Jak na věc


ježdění na koni praha vychod

Díl 37: Westernové ježdění - Western Riding (3)

    |AKTUALIZOVÁNO 8.4.| Česká televize věnuje nemalý prostor svého vysílacího času jezdeckým disciplínám a dostihům. Přinášíme vám souhrn pořadů, které jsou k vidění i na internetu. Průběžně se jej snažíme aktualizovat o nové a nové záznamy...
    V dnešním díle vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základy by podle něho měl kůň mít dřív, než začnete trénovat složitější prvky v reiningu,vtrailu či horsemanshipu. Trenér Karel Kubata působí ve stáji Watani v Břežanech II...
    Dnešní video je pokračováním předešlého dílu, kdy nám trenér Karel Kubata vysvětlil základy práce ve cvalu. Pokud je kůň vyrovnaný na kruhu a poslouchá pomůcky od nohou i otěží, je měkký na udidle můžeme pracovat na kontracvalu...
    Westernové ježdění - tvrdá práce s dobytkem, toulačka lesem, nebo zlatem zdobené sedlo a načančané jezdkyně na vypulírovaných koních? Ač značně různorodé podoby jednoho jezdeckého odvětví, všechny mají společný základ. Snad právě tato různorodost je zdrojem stále širší obliby westernového stylu i u nás.


Díl 14: Westernové ježdění - Reining (2)

    Šesté vydání Jezdeckého katalogu, který vyšel na konci března 2019 v tištěném nákladu 5.000 kusů, je nyní publikováno na webu ke stažení a prohlédnutí v PDF. Pokud se vám ještě nedostal tento průvodce jezdeckou sezonou do ruky, KLIKNĚTE ZDE!
    V dnešním videu vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základní věci by měl umět kůň ve cvalu. V dnešním díle vám rovněž představí problémy, které mohou vzniknout při práci na kruhu a ukáže jejich řešení...
    Je to vlastně jen pár let lidského života, ale dostihová scéna i její aktéři se za posledních 15 sezon stihli pořádně proměnit a prostřídat. Tentokrát vybíráme a komentujeme záběry z archivu našeho stálého spolupracovníka Václava Volfa.
    V dnešním díle nám reiningový trenér Karel Kubata ukázal, jak začít s koněm spinovat. Karel Kubata trénuje westernové koně od roku 1994. Je držitelem mnoha titulů mistr a vícemistr české republikyv disciplínách reining a w. pleasure...


Díl 29: Westernové ježdění - Western Horsemanship (5)

    Jedním z prvních seriálů EquiTV byl o westernovém ježdění s Karlem Kubatou, který trénuje westernové koně od roku 1994. Je držitelem mnoha titulů mistr a vicemistr České republiky v disciplínách reining a w. pleasure...Zkušenosti získal u trenérů Helmuta a Dennise Schulze v Rakousku, Tima Lynche a Joa Hayese v USA. V současnosti spolupracuje s trenérem reiningových koní Chuckem Klipfelem. Karel Kubata působí ve stáji Watani (www.watani.cz)
    V sobotu 20. dubna proběhla v pražské Velké Chuchli klusácká Velká dubnová cena hlavního města Prahy, kterou s těsným náskokem vyhrála Veronika Poršová s koněm Un Nuage d´Osmoz před vítězem z minulého týdne Zdeňkem Škobisem s Josem. Sledujte re-live!
    Post prezidentky České jezdecké federace obhájila ve středu 10. dubna na konferenci ČJF Olga Plachá. O opětovném úspěchu však nebyla dopředu přesvědčená. V rozhovoru pro Jezdci.cz a EquiTV.cz přiznala, že je co zlepšovat – především v komunikaci.
    Druhé kolo Global Champions 2019 se konalo v Mexico City ve dnech 11. až 13. dubna. Tisíce diváků v ochozech byly svědky dramatických zvratů. Druhé kolo týmové soutěže nenechalo kámen na kameni. Podívejte se na reportáž EquiTV.
    V dnešním tréninkovém videu vám reiningový trenér Karel Kubata ukáže, jaké základní věci by měl umět kůň v klusu. Základní proježděnost koně je nezbytná pro jakoukoliv další práci. Trenér Karel Kubata působí ve stáji Watani v Břežanech II...


Westernové ježdění Kdy na kontracval

    Druhý letošní mítink ve Velké Chuchli byl ve znamení tříletých hřebců směřujících do klasických dostihů. Ti byli k vidění nejen v hlavním dostihu, Memoriálu profesora Václava Michala, ale i v rámcovém programu.
    Závodiště Velká Chuchle na Velikonoční pondělí podruhé otevřelo své brány, vrcholem dne byl Memoriál profesora Václava Michala. Nabízíme vám záznamy všech osmi dostihů, které se v 22. dubna na hlavní rovinové dráze České republiky běžely.
    Vy kdo jezdíte reining určitě znáte situaci, kdy si kůň při sliding stopu přišlápne ocas. Karel Kubata vám dnes ukáže jednoduchý tip na to, jak tomu předejít. Karel Kubata trénuje westernové koně od roku 1994.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12208
cache: 0024:00:00