Jak na věc


kaštanová mast na křeče v nohách

Kaštanová mast - recept z listů (koňská mast)

    Nejúčinnější látkou, kterou v kaštanech najdete je aescin. Pro své protizánětlivé účinky je používán zejména pro zajištění správně funkce žilního a lymfatického systému. Kaštanová mast na křečové žíly je používána tradičně v lidovém léčitelství. Není to však její jediný přínos. Jaké jsou další oblasti, kde kaštanová mast najde své uplatnění?
    Pozor: Kaštanová mast z plodů je tvořena kaštany ze stromu jírovec maďal. Jedlé kaštany mají jiné účinné látky. Výroba kaštanové masti z plodů není náročná z hlediska techniky, ale času. Proto si její výrobu naplánujte. Prvním krokem je kaštanová tinktura, která sama o sobě může pomoci. Pokud ji chcete užívat vnitřně, je třeba zvolit vhodné ingredience! Tinktura ulevuje od revmatismu, brnění nohou nebo zmírňuje nepříjemné projevy hemoroidů. Dokonce pozitivně působí na mužskou potenci. 
    Užívání: Pozor na vnitřní dávkování. Kaštanová mast podporuje činnost nadledvinek, proto by léčebná kúra neměla přesáhnout dobu 1 měsíce. Pak musí následovat minimálně měsíční pauza. Pokud chcete tinkturu použít rovnou na pokožku, je třeba ji zředit, dát do rozprašovače a teprve pak aplikovat na postižené místo.


Potřebujete vylepšit svůj psychický stav? Mohou pomoci homeopatika

    Také se těšíte na úrodu kaštanů? Zkuste letos zvířátka z kaštanů v podobě různých ježků a stonožek rozšířit i o ozdravné účinky těchto krásných plodů. Vyrobte si domácí kaštanovou mast, které se lidově také říká koňská mast. Kaštanová mast má mnoho blahodárných účinků na náš žilní systém, hojně se používá při potížích s křečovými žilami, ale své uplatnění najde i při bolestech a otocích kloubů. A pozor, pomáhá i s celulitidou. Jak si kaštanovou mast vyrobit? Máme pro vás hned dva recepty.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Kaštanová mast z listů neboli koňská mast je velmi snadná varianta, která se nejčastěji používá právě při potížích s křečovými žilami, případně metličkami na stehnech, ale i v obličeji. Používá se zpravidla 3-4x denně na postižená místa. Při ústupu obtíží stačí 2x denně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00