Jak na věc


jezírková filtrace

Proč aplikovat čerpadlo do jezírka?

    Nabízené jezírkové fólie jsou nezávadné jak pro ryby, tak i pro člověka. Kvalitní jezírkové fólie nevylučují do vody žádné látky a jsou stabilní proti UV záření.
    Čerpadla do jezírka jsou jednou velkou kategorií obsahující řadu druhů jezírkových čerpadel dle jejich zaměření/účelu, velikosti a výkonu. Ne vždy je snadné se zorientovat v otázce nákupu jezírkového čerpadla, ve výběru může hrát roli řada faktorů. Rádi bychom vám s výběrem vhodného čerpadla pro jezírko pomohli, proto níže uvádíme několik základních rad a myšlenek, které jak doufáme, vám pomohou se zorientovat. V případě, že byste si i po přečtení nebyli jisti, které čerpadlo do jezírka vybrat, rádi vám kdykoliv pomůžeme – stačí nás kontaktovat. Svěřte své dotazy na naše realizační odborníky s dlouholetou praxí - přece jen víme více o možnostech výkonu nebo výtlaku vodních čerpadel a umíme zohlednit konkrétní případy (terénní podmínky, velikost jezírka aj).
    Samozřejmě, že typů čerpadel s možností použití v zahradním jezírku, je mnohem více: nízkotlaká čerpadla, kalová čerpadla aj.


OaseFol Primer - aktivátor kaučukové fólie (750ml)

    · Výkon – ideální stav je takový, že vodní čerpadlo dokáže celý objem vody rybníčku procirkulovat 3-4x.
     Pro opravy děr a trhlin z různých materiálů (EPDM- kaučuk, PVC, PP, PE apod.) Vhodné pro jezírkové Fólie, geotextílie, plastová jezírka Lepidla, spojovací pásky
    Proudění vody, simulace přirozeného koloběhu vody a její výměna – to jsou hlavní důvody, proč je každé zahradní koupací jezírko opatřeno čerpací technikou. Kvalita vody je spojena s nutností cirkulace vody přes filtrační čerpadla. Navíc klokotání vody je přece tolik úžasné a uklidňující. Vytváří kulisu, pro kterou máme naše zahradní jezírko tolik rádi.
    Veškerá výše popsaná značková čerpadla používáme při naší realizační činnosti. Uvedená jezírková čerpadla máme ozkoušená v praxi a známe konkrétní přednosti každé značky.
    · Snadnost údržby – nezapomínejte, že čas strávený nad zazimováním techniky, jejím čištěním či údržbou se také počítá.


Oase PE plastové jezírko (250L)

    Nezapomeňte při výběru čerpadel do jezírka zohlednit i to, že zařízení nesmí produkovat velký tlak, stejně tak vysokou rychlost toku vody, přitom však musí zvládnout přečerpat dostatek vody. Takovýto stav může přivodit problémy s kvalitou vody, neboť je ovlivněna činnost filtrace i UV lampy s ohledem na mikroorganismy.
    · Záruka a životnost – vybírejte pouze taková rybníčková čerpadla, u kterých máte jistotu dlouhé životnosti (prověřený výrobce s testy a garancí). Řada čerpadel disponuje i extra prodlouženou zárukou.
    Jezírková čerpadla bývají zpravidla srdcem celého vodního systému a správná volba tohoto komponentu je zásadní pro budoucí snadné užívání i péči o biotop. Při výběru čerpadla do jezírka se seznamte s podstatnými parametry. Zajímejte se o příkon jezírkového čerpadla, výtlačnou výšku, přepravní množství vody a napojení čerpadla do jezírka na cirkulační systém. Důležité je také vědět, jestli čerpadlo bude montované na sucho anebo v mokré instalaci. Jezírková čerpadla nejsou samonasávací, a proto je potřebné je montovat v nátočné výšce.
     AQUAPLAST 805 je nevyztužená fólie na bázi měkčeného polyvinylchloridu (PVC P). Fólie je stabilizovaná Fólie, geotextílie, plastová jezírka Fatra jezírková fólie


Fatra Aquaplast 805/V-F jezírková fólie - černá (tl. 1,5mm x 2m)

    Dodáváme čerpadla do jezírek v mnoha provedeních dle velikosti jezírka i jeho typu (koupací, okrasné, koi aj.) – u nás si vybere každý majitel biotopu. V nabídce našeho eshopu najdete mimo jiné jezírkové čerpadlo obojživelné nebo čerpadla s prodlouženou zárukou. Máme čerpadla profesionální pro větší plochy jezírek, jejichž cena je vyšší, ale můžeme také poskytnout hobby řešení pro méně náročné zákazníky, kteří chtějí uspořit, aniž by „ohrozili“ chod svého přírodního jezírka.
    · Energetická náročnost – spotřeba energie hraje roli, protože čerpadla jsou logicky určena pro celodenní cirkulaci vody. Většina dnes vyráběných vodních čerpadel splňuje nároky na energetickou šetrnost při celodenním provozu.
    · Objem vodní masy jezírka – jiné jezírkové čerpadlo budete pořizovat pro malý rybníček, naopak pro velké zahradní jezero bude potřeba vysokovýkonné čerpadlo.
    Nabízíme PVC folie pro jezírka svařované na míru dle požadavků. Folie pro jezírka je strojově svařovaná z pásů 2m širokých. Nabízíme folie pro jezírka v černé barvě tloušťky 0.8mm a foliie pro jezírka v tmavě zelené barvě v tloušťce 1.0 mm. PVC jezírkové folie jsou UV stabilizované a mrazuvzdorné, zaručují dlouhou těsnost a životnost zahradního jezírka nebo rybníčku. V případě nechtěného protržení je možné jezírkovou folii opravit zalepením.


Fólie, geotextílie, plastová jezírka

    Při rozhodování, které že čerpadlo do jezírka vybrat, budete muset zvážit i problematiku výšky výtlaku, která je dána výškou, do níž máte v plánu vodu dočerpat, přičemž větší výšky znamenají méně přečerpané vody při stejném výkonu. Když už mluvíme o výkonu jezírkového čerpadla, pak tím máme na mysli množství vodní masy, kterou čerpadlová technika zvládne v určitém časovém intervalu přečerpat při konstantní výšce výtlaku. Jak výtlak, tak výkon jezírkového čerpadla je pro vás směrodatný při výběru!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
13220
cache: 0024:00:00