Jak na věc


kapela expres humpolec

Svatební hra - Tanec s balonky

    Svědek nebo jiná pověřená osoba odvede ženicha stranou. Na židle do řady vedle sebe si sedne několik dam. Ženichovi se zavážou oči a jeho úkolem je poznat nevěstu dle kotníku. Ty dámy, která ženich vyřadí, odcházejí stranou, aby ženich mohl poznávat dle užšího výběru. Alternativou pro nevěstu je poznávání ženicha dle hrudi.
    Česká rock/crossoverová stálice z Berouna/Hořovic/Vršovic působící na domácí hudební scéně přes deset let. Za dobu své existence se řadila stylově k post-hardcoru, nu-metalu či alternativnímu rocku. Typickým prvkem jsou rytmicky moderní, jednoduché a úderné bicí, basa harmonicky doplňující podladěné kytarové riffy, střídání hrdelního řevu s čistým melodickým zpěvem a temné elektro-samply. Kapela má na svém kontě dvě LP a tři EP, poslední LP nese název King´s Court a bylo vydáno 9/9/2013 v produkci Ecsona Waldese ze studia Biotech.


Živá hudba i svatební hry.

    HC kapela z Hodonína. Kapelu založili v roce 2006 zpěvák a kytarista Stanislav Kotlán a bubeník Ivan Švec, kteří zde působí dodnes. Kapela prošla za dobu své existence výraznou proměnou žánru s čímž přišla i řada personálních změn, ale v poslední době to už vypadá, že sestava i žánr se ustálily. Zpočátku kapela hrála grunge alá Nirvana, později se kapela přiklonila spíše k HC, čehož se držíme do teď. V současné době máme nahrané již 3 CD – první s názvem Aequilibrium (2009), druhé s názvem Mou krví pluj dál (2011) a nejnovější Moderní otroci (2013). Za dobu existence kapely se dostavilo pár větších či menších úspěchů. Za zmínku stojí např. vítězství v soutěži „Zahraj a vyhraj“ v roce 2012, přičemž za vítězství v této soutěži v konkurenci 94 interpretů nám bylo odměnou vystoupení na hlavním podiu festivalu Zámostí v Třebíči. Dalším úspěchem, co by stál za zmínku je fakt, že nedávno se nám poštěstilo zahrát si na festivalu Slovácké rockování v našem rodném Hodoníně, kde jsme byli jedním
    Kapela Abyss vznikla začátkem roku 2012, kapelu dal dohromady Petr Faigl (bicí) a Pavel Kilberger (kytara). Ale dva členové je velmi málo na to, aby vzniklo něco co by mohlo zakořenit :-). Během pár dnů se našel kytarista Martin Valter a jako post zpěváka a basáka zaujal Jirka (Amos) Berky. Po intenzivním zkoušení se kapela rozhodla, že na post zpěváka najdou nějakou šikovnou slečnu. Co nevidět se tato slečna našla.. jmenem Lenka Hofmeisterová. Bohužel tento post zpěvačky nám dlouho nevydržel a na její místo nastupuje Bára Horská. Kapela začína intenzivně zkoušet a tvořit nové věci. Po pár týdnech nastupuje další člen kapely, klávesák Lukáš Klička.V této sestavě odehrává kapela první koncerty a dalo by se říct, že i uspěšně. Ale i přesto se kapela v letě 2013 rozhodla, že post zpěvu zaujme nynější basák Jirka Berky a na jeho místo nastupuje velice šikovný Ondřej Valenta z Attax. Kapele Abyss koncem září vyšlo debutové album Escape.


Svatební hra - Poznávání nevěsty

    BLAMAGE - českobudějovická kapela založená v roce 2003, na svém kontě má 1 maxisingl ( Plameny 2006 ), dále 3 plnohodnotná CD (Vzpoura Otroků 2007, Exit Absolut 2008 a Valkýra 2011 ) a 4 videoklipy. Kapela hraje melodický thrash metal s důrazem na vlastní tvorbu a české texty a vystupuje pravidelně na hudebních festivalech ( Master of Rock, Maxxlování, Draxter show atd) a na klubové scéně po celé ČR. Kapela měla v minulosti možnost zahrát si na jednom pódiu s americkými kapelami Vicious Rumors, Circle II Circle ( Zack Stevens ) nebo se zakladateli amerického death metalu Master. V současné době se kapela připravuje na nahrávání nového CD a natočení nového videoklipu.
    Jihočeská banda *Bad Days Begin* z města jednookých vůdců, Tábora, se zrodila v létě 2011. Po předešlém roce hledání členů a také hledání směru, kterým se ubírat, nalezli kytarista a bubeník posily do své posádky, ukojili své potřeby při masturbaci, a začalo se intenzivně zkoušet. V žánrových vodách hardcoru a death-core-metalu se snaží vyplnit mezeru na zdejší scéně, kde již delší dobu chyběla nová krev. Původní členové (kytara, bicí) natočili začátkem léta 2011 starší materiál, ze kterého se svépomocí vyprodukovalo demo, stále však s nekompletní sestavou. BDB stále hledají zájemce o pozici druhého kytaristy, bez níž se tento styl neobejde.Svojí premiéru si odbyli 11.11.2011 v táborském klubu Orion po boku ruských techniků Sarah Where is My Tea a havlíčkobrodských rubačů Noostrak. Koncem roku 2012 odchází zpěvák Zdenda a místo něj obratem nastupuje ještě mladší Debny, se kterým v létě 2013 nátáčejí nové EP.


Živá hudba v lokalitách:

    Skupina vznikla v roce 1982 a dodnes působí na poli českých kapel. Její repertoár se skládal z převzatých skladeb a vystupovala převážně na tanečních zábavách. Po čase začal AMPÉR přecházet na vlastní tvorbu a tak vznikl komponovaný projekt EXHUMACE. Pro své zviditelnění se AMPÉR zúčastnil festivalu politické písně v Sokolově, což byla tehdy jedna z mála šancí jak se prosadit. V Sokolově navázal AMPÉR kontakt se skupinou ARAKAIN. AMPÉR přitvrzuje svoji muziku blíže ke stylu HEAVY METAL a začíná období spolu vystupování se skupinami ARAKAIN, VITACIT apod. Toto trvá do roku 1987, kdy je AMPÉR rozpuštěn. Návrat AMPÉRU se uskutečnil až v roce 1997. V nové sestavě dávají dohromady základ současného repertoáru, sestávajícího se převážně z původních skladeb v nových aranžích. Kapela dále produkuje vlastní tvorbu a vydává v roce 2001 své prvssacre.cz/images/profily-a-e/mgm5-archfallní CD s názvem EXHUMACE.V druhé polovině roku 2001 přichází do kapely na post bubeníka Zdeňkův bývalý spoluhráč z


Svatební hra - Židlový tanec

    Historie Desire for Sorrow se začala psát v červnu 2009, i když základy kapely byly položeny už o několik let dříve. Zakládající členové Jiří Zíka (Ziky-kytara) a Jan Pavlíček (Johny-klávesy), tehdy ještě členové death metalové formace Pentamoan, se po rozpadu kapely rozhodli ve společném hraní dále pokračovat. Přibrali k sobě Romana Huszára (Ruman-kytara) a Karla Buriana (bicí). V tomto složení kapela zkouší více jak rok. Po odchodu Karla, je post bicích nějaký čas bez náhrady. V té době do kapely přichází Jan Nirnberg (Bubno –bicí). Kapela dostává jméno a začíná skládat nový materiál, který se ubírá cestou melodického black metalu. Začátkem roku 2010 přichází poslední člen kapely Karel Vlášek (Vlajda-basa).V červnu téhož roku se kapela zavírá na několik dní do studia Hellsound a natáčí demo s názvem Angels of Revenge. Demo sklízí převážně pozitivní ovace a kapela začíná více koncertovat po klubech i festivalech. V roce 2011 odjíždí Roman Huszár na rok do Ameriky za studiem a kapela s
    Kapela se poprvé sešla v září 2010, do té doby hráli původní členové (Štěpán Dočekal, Vojta Švejnoha, Jára Čada a původní zpěvák Tomáš Jirkovský) covery od Beatles a primárně od Nirvany a dalších. Kapela za dva roky trochu vyspěla a v současné době se snaží tvořit hudbu ve stylu hardcore-metalcore, se zpěvem řezaným growlem a screamem, přecházejícím až do melodického chrapláku. Texty vycházejí ze současného světa, každodenních problémů, za nic se neschováváme a nevymýšlíme nesmyslné, nic nevypovídající texty o ničem - vycházíme z reálného světa!
    Vznik někdy 2007, po pauze 2009, 2.sestava od 2010, od tohoto roku máme nového zpěváka, se kterým jsme natočili ve zkušebně demo. Hrajeme v okolí Chebu jako předkapela, v playlistu máme 10 vlastních skladeb.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00