Jak na věc


jak se nejrychleji vyrovnat s rozchodem

Cenzura: Základní kámen všech tyranských režimů

    Pokud vážně nemáš naprosto žádnou možnost si k někomu věci odstěhovat, tak si posháněj krabice a sbal si vše do nich.Snad by nebyl problém domluvit se, aby tam ten měsíc mohly zůstat, v koutku na hromadě...?!Můžeš mu po zabalení dát i tu pusu na rozloučenou, když se zachová velkoryse, bude ctít nedotknutelnost sbalených krabic(no, přece jen - krabice si aspoň spočítej (na kusy), ona malá kontrola nezaškodí...).Až přijde den D, tak ti může odvézt krabice - třeba i sám bývalý kavalír.... (anebo lépe nějaký pohledný kamarád! ... Držím palce.
    Jenže já bych s ním právě potřebovala mluvit a probrat to, aspoň o něčem si popovídat. Jenže on už se mnou asi mluvit nechce, pro něho jsem asi umřela já. Musíme probrat věci kolem stěhování a tak podobně. Ale stejně bych chtěla ten náš vztah tak nějak uzavřít. Přeci nejde po tolika letech to takhle utnout. My máme ty životy tak propojený i s našima rodinama vzájemně. Je možný že jeden den jsem pro něho žena se kterou chce být zbytek života a druhý den už nejsem nic? Mám v sobě takový zmatek, chvíli si říkám, že to bude dobrý , že to zvládnu no a za chvíli na mě padne strašná beznaděj a hned bulím. Já na něho prostě nemůžu zapomenout a pořád to nechápu.


Máte za sebou bolestivý rozchod? Těchto pět tipů vám možná uleví

    Ahoj, tohle téma už tu bylo asi mockrát.....Rozešel se se mnou můj přítel po 4 letech. Žili jsme spolu v bytě, měli naplánovanou společnou budoucnost, chtěli jsme dítě. já jsem si vůbec nebyla vědoma toho, že by byl mezi námi nějaký problém, jenže asi před 2 měsícema mi řekl, že potřebuje pauzu a že se mám odstěhovat. Odešla jsem jen s pár věcma s tím, že se zase brzo vrátím, že potřebuje jen být nějaký čas sám. Celou dobu co jsme měli pauzu mě říkal, že se mnou chce být a že to je opravdu jen pauza. Když se přiblížila doba, kdy jsme se měli k sobě vrátit tak začal bejt divnej no a dopadlo to tak, že mi řekl, že už se mnou být nechce a rozešli jsme se. Je to týden co se to stalo, od tý doby jsme se neviděli. Neřekl mi proč, ale já vím, že má někoho jinýho. Já si musím vyřešit bydlení a odstěhovat se. Mám v tom bytě skoro všechny věci, nemůžu tam, nevím, jestli už tam s ním nebydlí někdo jiný, nemůžu se smířit s tím, že se nějaká ženská hrabe v mých věcech a leží v mojí posteli pod mojí
    Mnoho dalších tipů najdete například v předchozím článku jak přežít rozchod. Radíme vám tam mnoho dalších rad, jak se co nejlépe a co nejrychleji vyrovnat s rozchodem. Vždy je však nutné počítat s tím, že rozchod si musíme prostě odžít. A toto období prostě není možné žádným způsobem přeskočit.
    Odešel? Zbavte se všeho, co ho může připomínat. Pomůže to zapomenout. Máte-li finance a možnosti, přestěhujte se i do nového bytu, pokud vám starý byt bývalého připomíná. Jestli jste společně navštěvovali stejná místa, dejte si od nich na malou chvilku pauzu. Eliminování vzpomínek je pro některé lidi opravdu vysvobozující.


Jak vybrat a pověsit nový lustr

    Já si zatím nedovedu představit, že bych mu přála štěstí s někým jiným. Je to pořád tak čerstvý a bolestivý. Při představě, že ho uvidím a on bude šťastně zamilovaný je mi blbě. Ani si nedovedu představit, že bych s ním jen tak kamarádila. My jsme se teď dostali z nejhorších dluhů a už jsme mohli začít končně žít naplno, no a on si na to najde někoho jinýho. Jak se s ním mám bavit až se s ním uvidím? Scény dělat nechci, ale bojím se, že se neudržím a budu brečet a vyčítat mu. Sejít se s ním musím co nejdřív, ale nemám na to vůbec sílu. On mě vůbec nekontaktuje kvůli setkání, asi je to zbabělec a nechává všechno na mě, stejně jako jsem musela rozseknout ten rozchod, jinak bysme se v tom plácali donekonečna.
    Já vím, že to chce čas. Já jsem asi blbá, ale bojím se udělat tu opravdu definitivní tečku - odstěhovat si věci. Ještě si vzpomínám na to, jak jsem se k němu stěhovala, to bylo tak bezvadný a celou dobu náš vztah byl super, bylo to čím dál tím lepší, na tom jsme se shodovali oba. A teď ta představa, že si budu ty věci balit a odvážet, nedej bože se s ním dohadovat co si vezmu a co ne.....Taky se bojím s ním mluvit, bojím se, co se dozvím, bojím se slyšet ty slova, že už mě nemiluje a že má někoho jinýho. Odkládám to, protože se bojím, že to nezvládnu. Jak je možný že člověk, který mi byl nejbližší je najednou úplně cizí?
    Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)


Poradíme vám jak se vyrovnat s rozchodem

    Snažte se přijít na jiné myšlenky a na to, co se stalo, nemyslete. Život jde dál i bez něj. Běžte s kámoškou do kina, vyrazte do klubu, nebo na nějakou pořádnou dámskou jízdu. Někomu pomáhá práce, někomu společenský život, nebo koníčky. Pozor na alkohol. Občas pocity smutku a deprese ještě víc prohloubí.
    ahoj ja som prežila to isté čo ty, všetko prebolí, budeš spomínať len na to dobre čo ste spolu zažili. Já ho asi stále milujem aj po pol roku ale som šťastná keď vidím, že aj on je šťastný. A to som vyvádzala hrozné veci keď odišiel. a teraz sú z nás normalný kamaráti.


Re: Jak se vyrovnat s rozchodem?

    Děkuju vám všem za příspěvky. Ono je to tak čerstvý, pořád se to ve mě mele. Chvíli mám vztek, pak zase pocit, že se s tím už smiřuju, pak mě zase přepadne hrozná beznaděj. Dneska jsem vůbec nechtěla vstát z postle, nadopovala jsem se práškama na spaní s tím, že budu spát a spát. No nakonec to nevyšlo, příbuzní co u nich ted bydlím mě pořád chodili budit a dělali si starosti jestli nejsem nemocná, tak jsem radši vstala. nehhorší je, že on mi prostě úplně obyčejně chybí. At se zachoval jak se zachoval tak je to skvělej člověk a já se nemůžu smířit s tím, že už k sobě nepatříme. Já jsem mu věřila jako nikdy nikomu. Když jsme se rozešli tak jsemměla pocit,, že mluvím s cizím člověkem. Přitom ještě pár dní před rozchodem mi říkal, že beze mě žít nemůže a že si mě vezme a já mu ještě blbec vyznávala lásku. Naštvaná na něho jsem hlavně proto, že se nechová teď jako chlap. Nepustí mě domů ke svým věcem, nezajímá ho, jeslti budu mít kde byldlet, prostě já chci bejt sám a ty se starej jak umíš.
    Přestaňte si s bývalým hrát hru o to, kdo je silnější. To je nekonečný cyklus, ve kterém když budete pokračovat, akorát ten rozchod prodloužíte a budete dále trpět v ustrnutí.
    Někdy se při rozchodu stává, že jeden nebo oba dva nejsou v určité fázi rozchodu schopni se od toho vztahu odpoutat. Opakovaně se k sobě snaží vrátit. Cyklicky se u nich střídají pocity a nálady. Chvíli mají pocit, že toho druhého milují a chtějí se vrátit. Chvíli na to ho zase nenávidí a chtějí co nejrychleji pryč. Partneři se vzájemně přibližují a oddalují a navzájem se různě zraňují.


Nejlepší pláže na ostrově Fuertaventura

    Macíku, my jsme si dali poslední pusu, já jsem BBM pohladila po tváři, řekla mu tak se měj hezky a běž už a bylo. Brečeli jsme oba. Pak jsem mu oznámila - už stručně a věcně, e-mailem, kdy bude volný dům, aby si mohl odstěhovat věci. S jeho rodiči jsem se rozloučila asi 14 dní poté - zašla jsem tam na kafe, sama jsem se k nim objednala. S těmi se stýkám 3x do roka - popřát si k narozeninám.Jde to - a to jsme se rozcházeli po 22 letech manželství.Chtěl jít pryč - tak co si vysvětlovat ? Ale chápu, že u vás ta poslední tečka neproběhla. Na tu Ti přeju hodně síly a kuráže. Asi bych se pokusila se s ním sejít - právě pro ten poslední úsměv na rozloučenou.
    Je to sice velice obtížné, ale měli byste partnerovi upřímně a otevřeně říct, jak to všechno prožíváte. Že vám to brání v tom, abyste se definitivně odpoutali a uzavřeli tuto kapitolu života. Brání vám v tom pocity křivdy, chuť manipulovat a touha zvítězit.
    Chce to čas a netrap se pro takového dlouho, když podlehl pokušení nové lásky...asi je nevyzrálý nebo já nevím... Aměl Ti to vysvětlit, ne Tě tak hnusně vykopnout, je to .....nechci říci co.


5 způsobů, jak oživit slepovaný vztah

    Já už jsem z ex mluvila, předběžně jsme se domluvili na stěhování a na penězích. Choval se ke mě hezky a říkal, že k sobě stejně patříme a budem spolu. Mám pocit, že si mě nechává pořád v záloze, nebo nevím co si mám myslet. Zakazuju si nad tím přemýšlet a snažím se soustředit se jenom na svůj život. Kamarádka mi dnes poslala hezkou větu: Věřím, že člověk nepotká „to nejlepší v životě“, aby to zase ztratil.. myslím, že pokud to ztratí, má najít něco jiného.. ale záleží to jen na něm.. Jinak jak psala Pavla nechat se odstěhovat nějakým hezkým kamarádem není špatný nápad už jen z toho důvodu, aby měl můj bývalý přítel chvíli nad čím přemýšlet....
    Vidíš, Macíku, tady máš recept, jak na to... ... je to trochu pohádkově vzorné (až na to vyvádění), ale je v tom skované jedno moudro - a sice, že bránit někomu v odchodu nemá smysl.Láska se nedá vynutit - přát ji tomu druhému ale můžeš .... ... a na rozdíl od vynucování lásky, tohle on ocení!
    Zasáhla vás zpráva o rozchodu přímo do srdce a rozervala jej na tisíce malých kousků? Trápíte se pro společně zažité okamžiky, litujete každé hádky a pláčete nad tím, jak to všechno dopadlo. Rozchod dokáže srazit na kolena i toho největšího siláka, vždycky je to rána pod pás. Proto pro vás máme 3 skromné rady, jak se s rozchodem vyrovnat co možná nejrychleji a tak, aby to nejméně bolelo.


Jak se zbavit strachu ze zubaře

    Dostaneme-li od naší drahé polovičky nečekané kopačky a vztah, do kterého jsme vkládali tolik úsilí a snahy se náhle rozplyne jako pára nad hrncem, pak nás tahle situace zaručeně dostane na kolena a my si začneme pohrávat s myšlenkou, jak se vyrovnat s rozchodem. Zvláště pokud jste nezaznamenali žádnou změnu a náhlé odloučení jste tak vůbec nečekali pro vás může být zpráva o rozchodu zdrcující a může vás dokonale vykolejit.
    Holky děkuju moc že mi píšete, pomáhá mi to.Kdyby to šlo, tak bych si ty věci odstěhovala hned, ale ještě nemám kam. Svoje bydlení budu mít až asi za měsíc Ale máte pravdu v tom, že bych se sním měla sejít co nejdřív a domluvit se aspoň na těch praktických věcech. Jak se mám smířit s tím, že dělá to, co vždycky odsuzoval, přece to, že už se mnou nechce být není důvod aby se mnou nemluvil a choval se jako srab? Já se potřebuju vypsat a utřídit si myšlenky, tohle mi pomáhá....
    Nedokáží se ani vrátit, protože čekají na pocit, kdy si budou jisti, že se vrátit skutečně mohou, že teď už bude vše jiné, vše bude fungovat a nedojde opět k bolestivému rozchodu. Tento pocit se však obvykle nedostavuje. Dostaví se až ve chvíli, kdy ten druhý dá jasně najevo, že to s rozchodem myslí vážně. Pokud se ten druhý nechá přesvědčit a opět projeví zájem, tato osoba se začne zase odtahovat. Je to takový bludný kruh.


Jak si vybrat správný cestovní kufr

    Každý z nás se s rozchodem vypořádá po svém. Zatímco někdo se opije doslova do němoty a všechny bolístky tak vyplaví z hlavy, jiný se obklopí kamarády, další zase kopcem zmrzliny. Možná i vy máte za sebou těžký rozchod a teď přemýšlíte, jak se co nejrychleji dostat z tohoto nepříjemného splínu. Hledáte-li rady, jak se vyrovnat s rozchodem, je náš dnešní článek stvořený právě pro vaše bolavé srdce.
    Toto je vůbec nejhorší věc, jako můžete po čerstvém rozchodu udělat. Prosení a někdy i hysterické scény a bombardování smskama s tím, aby vás protějšek vzal zpátky je chyba! Za prvé ničeho nedosáhnete a za druhé máte přeci hrdost. Když vás milovaná osoba nechce, asi k tomu má důvod. A i když vás vezme na milost a vrátí se k vám, problémy se nevyřeší, protože budete ve stále nefunkčním vztahu nešťastní.
    Mužská nevěra je o hodně častější než nevěra žen. Velké procento mužů bylo alespoň jednou nevěrných své ženě. A dnešní doba nevěře nahrává stále více a více. Pokud se jedná o opakované nevěry, tak z toho většinou vyústní rozchod. Mnohdy je to bolestivé a trvá několik měsíců než rozchod zcela překonáme. Poradíme vám jak přechod rozchod.


Nevěrný manžel: Jak překonat rozchod

    Zažila jsem stejnou situaci... Není to vůbec nic příjemného... A musím říct že můj ex.. mi to tenkrát dal pěkně sežrat.. jak se říká... Stálo mě to spoustu nervů peněz... ale paradoxně mi nejvíc pomáhalo to že jsem se snažila co nejdřív najít bydlení, co nejdřív řešit svoje dluhy, co nejdřív stěhovat... a hlavně mluvit, mluvit mluvit... Prostě čistě praktické věci... u těch jsem postupně zapomínala... Je to právě rok... a pořád se to vrací... jen ten pohled na ex už je jinej... Už prostě vím jaký to byl ubožák... ALe trvalo mi to na to přijít... to teda jo... Moje rada pro tebe je celkem jednoduchá... zaměstnej se, vzchop se a postav se na vlastní nohy.... to Ti dá hodně sil a ubere Ti to strachu... protože zjistíš že ho k životu vůbec nepotřebuješ...
    Ale zvládneš to. Čím dřív to uděláš, tím líp. Když budeš čekat, ten strach nezmizí. Budeš akorát prodlužovat utrpení. Jestli Ti řekl, že je to definitivní, musíš se s tím smířit. Píšeš, jaký jste měli super vztah, ale kdyby to opravdu bylo tak super, asi by to neskončilo, né? Odstěhuj si co nejrychleji věci, přeruš s ním na nějakou dobu veškerý kontakty, ať se můžeš z nejhoršího dostat v klidu. Za čas se můžete sejít a popovídat si, když o to ještě budeš stát.
    Pokud i vy trpíte v nedotaženém rozchodu, měli byste si uvědomit, že ta agrese, lítost, nenávist k druhému, pocit, že investice do vztahu byla zbytečná, je ve skutečnosti sebenenávist, kterou promítáte do partnera. To vám brání se s tím účinně vyrovnat. Musíte nejprve odpustit sami sobě. V každém vztahu je riziko, že to nevyjde.
    Ať už rozchod navrhl kterýkoliv z partneru, je to bolestivé pro oba. Nemá žádný smysl bilancovat, kdo ztratil více či méně. To je také jedním z důvodu ustrnutí v rozchodu.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Nedokáží odejít proto, že se bojí ztráty partnera a nejsou si jisti, jestli by skutečně odejít měli. Bojí se, že už nikoho jiného nenajdou, že zůstanou sami.
    Je to těžký, sama si vzpomínám na to, jak jsem se kdysi takhle trápila. Může Tě uklidnit to, že si tímhle prošel v životě skoro každej a všichni se z toho dostali, ale časem..To je asi jedinej lék. Nezůstávej doma, neutápěj se tom, ale připrav se na to, že i když budeš chodit mezi lidi a bavit se, dlouho na něj budeš ještě před usnutím myslet. To je normální. Myslím si, že od něj nebylo fér nic Ti nevysvětlit, vzhledem k tomu, že říkáš, že váš vztah byl už dost vážný. Máš právo na to slyšet, co bylo důvodem k rozchodu. Jestli mu vadilo něco na Tvém chování, můžeš se z toho ponaučit pro příště. Možná si ale našel někoho jinýho a bojí se Ti to říct. Měli byste se domluvit (bez emocí, racionálně) na tom, kdy si odstěhuješ věci z bytu, popřípadě jak si rozdělíte to, co máte společné. Až to budeš mít vyřešené, bude Ti zase o trochu líp a můžeš začít znova. Neodkládej to!Držím Ti palce.


Moderní babička – co se od ní očekává?

    Já se tomu ani nedivím, že se chová takhle. Málokdo se dokáže v téhle nepříjemné situaci zachovat fér a čestně. Vždycky je jednodušší dělat mrtvýho brouka nebo se stáhnout do sebe a nepřipouštět si to. On určitě v pohodě není, ale nemá asi dost odvahy na to, aby si k tomu stoupl čelem, promluvil si s Tebou nebo se Ti snažil pomoct a vyjít To vstříc. Na druhou stranu máš možnost poznat jeho stinné stránky..
    Snažte se mezi vámi nastolit takovou atmosféru, abyste si oba dva řekli a vysvětlili, že tím ztrácíte oba. Že vás to mrzí, ale nejmoudřejší bude, když se rozejdete, protože jedině tak si přestanete ubližovat.
    Pokud nás potkala nevěra manžela a by jsme se rozhodly rozvést, tak nás čeká období, kdy se musíme s rozchodem vyrovnat. Pak je důležité si co nejdříve najít nového partnera, zacelíme tak díru. A s minulým rozchodem se pak hravě vyrovnáme. Do nového vztahu však jděte pouze ve chvíli, kdy už jste se zcela vyrovnala s předchozím rozchodem.
    Mimochodem, kamarádku opustil její přítel po devíti letech a týden před svatbou (napečeno, napozvánkováno....). Kamarádka byla tehdy na sesypání. Taky neměla, kde bydlet, protože ji vyhodil z bytu a nastěhoval si tam jinou (bydlela tehdy u mě). No a dnes? Je to rok a půl zpátky a ona jen kvete. Strašně zkrásněla, má nového přítele, se kterým je šťastná a rozumí si s ním daleko více než s tím původním. Chystají svatbu a chtějí spolu miminko.


Milování s expartnerem? Může pomoci zvládnout rozchod

    To je úplně přirozené, že brečíš. Plánovala sis pohádkově krásný život a ono se ti to zhroutilo. To, co ti teď zaviňuje trápení, je strach. Je pořád silnější a začínáš mu podléhat. Bojíš se, že tvůj bývalý má jinou, bojíš se, že už nikdy nebudeš tak šťastná, jako jsi byla s ním, bojíš se, že bez něj nebudeš umět chodit do společnosti nebo jezdit na dovolenou, bojíš se i takového kroku jako vzít si z jeho bytu svoje věci. Teď máš jen dvě možnosti - buď zůstat zavřená doma jenom se svým věrným společníkem strachem, který tě bude deptat anebo se zvednout, jít mezi lidi a dokázat především sama sobě, že smát se a být spokojená se dá i bez toho člověka, co tě opustil. Kterou z těch možností si vybereš, je samozřejmě na tobě. Držím ti palce, aby sis vybrala tu druhou ...
    Slušně a přátelsky se domluvte a uzavřete to. Neválčete o to, kdo bude trpět víc a kdo komu víc ublíží. Pokud se vám to podaří, velmi omezíte negativní intenzitu prožívání. Já vím, není to jednoduché odejít. Často je to až příliš bolestivé. Pokud se vám ale stále nedaří odpoutat se ze vztahu s bývalým partnerem, vyhledejte pomoc odborníka. Ten vám pomůže nalézt cestu, jak se z toho vztahu konečně úspěšně vyvázat. Jedině pak budete moci pokračovat ve hledání svého štěstí.
    Takový rozchod s partnerem je vždy nepříjemný a na začátku se musí řešit zejména rozvod. Nejlepší je vždy rozvod dohodou, ale né vždy je možné se rozvst takto, aby s tím souhlasily obě strany. Pak hrozí komplikovaný rozvod, který se pak může táhnout i delší dobu. Navíc budeme potřebovat právníka, což nás bude stát peníze.


Byla jste někdy nevěrná? Nejste sama, partnerovi zahnula každá druhá

    Tito lidé si často na bývalého partnera stěžují. Sami ustrnuli v bolesti ze ztraceného vztahu, ale objektivně nedělají nic pro to, aby se z této situace dostali. Místo toho, aby se od bývalého partnera odstěhovali či si odvezli věci, ustrnuli na jednom místě a nedokáží odejít ani se vrátit.
    Macíku, mě pomohlo utnout jakýkoliv styk. Žádné kafe, vysvětlování, vyprávění si ... prostě nic. Žádná citově zabarvená slova - ani v e-mailu, věcné řešení problémů, tečka. Je to krutý, prořvala jsem dost večerů a nocí, oči jsem měla opuchlý půl roku, ale fungovalo to. Prostě ON pro mne umřel.


3 rady jak se vyrovnat s rozchodem

    Pravda asi bude, že ta obrovská láska a krásný vztah nebyla MEZI vámi. Že si to tak spíš ty tak vnímala. Spíš bylo mezi vámi úplně něco jiného, když sis ani nevšimla, že je něco špatně.Buď ráda, že na to, že s tebou nechce být, přišel dřív, než jste si zplodili dítě. Na jednu stranu je férový, že k tomu nenechal dojít, když cítil, že to není ono. Spousta chlapů se ze setrvačnosti ve vztahu nechá dotlačit k soužití, které nestojí za nic, zplodí děti a pak to stejně ztroskotá a ještě ti vyčte, že jsi ho k tomu nutilaNemá cenu lpět na někom, kdo o tebe nestojí. Tím snižuješ svoji hodnotu. Stejně jako v obchodě, zboží, které nikdo nechce, zlevňuje. Levné sice koupí každý, ale neváží si ho a podle toho s ním zachází. Tak nebuď levná
    Tohle je moc příjemné číst Je to nazorny příklad pro některe z nas,že ztratou toho, koho jsme si mysleli,že tak milujeme a nedokazali si představit.jak bez něj dal žít mužeme získat třeba i velkou vyhru!
    Často to dělají proto, že se chtějí ubezpečit, že jsou to právě oni, kdo má v tom vztahu navrch. Že jsou to právě oni, kdo rozhodne o budoucnosti vztahu, nikoliv ten druhý. Nejsou totiž schopni se smířit se s rozchodem, s tou ztrátou. Ale ve chvíli, kdy mají navrch, mají pocit, že oni nic neztrácí nebo že dokonce partnera trestají. Myslí si, že to jim umožní se nad rozchod povznést a odejít ze vztahu bez bolesti, kterou právě teď prožívají.


Bojíte se rozchodu? Pak s těmito věcmi přestaňte, nebo jste do Vánoc sami!

    Macíku, to, co si prožíváš právě teď určitě hrozně moc bolí. Ale za čas bude bolet méně a méně a méně až vůbec. Vím, že je to v tuto chvíli slabá útěcha. Chápu Tvou bolest i vztek, to je normální a nedrž to v sobě. No a tady je to navíc bezpečné, tak se z toho klidně můžeš vypsat. Jinak velmi doporučuji, jak už tady bylo několikrát, knihu od Jeronýma Klimeše: Partneři a rozchody. Je tam celý proces rozchodu velmi dobře popsán, uvidíš, že se Ti už při čtení té knihy hrozně moc uleví. Držím moc moc palce, ať to zvládneš.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00