Jak na věc


kapraď samec léčivé účinky

Použité citróny nevyhazujte: 7 tipů, jak využijete jejich slupku

    Komentář k článku Dipsacus fullonum - štětka planá:Dobrý den, na lecbu boreliozy je nejlepsi kombinace stetky soukenicke, pravenky latnate, kozince blaniteho a cerneho topolo, to vse brat mesic, pak se bere dal jen pravenka a k tomu se prida vilcacora a smilax. Timto postupem jsem pomohl oprqavdu ... [přečíst celé, komentovat]
    Komentář k článku Dipsacus fullonum - štětka planá:Wolf Dieter Storl ve své knize Přírodní léčba boreliozy (nakladatelsví Pragma) uvádí, že pár kapek je málo, doporučuje celou lžíci i s drtí. [komentovat]
    Komentář k článku Dipsacus fullonum - štětka planá:Dobrý den, na lecbu boreliozy je nejlepsi kombinace stetky soukenicke, pravenky latnate, kozince blaniteho a cerneho topolo, to vse brat mesic, Ozvete se na 724325927 [komentovat]
    Pohled na Kapraď (HLV 316; 1026 m), Žlebský kopec (HLV 217; 1080 m) a Radvanovický hřbet, tj. Radvanovický hřbet - JZ vrch. II (HLV 331; 1020 m), Radvanovický hřbet - JZ vrch. I (HLV 324; 1024 m) a Radvanovický vrch (VV 324a; 1012 m) od Nového údolí.
    Komentář k článku Dionaea muscipula - mucholapka podivná:Dobrý den. V létě jsem si přivezla mucholapku podivnou ze zoo. Dlouho byla zdravá a překrásná. Bohužel poslední dobou je pouze zelená a má "ožrané" listy. Často je suchá i přes dostatek vody, který jí poskytuji. Chtěla bych ... [přečíst celé, komentovat]


6 zdrojů karcinogenů, které má většina z nás v domácnosti

    Jakékoliv jiné použití fotografií a textů je možné až po vzájemné dohodě s autorem a zpravidla za úhradu. V případě zájmu o takové použití, prosím, kontaktujte autora.
    Hlavní složky: v oddenku hořčiny, třísloviny, silice, pryskyřice, filicin, filmaron, fytosterol, olej, vosk, zelené barvivo (filixinigrin) a další látky.
    Zleva doprava: Kapraď (HLV 316; 1026 m), Žlebský kopec (HLV 217; 1080 m), Radvanovický hřbet - JZ vrchol II (HLV 331; 1020 m), Radvanovický hřbet - JZ vrchol I (HLV 324; 1024 m) a Radvanovický vrch (VV 324a; 1012 m). Pohled ze silničky u Nového Údolí.
    Výhled ze skalky u geodetického bodu na Žlebském kopci (HLV 217; 1080 m). Na horizontu hraniční hřeben s Plechým (HLV 21; 1378 m), Trojmeznou (HLV 30; 1361 m), Třístoličníkem (HLV 58; 1302 m) a dalšími tisícovkami, blíže zalesněná Kapraď (HLV 316; 1026 m).


Dryopteris filix-mas - kapraď samec (kapraď samčí)

    Sběr: Jako droga se užívá oddenek. Oddenky se sklízí z rostlin 2-3letých. Vykopávají se v letních měsících, od července do září. Očistí se dobře od šupin a postranních kořenů a suší se ve stínu, nejlépe na půdě. Čerstvý oddenek je na lomu krásně zelený, časem však zhnědne. Hnědý lom znamená, že droga ztratila svou účinnost a je tedy bezcenná. I při nejodbornějším uskladnění oddenek sotva vydrží déle než rok.
    Komentář k článku Dipsacus fullonum - štětka planá:Doporucuji 10 kapek 3x denne, k tomu si varit pravenku latnatou, Pokud jste cetla Buhnera a jeho knihu o borelioze, povazuje pravernku za njelepsi bylinku, zvlaste v pripadech, kde je zasazen i nervovy system.Ja bych doporucil brat urcite i kozinec ... [přečíst celé, komentovat]
    Komentář k článku Rosa centifolia - růže stolistá:Velmi Vás zdravím pane Vytásek :-). Prosím jsou léčivé všechny odrůdy růže stolisté ? Mám hlavně na mysli Muscosu a Veriegatu. Našla jsem je na České rostliny eshop. Jsem z Jižních Čech, je pro mě problém jet k Vám, i když ... [přečíst celé, komentovat]
    Při pohledu ze Žlebského kopce (HLV 217; 1080 m) je v popředí lesnatý vrchol Kapradě (HLV 316; 1026 m) a na obzoru zprava Špičák (HLV 327; 1021 m), Třístoličník (HLV 58; 1302 m) a hřeben Plechého (HLV 21; 1378 m).


Recepty na smoothie, se kterými nakopnete imunitu

    V ČR od pahorkatin do horských oblastí hojně, v teplých oblastech roztroušeně, místy i chybí. Celkově roste v téměř celé Evropě, na Kavkaze, v západní Sibiři, Střední Asii, v Severní Americe, v jižním Grónsku a ojediněle i v dalších oblastech.
    1 díl anýzu, 1 díl kapradí, 1 díl myrty, 2 díly růžových okvětních plátků, 4 díly rozmarýnu. Za použití rostlinného tuku vyrobte mast. Před zrcadlem natírejte mastí tělo s představou, jak chcete vypadat. Zdroj: Kompletní kniha kadidel, olejů a lektvarů/S. Cunningham
    Výhled z luk na jižním úbočí Žlebského kopce (HLV 217; 1080 m). Na horizontu dominuje hraniční hřeben s Třístoličníkem (HLV 58; 1302 m), Trojmeznou (HLV 30; 1361 m), Plechým (HLV 21; 1378 m) a dalšími tisícovkami, vpředu tmavý zalesněný vrchol tisícovky Kapraď (HLV 316; 1026 m).
    Jiné názvy: Cicvár, čarodějnický kořen, fenčina, hadí střecha, hadí žebro, chebdí, jazyk sv. Jana, papraď, paprut, paračina, paví peří, peračina, šustkovičník, svatojánský jazyk, svatojánský kořen, vlčí žebro.


Amazonský prales v Ekvádoru je domovem nápoje, který překonává kávu

    Licence: Fotografie a texty umístěné na těchto stránkách je možné pro nekomerční účely bezplatně použít v rámci sítě internet, pokud bude uveden autor (včetně aktivního odkazu na tento web) a pokud do díla nebude jakkoliv zasahováno. Jedná se tedy o licenci CC BY-NC-ND (Uvedení autora - Pouze nekomerční užití - Žádné modifikace).


6 způsobů, jak odstranit nahromaděný ušní maz

    Obsahuje zejména látky, které se štěpením mění na kyselinu máselnou a floroglucinol (např. aspidinol, floraspin, albaspin, kyselina flavaspinová, filixová aj.). Kromě toho jsou v oddenku přítomny i hořčiny, třísloviny, silice, pryskyřice, filicin, filmaron, fytosterol, olej, vosk, zelené barvivo (filixinigrin) a další látky.Výtažků z oddenku ve formě sirupového extraktu se v minulosti užívalo proti střevním parazitům, zejména proti tasemnicím, pro které jsou účinné látky v kapradi samci obsažené velmi jedovaté (rozkládají jejich pokožku a ochromují jejich svalstvo, takže se pustí střevní stěny a mohou být po té pomocí projímadla vyplaveny z těla ven). Při předávkování nebo při chybné aplikaci drogy (např. tehdy, když se léčba opakuje příliš brzy po sobě nebo když je po léčbě opomenuto podat nemocnému projímadlo) však může dojít i k závažným otravám samotného pacienta. V lehčích případech se objevují bolesti hlavy a závratě, v těžších případech se přidává zvracení, průjem, bolesti žalud
    Mladé výhonky, syrové nebo zbavené vláknitého povrchu a vařené jsou velmi chutné. Nejdřív vařte asi šest minut, pak slijte vodu a dovařte výhonky do měkka.
    2 díly, kapradí, 2 díly jalovce, 2 díly rozmarýnu, 1 díl kmínu, 1 díl hřebíčku, 1 díl pepře, 1 díl routy. Rozemleté, smíchané, posílené rostliny vložte do červené láhve a zpola naplňte čistou vodou (pramenitou). Umístěte na místo, kde bude celý den na slunci. Přeceďte a kropte svůj dům.


Objevte zázračné zdravotní účinky lékořice

    Vytrvalá, výtrusná bylina. Listy nepřezimující, nálevkovitě rozložené, až 140 cm dlouhé, v obrysu kopinaté, 1x až 2x zpeřené, s až 35 lístky na každé straně, lístky střídavé, přisedlé nebo jen kratičce řapíčkaté, kopinaté, členěné dále v úkrojky nebo lístečky, řapík tuhý, nelámavý, s hnědými, až 2 cm dlouhými a na vrcholu zašpičatělými plevinami. Výtrusnicové kupky v počtu 3 až 6 na každém lístečku (nebo úkrojku), ostěry ledvinovité nebo okrouhlé. Zralost výtrusů: VII až IX.Latinské rodové jméno je odvozeno od řeckých slov drys=strom či dub a pteris=kapraď (tedy kapraď rostoucí pod duby). Druhové jméno je odvozeno od latinských slov fílix=kapraď a más=muž, tedy kapraď mohutného (mužského) vzrůstu (na rozdíl od podobné, ale menší papratky samičí - Athyrium filix-femina).
    Pro značná rizika se v současnosti již kapradi samce neužívá proti střevním parazitům (viz předchozí odstavec). Někdy se však používají její listy ke koupelím končetin (nebo celého těla) při kloubních bolestech nebo zánětech (revmatického i jiného původu). K tomuto účelu se povaří 2 a ž 3 listy kapradi a odvar se pak vlije do koupele, která by zpočátku měla být jen krátká (cca 5 minut), později je možné ji prodlužovat až na půl hodiny. Koupele se provádí každý 3. den, po 12 koupelích se udělá 14 dní přestávka a po té se léčba ukončí posledními 4 koupelemi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00