Jak na věc


jizerka aktuální teplota

Penzion Hospoda na Jizerce otevřen

    sahá až do 15. století, kdy je v těchto místech (okolí Safírového potoka) objeveno naleziště safírů, smaragdů, rubínů a dalších drahých kamenů. Naleziště bylo proslaveno po celé Evropě. První písemný zápis pochází z roku 1539, kdy pražský archiv registruje spor o hranice mezi českým panstvím Navarovským a německým Frýdlantským jako odlehlé obydlí čihařů a ptáčníků. Výsledkem tohoto sporu byl odprodej osady a jejího okolí do majetku Frýdlantského panství roku 1591. V roce 1699 zde postaví Kryštof Schönwald první stavbu známou jako Hojerův dům. Roku 1733 už má Oblast Jizerka pět domů.
    Hospoda na Jizerce Vám nabízí restauraci, sezónní venkovní občerstvení a ubytování v pokojích s vlastním sociálním zázemím. Pro naše ubytované hosty máme parkování zdarma po celou dobu pobytu. Veškerou útratu za ubytování či restauraci lze i platit platební kartou od AMEX, VISA, Mastercard, DinnersClub, Maestro. Připojení k internetu přes Wi-Fi pro naše hosty ZDARMA.
    Komfortní ubytování v drsné a krásné přírodě náhorní plošiny horské oblasti Jizerské hory. Restaurace a salonky až pro 100 osob, vybavení pro školení. Stylové pokoje s vybavením v rekonstruovaných historických objektech. Horské cesty pro cyklisty, upravené tratě pro běžkaře, pěšinky pro pěší. Lesy, louky, skály, rašeliniště, horské říčky.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Hospoda na Jizerce (býv. penzion Kakrda)

    je nejvýše trvale obydlenou osadou v České republice. Nachází se v nadmořské výšce 850 metrů nad mořem pod čedičovým vrchem Bukovec a je součástí obce Kořenov. Osadou protéká říčka Jizerka, podle níž nese osada jméno. Je tu několik klíčových oblastí a historických budov, které nesmíte při návštěvě vynechat. Podrobně jsou rozepsány v sekci "Kam se podívat". Doporučujeme Vám návštívit rašeliniště Jizerky a Jizery, muzeum Jizerských hor, Černá Jezírka, Rybí Loučky, čedičový kopec Bukovec a naučnou stezku podél Safírového potoka, které patří mezi top Osady Jizerka.
    Hotel Jizerka 4, 46850 Kořenov, je provozován společností country hotels & restaurants, s.r.o., zapsaná Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 177751, IČ: 24824526 - sídlem: Italská 1800/35, 120 00 Praha 2 – Vinohrady - provozním sídlem: Rokycanova 794/31, 130 00 Praha 3 - Žižkov
    není zasažena světelným smogem. I proto je tato oblast vyhledávána pro sledování noční oblohy a je to tzv. Jizerská oblast tmavé oblohy. Pouhým okem lze vidět až 1.000 hvězd. Ve městě sotva 200. Na tuto skutečnost poukazuje několik informačních tabulí s mapou hvězdné oblohy.
    Zajistíme pro vás na objednávku jakékoliv jednorázové akce, ke kterým patří: jako svatby, společenské akce, firemní a podniková jednání a školení, rodinné oslavy apod.


Víkendová grilování s živou hudbou k tanci

    je v osadě Jizerka velmi proměnlivé. Vzhledem k poloze tu jsou velké výkyvy a není neobvyklá i teplota -30°C. Z tohoto důvodu má v oblasti v Jizerka svojí stanici i Český hydrometrologický ústav. Až pět měsíců v roce pokrývá Jizerku sníh, proto je rájem pro vyznavače běžek.
    Roku 1828 se začíná psát sklářská historie Jizerky. Sklář Riedl žádá majitele Frýdlantského panství  o povolení k založení sklářské huti. Aby se nezapomnělo na tento významný krok, byla postavena kamenná pyramida. Ta stoji u penzionu Pyramida dosud. O rok později fungují tři pece a výroba skla běží naplno. S tím se rozrůstá počet domů a roku 1834 jich zde stojí 21. Roku 1884 je na již Jizerce 42 domů včetně pily, pekárny a Panského domu majitele skláren Reidla. Bohužel dřevo jako palivo není pro výrobu skla nejvhodnější a proto ho nahrazuje uhlí. Důsledkem toho se výroba začíná stěhova do údolí a sklářské hutě v osadě Jizerka pomalu končí. Sklařská výroba je definitivne zastavena v roce 1911. Roku 1956 skončila i výuka na místní škole. Dnes v budově tehdejší školy muzeum Jizerských hor.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00