Jak na věc


jeremy sumpter

Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem

    Populární moderátor ovšem netestoval novinářský vůz, jak má povětšinou v náplni práce. Místo toho se jednalo o jeho vlastní auto, které bylo poměřováno s BMW i3. To sice není přímý soupeř, o to tu ale nešlo. Podstatou celé epizody bylo totiž srovnávání minulosti s budoucností. A zatímco analogový Golf byl symbolem let minulých, elektromobil patřící Jamesi Mayovi odkazoval na novou éru.
    Jak srovnání dopadlo, nechme nyní stranou, místo toho zmíníme, že Jezzův Golf je k mání, a to za 21 500 GBP (cca 617 600 Kč). Jde o značnou slevu vůči sumě, za jakou Clarkson vůz v roce 2015 kupoval. Tehdy jej vyšel na 36 tisíc liber (1,034 mil. Kč), neboť zaškrtl veškerou volitelnou výbavu. Podle Maye za tím ale stojí jen jeho neschopnost, neboť původně nechtěl černé pětidvířko, nýbrž červené třídvířko.
    Zajímavé je, že Jeremy svůj vůz nabízí k prodeji opravdu netradiční cestou. Nezvolil žádného prostředníka, ale osobně auto inzeruje skrze „svůj Facebook“, tedy přes sociální platformu Drive Tribe, kterou společně s Mayem a Richardem Hammondem vlastní. K nabídce přidal jen jednu mizernou fotku, ale dali jsme dohromady i kvalitnější záběry z jeho Twitteru a ze zmiňovaného dílu The Grand Tour.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00