Jak na věc


jasmín pokojové květiny fotogalerie

Pochutnejte si a osvěžte tělo starým, známým angreštem

    Pěstování pravého jasmínu není příliš náročné. V letním období jasmínu vyhovuje pěstování venku. Jasmín miluje slunce, ale příliš ostré sluneční paprsky mohou popálit lístky, proto rostlinu přes poledne přistiňte nebo postavte na stanoviště, kde slunce není tak ostré. I v zimě jasmín potřebuje dostatek světla, ideální je východní nebo jižní okno, teplota může být podstatně nižší, bez problémů i okolo 8 - 9 °C. V době vegetace, zejména na jaře a v létě jasmíny potřebují dostatek vláhy. Půda by měla být neustále vlhká, ne však příliš mokrá. Přemočení by mohlo vést k uhnívaní kořenů. K poškození rostliny vede i přílišné přeschnutí kořenového balu. Na přeschnutí si dejte pozor zejména v zimě, kdy rostlina tolik vláhy nepotřebuje, což svádí k opomenutí včasné zálivky. Ideální vodou pro zálivku je převařená dešťová voda, nejlépe pak vlažná.
     Semena bylinekAnýzOsrtopestřecParchaŘepíkRozmarýnSaturejkaSlézŠťovíkTřapatkaTřezalkaTymiánYzopSměsiMátaŠalvějKmínKoriandrMěsíčekMeduňkaBazalkaBenediktBrutnákDiviznaDobromyslEstragonFenyklHeřmánekJablečníkJestřabinaKerblíkKoprKozlíkLevanduleLibečekMajoránkaŠafrán
    Nezapomeňte naSubstrát na zeleninuPůda je základ každé rostliny..Hnojivo pro zeleninuVše co zelenina potřebuje..Rašelinové produktyRašelinové květináčky, tablety..
    Růžové květy má jasmín růžokvětý (lat. Jasminum beesianum). Jde o okrasný, rychle rostoucí keř, který snese i mírný mrazík. Ve větších mrazech je nutné jasmín chránit. Jasmín růžokvětý má rád světlé stanoviště, lépe však trochu přistíněné. Osvědčilo se vysazení jasmínu k zahradním domkům nebo k pergolám, které poskytují potřebnou oporu, stín a chrání před zimou. "Pravý" jasmín (lat. Jasminum officinale) poznáte podle sněhově bílých květů vyrůstajících z růžových poupat. Květy pravého jasmínu jsou využívány k léčebným i kosmetickým účelům.


Květináč Kaskáda velký... 5897

    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka
     Exotické semínkaBlahovičníkyKvětinyOvoceJehličnanySukulentyKaktusyChilliBambusPalmyMasožravkyStromy a trávyOkrasné trávy
    Kosmetický průmysl využívá jasmínové oleje jako přísadu do přípravků určených pro suchou pleť. Tradiční Čínská medicína používá květy jasmínu pro jeho antibakteriální účinky. Opomenout nelze ani afrodisiakální účinky květů jasmínu.
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..


Pelargónie ozdobou okenních parapetů

    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec
    Jasmín (lat. Jasminum officinale) je rychle rostoucí liánou z čeledi olivovitých (lat. Oleaceae). Původní domovinou jasmínu je Čína, Indie a Srí Lanka. Jasmínů je několik druhů, některé jsou vhodné pro pěstování na zahradě, jiné je možné v našich klimatických podmínkách pěstovat, minimálně během zimy, pouze v interiéru. K zástupcům "venkovních" jasmínů patří například jasmín křovitý (lat. Jasminum fruticans), který je znám také pod názvem jasmín keřovitý. Jedná se o poloopadavý nebo stálezelený keř, jehož původní domovinou je jih Evropy. Jasmín křovitý dorůstá do výšky cca 1,5 - 2 metry. Jednotlivé větvičky jsou metlovitě uspořádané. Tento keř vykvétá v období května až června. Květy mají žlutou barvu a vyrůstají v květenstvích sdružujících až 5 květů.


Pěstování pravého jasmínu v květináči

    Nejen vůně květů působí příznivě na lidský organismus. Jasmínový odvar velmi příznivě působí na lidskou nervovou soustavu. Koupel s přídavkem jasmínu dokáže tělo zbavit neklidu, odstraňuje úzkost a napětí. Ke zlepšení svého stavu ho mohou použít i lidé trpící křečemi končetin. V tomto případě se taktéž osvědčily pravidelné koupele. Čaj s přídavkem jasmínových květů je považován za bájný přípravek dlouhověkosti. Čaj připravte z lístků zeleného čaje a s jasmínových květů. Takto připravený čaj má nasládlou chuť. Jasmínový čaj má uvolňující účinky, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi.
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
    Věděli jste, že květy jasmínu po svítání ztrácí až 20 % ze své vůně? Z tohoto důvodu se jasmínové květy v zemích svého původu stále sbírají ručně a před svítáním.
     Pomůcky a nářadíGrowsetySkloDomácí chemieGrilováníBazénová chemieKompostOkrasné předmětyZahradní keramikaPro zvířataDalší pomůckyObruby a opěryFixační materiálMiniskleník a pařeništěZahradní nářadíPlastové nádobyRozprašovačeSítě a textílieSprávná zálivkaSkleníky
    Dobrý den, mám tuhle rostlinu už více než 2 roky a stále mi nevykvetla a to jsem přesně postupovala podle návodu, jak se o rostlinu starat..Nevíte, kde může být chyba?


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00