Jak na věc


každý něco umíme

Každý něco umíme‚ jenom o tom někdy nevíme

    Do těchto zvonků jsou ještě obháčkované polystyrénové kouličky průměr 2 cm a k tomu "šňůrka" na připevnění ze 60 ř.o. zpevněná buď pevným okem, nebo krátkými sl. Lehce naškrobíme a přišijeme.
    Konečně mohu ukázat výzdobu v našem kostele. Vyfotil Mirek K., který také pomáhal při výzdobě kostela. Není tam sice detail zvonečků a hvězdiček, ale celkový dojem působí jemně a krásně se hodí do kostela.
    Protože je nejvyšší čas, abychom mysleli na vánoční svátky, budu postupně nahrávat fotografie vánočních ozdob, které dělávám. Asi nejvíce bylo vloček a zvonečků, když jsem dělala pro vánoční výzdobu v našem kostele. Uháčkovala jsem 170 vloček, a 150 zvonečků. Začala jsem už na jaře a měla jsem co dělat, abych to do vánoc stihla. Akorát se to fotilo dost špatně, takže fotky nejsou momentálně nikde k vidění. Snad tento rok se mi podaří vyfotit lepší foto.


Každý něco umíme‚ jenom o tom někdy nevíme

    Začátek háčkujeme z 5 ř.ok (ale necháme si ještě asi 30 cm volný konec na uháčkování poutka ze 20-30 ř.ok, který háčkujeme až jako poslední) spojíme do kruhu a uháčkujeme 18 dlouhých sloupků. 2.ř. Do každého dl.sl. háčkujeme oblouček z 10 řet.ok a krátký sl. do dl.sl.předcházející řady, končíme 5 ř.ok a 4xnahoz. dl.sl. (Každou řadu končíme tímto způsobem). 3.ř. obloučky ze 3 ř.ok, kr.sloupek do 10 ř.ok předcházející řady. 4.-6.ř. obloučky z 5 ř.ok a kr.sl. 7.ř. do každého obloučku předcházející řady háčkujeme velké oblouky z 30 ř.ok - tak že po uháčkování 28 ř.ok připojíme do 3.ř.oka a ještě uháčkujeme 2 ř.o. a kr. sloupek , poslední oblouk háčkujeme 15 ř.ok a 7x nahoz. dl.sl. a 2 ř.oka, přejdeme pevným okem do další řady. 8.ř. sháčkujeme tyto velké oblouky - obloučky ze 4 ř.ok. 9.-10.ř. háčkujeme obloučky z 5 ř.ok. 11.-12.ř. háčkujeme obloučky ze 6 ř.ok. 13.ř. Do posledních obloučků háčkujeme 4 polosloupky, pikotku ze 4 ř.ok. a 4 polosloupky.
    Bylo to moc pěkné, akorát sál byl malý a návštěvnost byla obrovská. Po zpívání všech sborů a sborečků, šly děti z Mateřské školy s lucerničkami rozsvítit vánoční strom, který byl před Orlovnou. Zatím jsem nestihla vyfotit, ale snad se mi někdy podaří a doplním o další foto.
    Tento rok jsem opět dělala andílky, ale nic nového, stále jsou v oblibě loňské vzory. Přesto se mi podařilo udělat jednoho andílka zcela nového, je vysoký 40 cm, popis jsem našla na internetu na nějakých polských stránkách, tak jsem si ho uložila a po chvilkách háčkovala. Je to trošku složitější, ale výsledký efekt opět nádherný. Proto přijměte i přáníčko s tímto novým andílkem všichni, kdo navštíví opět moje stránečky.
    Na vypínání těchto zvonků se dá koupit polystyréhový zvoneček, někde v papírnictví, nebo i v květinářství, případně hobby-kreativ. Zvoneček by měl být 9cm průměr a 9 cm vysoký, jsou různé druhy, některé jsou nahoře štíhlejší, některé oblejší, takže záleží na tom jaký zvonek chcete mít.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10087
cache: 0024:00:00