Jak na věc


jasmín pokojové květiny fotogalerie

Květináč Kaskáda velký... 5897

    Dobrý den, mám tuhle rostlinu už více než 2 roky a stále mi nevykvetla a to jsem přesně postupovala podle návodu, jak se o rostlinu starat..Nevíte, kde může být chyba?
    Pěstování pravého jasmínu není příliš náročné. V letním období jasmínu vyhovuje pěstování venku. Jasmín miluje slunce, ale příliš ostré sluneční paprsky mohou popálit lístky, proto rostlinu přes poledne přistiňte nebo postavte na stanoviště, kde slunce není tak ostré. I v zimě jasmín potřebuje dostatek světla, ideální je východní nebo jižní okno, teplota může být podstatně nižší, bez problémů i okolo 8 - 9 °C. V době vegetace, zejména na jaře a v létě jasmíny potřebují dostatek vláhy. Půda by měla být neustále vlhká, ne však příliš mokrá. Přemočení by mohlo vést k uhnívaní kořenů. K poškození rostliny vede i přílišné přeschnutí kořenového balu. Na přeschnutí si dejte pozor zejména v zimě, kdy rostlina tolik vláhy nepotřebuje, což svádí k opomenutí včasné zálivky. Ideální vodou pro zálivku je převařená dešťová voda, nejlépe pak vlažná.


Pochutnejte si a osvěžte tělo starým, známým angreštem

    Růžové květy má jasmín růžokvětý (lat. Jasminum beesianum). Jde o okrasný, rychle rostoucí keř, který snese i mírný mrazík. Ve větších mrazech je nutné jasmín chránit. Jasmín růžokvětý má rád světlé stanoviště, lépe však trochu přistíněné. Osvědčilo se vysazení jasmínu k zahradním domkům nebo k pergolám, které poskytují potřebnou oporu, stín a chrání před zimou. "Pravý" jasmín (lat. Jasminum officinale) poznáte podle sněhově bílých květů vyrůstajících z růžových poupat. Květy pravého jasmínu jsou využívány k léčebným i kosmetickým účelům.
    Kosmetický průmysl využívá jasmínové oleje jako přísadu do přípravků určených pro suchou pleť. Tradiční Čínská medicína používá květy jasmínu pro jeho antibakteriální účinky. Opomenout nelze ani afrodisiakální účinky květů jasmínu.
    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..
    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..


Pelargónie ozdobou okenních parapetů

    Jasmín (lat. Jasminum officinale) je rychle rostoucí liánou z čeledi olivovitých (lat. Oleaceae). Původní domovinou jasmínu je Čína, Indie a Srí Lanka. Jasmínů je několik druhů, některé jsou vhodné pro pěstování na zahradě, jiné je možné v našich klimatických podmínkách pěstovat, minimálně během zimy, pouze v interiéru. K zástupcům "venkovních" jasmínů patří například jasmín křovitý (lat. Jasminum fruticans), který je znám také pod názvem jasmín keřovitý. Jedná se o poloopadavý nebo stálezelený keř, jehož původní domovinou je jih Evropy. Jasmín křovitý dorůstá do výšky cca 1,5 - 2 metry. Jednotlivé větvičky jsou metlovitě uspořádané. Tento keř vykvétá v období května až června. Květy mají žlutou barvu a vyrůstají v květenstvích sdružujících až 5 květů.
    Jasmíny jsou okrasou každé zahrady. Nejhezčí jsou pochopitelně na jaře, kdy se obalí do květového hávu a vydávají nádhernou, pro jasním typickou, vůni. Ne nadarmo jsou jasmínové květy často hlavní přísadou parfémů. Jasmíny jsou nenáročné, vhodné téměř do všech podmínek. Rostou i v "horší" půdě, nevadí jim běžná zahradní zemina ani pískovitá půda. Jediné, co jasmíny k růstu bezpodmínečně potřebují je dostatek světla. Krásný jasmín vypěstujete pouze na slunném stanovišti.
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec


Pěstování pravého jasmínu v květináči

    Příznivé účinky jasmínu na lidský organismus jsou známy již dlouhou dobu. V tradiční čínské medicíně se květy jasmínu k léčebným účelům používají již od dob Staré Číny. Moderní medicína kouzlu jasmínu zatím příliš nepodlehla. Květy jasmínu se občas přidávají do sirupů proti kašli a čaj z listů se používá na venkovní ošetření při zranění očí. Naopak v hojné míře se můžete s jasmínem setkat v aromaterapii nebo v drahých francouzských parfémech, v nich je mnohdy hlavní přísadou. Pokud nemáte dostatek peněz na drahé francouzské parfémy, provoňte si svůj domov alespoň svíčkou s vůní jasmínu.
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..
    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
     NadzemníCibuleMangoldPažitkaPetrželPórŘeřichaRukolaSalátŠpenátKvětákKozlíčekBrokoliceBrukevČekankaFenyklKadeřávekKapustaKedlubenKoprZelí


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12854
cache: 0024:00:00