Jak na věc


ježdění na koni

Re-live: Vozatajský Zimní jezdecký pohár ČJF 2019 v Tlumačově

    Jezdecký festival v Královicích nabídne nejen tři desítky soutěží ve čtyřech disciplínách, ale také možnost nákupů všeho možného pro jezdce i koně. „Měsíc před akcí máme předjednanou účast zhruba dvaceti firem,“ říká organizátor Josef Malinovský.
    Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou koupit cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a... více o vybavení areálu zde.
    Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.


Týdenní jezdecký tábor – WESTERNOVÉ JEŽDĚNÍ WR7

    Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora - a provozovatelem tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.
    TIP: pokud máte mladší sourozence, můžete jim vybrat jiný týdenní pobyt – speciální jezdecký tábor- kurz nebo dvoutýdenní program. Sourozenci mohou jet společně, v areálu se potkávají, ale zároveň mají každý svůj prostor.
    V dnešním díle vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základy by podle něho měl kůň mít dřív, než začnete trénovat složitější prvky v reiningu,vtrailu či horsemanshipu. Trenér Karel Kubata působí ve stáji Watani v Břežanech II...
    Program tohoto speciálního tábora s koňmi - WESTERNOVÉHO KURZU - není určen začátečníkům, počet míst pouze 10.
    Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.
    Pokud se nechceš jen vozit, ale chceš koním i rozumět, jsme tu pro tebe. Naši odborní trenéři a učitelé jezdectví ti předají své zkušenosti a vědomosti, naučíš se všechno, co bys měl o koních vědět, aby byl KŮŇ TVŮJ KAMARÁD.


TV zpravodajství: Poslední body do ZJP ČJF 2019 rozděleny v Tlumačově

    Královice u Slaného se stanou ve dnech 22. až 24. března poprvé dějištěm velkého Jezdeckého festivalu. Představí se během něj ve čtyřech disciplínách stovky jezdců a koní, včetně účastníků loňských Světových jezdeckých her. Rušno bude již v pátek.
    Kurz vede zkušený cvičitel a aktivní westernový jezdec, který vám předá nejen teoretické, ale hlavně praktické rady. Kurz je možné brát jako přípravu k získání jezdecké licence WRC a odrazový můstek pro aktivní westernové ježdění.
    Jezdecký výcvik na ohraničené jízdárně, v kryté hale, cvičení jezdeckých dovedností a vyjížďky do terénu, práce s koňmi, ošetřování koní, sedlání, uždění, pomoc mladším, práce ze země- základy horsemanshipu ...Ježdění ve westernovém stylu je určwno dětem i dospělým, kteří již zvládli základy ježdění v anglickém stylu a nově se chtějí věnovat westernovému ježdění. Minimální věk dětí je 12 let.
    Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),
    Celkem nově absolvujete 9 hodin jezdeckého výcviku v sedle a minimálně 2 hodiny horsemanshipu – práce s koněm v kruhovce nebo na lonži. Je zde prostor i pro výcvik vašeho vlastního koně.


Na Jezdecký festival do Královic dorazí řada prodejců a vystavovatelů

    Jezdecký výcvik zajišťuje kvalifikovaný aktivní westernový jezdec s jezdeckou licencí a s licencí rozhodčího WRC ČR. Na táboře – kurzu je přítomen zdravotník, který absolvoval kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT.
    V areálu Zemského hřebčince v Tlumačově se o víkendu uzavřela kvalifikace Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. O poslední body před finálovým Jezdeckým festivalem tam bojovali parkuroví jezdci i vozatajové.
    Dále můžete odevzdat kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.
    westernové disciplíny, jejich základ, zvládnutí některých prvků trailu, western pleasure i western horsemanship
    O úspěchu v dostizích často rozhodují zlomky vteřiny. S pomocí EquiTV a závodiště Velká Chuchle se můžete převtělit do žokejů Václava Janáčka a Borji Fayose a zažít dostih jejich očima. Video vzniklo 22. září 2018 při Evropském poháru žokejů.
    Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.


Deset vítězů Velké túry v Královicích. Připomeňte si je v reportáži

    V neděli 10. března se v Královicích u Slaného konalo třetí parkurové kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF. Odehrálo se přes 330 startů. Soutěžní maraton nakonec ukončil večerní výpadek proudu, takže Velká túra měla 10 vítězů. Podívejte se na reportáž.
    Poslední příležitost bodovat do pořadí vozatajského Zimního jezdeckého poháru ČJF měli jeho účastníci v neděli 17. března v Tlumačově. EquiTV vysílála celý mítink živě. Pokud vám online přenos z Tlumačova utekl, můžete ho sledovat tady.
    Jedním z prvních seriálů EquiTV byl o westernovém ježdění s Karlem Kubatou, který trénuje westernové koně od roku 1994. Je držitelem mnoha titulů mistr a vicemistr České republiky v disciplínách reining a w. pleasure...Zkušenosti získal u trenérů Helmuta a Dennise Schulze v Rakousku, Tima Lynche a Joa Hayese v USA. V současnosti spolupracuje s trenérem reiningových koní Chuckem Klipfelem. Karel Kubata působí ve stáji Watani (www.watani.cz)
    Jezdecký tábor s intenzivní výukou westernového ježdění pro mírně pokročilé a pokročilé jezdce. Získáte základy westernového ježdění, seznámíte se s koňmi, jejich povahami, chováním, základy horsmanshipu.


Veterinární poradna MVDr. Dominiky Švehlové

    V dnešním videu vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základní věci by měl umět kůň ve cvalu. V dnešním díle vám rovněž představí problémy, které mohou vzniknout při práci na kruhu a ukáže jejich řešení...
    V dnešním díle nám reiningový trenér Karel Kubata ukázal, jak začít s koněm spinovat. Karel Kubata trénuje westernové koně od roku 1994. Je držitelem mnoha titulů mistr a vícemistr české republikyv disciplínách reining a w. pleasure...
    Veterinární poradna MVDr. Dominiky Švehlové je dlouhodobě jením z nejsledovanějších seriálů na internetové televizi EquiTV. Dominika Švehlová velmi srozumitelnou formou přináší divákům řadů cenných informací a rad o veterinární problematice...
    V dnešním tréninkovém videu vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základní věci by měl umět kůň v klusu. Základní proježděnost koně je nezbytná pro jakoukoliv další práci. Trenér Karel Kubata působí ve stáji Watani v Břežanech II...
    Kurz westernového ježdění je určen dětem se základní znalostí ježdění - zvládnutí klusu, vysedání a ovládání koně na jízdárně. Horní hranice není omezena. Kurz je otevřen i dospělým jezdcům. Zúčastnit se můžete i s vlastními koňmi.


Tip Karla Kubaty na zkrácení ocasu

    V sobotu 16. března se v Zemském hřebčinci v Tlumačově konalo poslední letošní kvalifikační kolo parkurového Zimního jezdeckého poháru ČJF. Pokud vám uniklo živé vysílání na EquiTV, nemusíte litovat. Pusťte se celé živé vysílání v příspěvku dole.
    Vy kdo jezdíte reining určitě znáte situaci, kdy si kůň při sliding stopu přišlápne ocas. Karel Kubata vám dnes ukáže jednoduchý tip na to, jak tomu předejít. Karel Kubata trénuje westernové koně od roku 1994.
    jezdecký výcvik pod vedením zkušeného trenéra westernového ježdění a rozhodčího westernových soutěží 9 hodin v sedle a 2 hodiny horsmanshipu - práce s koněm ze země.
    Dnešní video je pokračováním předešlého dílu, kdy nám trenér Karel Kubata vysvětlil základy práce ve cvalu. Pokud je kůň vyrovnaný na kruhu a poslouchá pomůcky od nohou i otěží, je měkký na udidle můžeme pracovat na kontracvalu...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00