Jak na věc


jak se krájí maso na rizky

VEPŘOVÁ KÝTA PLÁTKOVANÁ / ŘÍZKY

    Jedná se o čerstvé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Doba použitelnosti je do data uvedeného na obalu. Maso k vám zavezeme nejpozději dva dny před datem expirace.
    Odblaňováním odstraňujeme blány z těch částí masa, u kterých by se ponecháním blan narušil vzhled při tepelné úpravě. Odblaňujeme zvláště hovězí svíčkovou, zaječí a srnčí krk a stehna, mozek, hrudí, pečeni, rybí jikry a podobně. Blány odstraňujeme pozorně, abychom neporušili soudržnost svalstva.
    Nejdříve je nutné maso vykostit. Vykosťováním oddělujeme kosti od masa, přičemž dbáme, aby kosti zůstaly hladké, beze zbytků masa, a aby maso nebylo pořezané. Maso se má vykosťovat krátce před další úpravou, aby se zbytečně nevysušovalo a neznečišťovalo. Některé části masa vykosťujeme úplně (kýty, hrudí), a některé jen částečným osekáním vyčnívajících částí (např. pečeni či skopový hřbet). Při vykosťování hovězího masa vykosťujeme všechny části masa kromě žeber. Kosti používáme na přípravu vývarů, šťáv, rosolu a podobně. Současně s vykosťováním maso začišťujeme – vyřezáváme šlachy, chrupavky, zbytky kůže, blány, sraženou krev.


CRISPY PORK BUNS – VEPŘOVÉ V KNEDLÍKU

    1. Vejce rozklepněte do misky a promíchejte s moukou na hustší těstíčko. Maso nakrájejte na tenké nudličky, osolte je, opepřete a smíchejte s těstíčkem.
    Maso, které protáhneme například uzenou slaninou, se stává šťavnatějším a chutnějším. Jak na to? Dobře zchlazenou slaninu nakrájíme na hranolky a protýkací jehlou protahujeme maso podél vláken. Slaninou můžeme protýkat maso i pomocí tenkého zahroceného nože, přičemž nůž zapíchneme šikmo do masa, trochu nazdvihneme, a do otvoru pod nožem vtlačíme hranolek slaniny. Po vytažení nože vtlačíme slaninu hlouběji do masa. Maso můžeme protýkat i šunkou, párky, vařenými vejci, okurkami apod. Protýkáme podél vláken, aby při krájení porcí byly tyto suroviny viditelné. Menší kusy masa, drůbež a pernatou zvěřinu raději slaninou obalujeme, abychom zabránili unikání šťávy při tepelné úpravě.
    Před kuchyňskou úpravou musí být maso dobře odležené. Odležením (zráním) nastávají v mase změny působením chemických reakcí. Maso ztrácí tuhost, stává se jemným, stravitelným a nabývá své charakteristické chuti a vůně.


Zdraží alkohol? Problémy s ním má 1,6 milionu Čechů

    Smažení je tepelná úprava v rozpáleném tuku. Tuk dosahuje teploty kolem 160 – 170 °C. Maso se smaží v porcích. Nejčastěji se tímto způsobem upravují vepřové maso z plece nebo z kýty, vepřové kotlety, telecí řízky z plece nebo z kýty nebo telecí kotlety. Je dobře, krájíme-li maso příčně nebo šikmo k průběhu svalových vláken…. Číst více
    Placičky vytvarujte na plech vyložený pečicím papírem a upečte v troubě. Můžete použít i tvořítka, placičky pak budou pěkně kulaté. Zeleninu můžete dusit i servírovat samostatně.
    4. V rendlíku nechte zpěnit máslo, přisypte do něj mrkev nakrájenou na kostičky, pak trochu podlijte, přikryjte pokličkou a na mírném ohni duste asi 5 minut. Přidejte hrášek a kuku- řici, osolte, podle chuti zakapejte citronovou šťávou a pod pokličkou duste ještě 2 minuty.
    Co tomu říká sám dodavatel?Krájené krůtí prsní řízky se skvěle hodí na váš sváteční stůl, jsou zdravá, nízkokalorická a velmi chutná. Krůtí maso má vysoký obsah vitamínu B12, který zabraňuje chudokrevnosti. Krůtí maso je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí udržet štíhlou linii, ale také pro osoby se srdečními a cévními problémy. Prsní plátky mají nízký obsah tuku a zároveň je krůtí maso bohaté na bílkoviny. Objevte nové pokrmy a užijte si zážitek z nových chutí s krájenými prsními řízky. Nízký obsah tuků, vysoký obsah bílkovin.


Týdenní zkrat: Když čert maluje na zeď

    Maso krůtí devatero chutí - krůtí maso patří mezi super potraviny, má vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuků. Obsahuje aminokyselinu tryptofan, která mimo jiné snižuje deprese a odstraňuje nespavost.
    2. Na větší ploché pánvi rozpalte vrstvu oleje. Lžící nabírejte těstíčko s masem a na pánvi tvořte placičky. Zmírněte oheň a pečte asi 4 minuty po jedné straně, pak placičky opatrně obraťte a pečte další 3 minuty dozlatova.
    Maso, zejména řízky, žebírka, roštěnky aj. naklepáváme, abychom uvolněním svalových vláken urychlili tepelnou úpravu. Prkénko, na kterém maso naklepáváme, namočíme nejdříve do vody, aby se maso při naklepávání na ně nelepilo a unikající šťáva zůstala v mase. Po naklepání masa na několika místech nařízneme okrajové blány, aby se maso při tepelné úpravě nekroutilo jejich srážením. Při naříznutí blan dbáme na to, abychom neporušili vzhled řízků, roštěnek a žebírek. Po naklepání musí maso zůstat rovnoměrně silné. Na žebírkách kromě naříznutí okrajového tuku částečně uvolníme i maso od kostí, aby se lépe propeklo nebo prosmažilo.


Nový jízdní řád. Rychleji do Plzně, přejmenování rychlíků

    Vykostěné části masa dělíme podle jeho upotřebitelnosti před přípravou jídel na kusy a porce (na plátky, řízky, žebírka, roštěnky nebo na kostky). K přípravě masa vařením a na pečeně krájíme maso podél vláken na podlouhlé kusy. Maso na porce krájíme napříč vláken. Užší kusy masa krájíme na porce tak, že uděláme řez jen do poloviny krájeného masa a při následujícím řezu maso přeřízneme. Při krájení pečeně, zad a telecího hrudí na porce odsekneme jednu porci s žebrovou kostí a druhou bez ní. Při krájení hmotnostně větších porcí odsekneme na každou porci dvě žebra, přičemž jedno žebro vykostíme. Z masa určeného na přípravu pokrmů z drobně nakrájeného masa krájíme stejné kousky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00