestrobareným šupinám. Hlavně na ocasní části byly šupiny tak křiklavě zlatožluté, že to už připomínalo koi kapra.
    Feeder Method je webový portál, který specializuje na feeder a Haldorado produkty. Na Feeder Method najdete všechny produkty od Haldorado Shop. Výhoda naši stránku pro Vás je rychlé dodání zboží a indikace aktuálního skladového zásoby.
    Přemýšlíte nad tím, jakými rostlinami osázet vaše zahradní jezírko? Těchto 6 vodních krasavic má navíc schopnost svými kořeny čistit vodu, což jistě jako chovatelé koi kaprů a jiných okrasných ryb oceníte. 


09. 04. 2019 | Pelety ano, ale...

    Od této chvíle nabrali události na obrátkách. Ve zbytku části odpoledne byla přítomnost ryb na krmení prakticky nepřetržitá. Usuzuji tak podle toho, že jsem musel na záběr reagovat skoro každou půl hodinu. Efektní výpady převážně 4-5 kilových bojových kaprů se mi postarali o mimořádně zábavný den.
    Lín se krmí jemnějším způsobem než kapr, proto zvedá jenom drobné bubliny velikosti špendlíkové hlavičky. Cejn zvedá bubliny podobné kapřím, ale protože se krmí celé hejno najednou, budou bubliny zároveň na více místech. Kapři jsou hltaví, zapálení žrouti, proto není nic nezvyklého spatřit je, jak se zavrtávají svými nosy třeba 10 cm hluboko do bohatých výživných vrstev usazenin, plných patentek. Hledejte souvislý řetězec velkých bublin, vystupujících na hladinu a postupujících kolem stejnoměrnou rychlostí. Když se bude krmit několik kaprů na stejném místě, můžete podle bublin vystopovat jednotlivé ryby. Bubliny se na hladině budou objevovat 60 až 90 cm od sebe.


Jak repasovat staré nefunkční jezírko

    V mělkých, hustě zarostlých vodách, kapr často prozradí svou přítomnost povrchovým pohybem porostu. Nazvali jsme ho “stanování”. Stává se totiž, že kapr, blížící se k povrchu, zvedne hustý porost několik centimetrů nad hladinu. Hledejte také známky rozhrnování porostu. Tento úkaz vzniká tím, že si kapr razí cestu mezi ponořenými stvoly rostlin.
    V rybářství se nedá cokoliv jen tak z minuty na minutu změnit. Jedno lze všek celkem určitě: přístup. Dobré věci nemusí být vždy komplikované. To se už nejednou potvrdilo, avšak zvýšenou pozornost je v každém případě nevyhnutné věnovat precizitě a důlslednosti v malých detajlech. Pokud něco, tak právě toto dokáže být klíčem k úspěchu. Hlavně pokud jde o techniky prezentace nástrahy.
    Shrnutí:Vše, co jsem si od této rybačky sliboval se i naplnilo. Strávil jsem skvělý den na čerstvém vzduchu. Počasí bylo dobré a také se mi podařilo pochytat mnoho krásných kaprů. Nakonec jsem se tak unavil, že i cesta na parkoviště se mi zdála nekonečná. Ale plný zážitků bych tento den za nic nevyměnil.


18. 03. 2019 | Po stopách kaprů 2 - Francouzské jaro Mácy a Kuby

    Největší bubliny a jejich nejaktivnější výskyt obyčejně pochází od největší ryby. Někdy ryba může zvedat proud drobnějších bublin podobně jako tomu je v sodovce. Proud bublin se zakrátko přemístí do jiného místa, třeba 3 až 10 m vedle. To znamená, že ložiska patentek jsou malá, rozhozená sem a tam po dně. Náhodně můžete zastihnout kapra hlavou až po prsní ploutve z vody. Nejsem si jistý, co je příčinou takového chování, ale myslím, že potom, co se ryba důkladně krmila na dně, si tak možná oplachuje žábry nebo se vynoří k nadýchnutí větší dávky kyslíku.
    Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
    V naší nabídce naleznete jen ryby od předních japonských chovatelů. Koi kapry chováme v perfektních podmínkách a jsou pod lékařským dohledem Veterinární kliniky MVDr. Václava Naxery a specializovaných laboratoří.


05. 02. 2019 | Carp Time 2019/1

    Další dvě hodiny proběhly bez jediného záběru, když najednou z ničeho nic špičku kratšího prutu probral k životu pomalý, ale velmi razantní ohyb. Okamžitě bylo cítit, že toto bude lepší ryba než všechny předcházející. Tuto domněnku potvrdila i délka souboje, protože trvalo 10 minut, než se mi podařilo protivníka nasměřovat ke břehu. Většinu času charazakterizoval milostivého pomalý, těžkopádný pohyb, ale v talónu měl schovaných i několik brutálně silných výpadů. Po mimořádně napínavém šťastlivém zdolávání jsem mohl konečně podebrat krásného šupunáře, který byl v mých očích v té chvíli korunním klenotem celého dne. Jak se ukázalo později, doopravdy to byl největší jedinec celé rybačky.
    Pokud rychle plující kapr zanechává za sebou stopu vzduté vody, jsou šípové vlny, které tím vznikají, další známý úkaz. Je to obyčejně zapříčiněno kaprem prchajícím z místa, kde se náhle cítí v nebezpečí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0024:06:40