Jak na věc


jak ostříhat psovi drápky

Víte, jak naučit psa na vodítku, aby netahal?

    super granulky, zbaští je během minutky, dobrá velikost pro německého ovčáka, pro nás super poměr proteinů a tuku, pět hvězdiček i pro výživové poradce, kteří mi pomohli vybrat tyto granule, neb mi po předchozích granulkách začal na hřbetě reznout.-
    Psi velmi dobře vycítí stres jejich majitele, proto při zasažení žilky v drápu nepanikařte. Bolestivý a traumatizující zážitek psovi pouze prodloužíte a ten by si mohl vyvinout fobii na stříhání. Krvácení by se mělo do několika minut zastavit. Pokud se pes bojí, nejprve ho zvykněte na doteky na tlapkách, později jej seznamte s kleštěmi, aby pro něho nebyly cizí. Za každý ustřižený drápek mu dejte odměnu, bude se na pamlsky těšit a uklidní ho.
    Dobrý den, mám pejska, (pouliční směska, 14 let), který má poměrně dlouhou srst. Na zimu mu ale vždy ale částečně vypadá - třeba v oblasti páteře, a to hodně nerovnoměrně. Co byste mi doporučili za postup? Děkuji, Monika
    O pohodu pejska během všech kosmetických procedur se starají naše profesionální střihačky. Díky odbornému vyškolení a mnohaleté praxi si poradí i pejsky, kteří kosmetickým úpravám příliš neholdují.


Při stříhání psů nešetřete pamlsky, abyste vytvořili příjemnou atmosféru

    Granule moc chutnají, miska je hned prázdná, pejsek je spokojený a vitální. Srst nám po předchozích granulkách zrezla takže teď zkoušíme tyto, které mají méně vitaminu A, mají (pro nás) optimální procento proteinů a tuků a větší výběr příchutí. Děkuji celému týmu krmím kvalitně jak při výběru granulí tak při expedici zboží kdy granule ač nebyly skladem tak dorazily přesně na den jak jsme se domluvili.
    Mám naprosto spokojenou devítiletou psí holčičku, granulky sní s chutí, má lesklou srst i její celkový zdravotní stav se zlepšil. Mohu vřele doporučit.
    Ke stříhání drápků použijte speciální kleštičky, které zakoupíte nejlépe v psím salónu nebo veterinární ordinaci - tam máte jistotu, že vám chvilku vydrží a budou opravdu ostře stříhat.
    Vypadá to,že problémy se zažíváním jsou fuč.Děkuji poradci Radkovi a celému týmu za ochotu a kvalitní produkty.Kokřice Belinka je taky spokojená.
    © Tyto články byly převzaty z webových stránek www.mujvet.cz a jeho zveřejnění podléhápísemnému souhlasu paní MVDr. Renaty Popelářové.©
    Příliš dlouhé drápky mohou psům i jejich pánům působit nepříjemnosti, od poškrábané podlahy až po nestabilitu při chůzi nebo potíže s kotníky. Nezastřižený drápek, který se přirozeně neobrousí chůzí na tvrdém povrchu, se začne kroutit a psovi překáží. Zanedbané psí drápy se snáze zraní, zanítí a způsobí problém, kterému lze snadno předejít.


Poradíme vám ZDARMA s výživou vašeho čtyřnohého miláčka

    Pokud si pes za žádnou cenu nechce nechat drápky ostříhat, vyhledejte pomoc profesionálů - psí salón, ordinace. Nenechte drápky přerůst, protože stejně dříve či později budete muset stříhat. A bude to do živého.
    A co dělat, pokud drápek trochu zastřihnete a objeví se krvácení? Pokud krev pomalu odkapává, nedělejte nic, krvácení se zastaví po několika minutách samo. Pokud jste byli "šikovní" a krev teče více, přiložte na drápek gázu a pevně stiskněte. Držte zhruba 3 minuty a pak krvácení zkontrolujte. Pokud má stále tendenci téci, znovu přidržte. Hlavně nepanikařte, ze zastřiženého drápku pes nevykrvácí.
    Dobrý den, musím vás pochválit za bleskové dodání a skvělou komunikaci. Když se na vás Obrátím s nějakým problémem, umíte skvěle a profesionálně poradit. Moc Vám děkujeme. Pamlsky jsou moc dobré, dávám je Bníkovi jako odměnu. Hezký den.


Vhodný sestřih zvolte podle ročního období nebo fyzické zátěže psa

    Profesionálové dokážou středně velkého psa ostříhat za méně než hodinu, ale i do salónu se pes musí přivést čistý a vyčesaný. Pro snazší a rychlejší stříhání použijte strojek na stříhání psů. Ze začátku může pomoci nechat strojek zapnutý několik minut, aby si pes zvyknul na zvuk elektrického motorku. Někteří psi se jich však bojí příliš a na řadu přicházejí speciální nůžky.
    Nejvíce jsou k prochladnutí náchylní malí psi s hladkou srstí, která má téměř nulové izolační vlastnosti. Stříhání jezevčíků a pinčů se nedoporučuje. Hedvábnou srstí se pyšní jorkšírský teriér nebo shi-tzu. Chlupy se podobají lidským vlasům a mohou se bez problému upravit střihem. Nejčastěji, každých šest až osm týdnů, se stříhají pudli nebo kerry blue teriéři, kteří mají kudrnaté krycí chloupky. Jejich srst pravidelně dorůstá a zkracování se považuje za nutnost. Ostatní psi, například český fousek nebo border teriér, s běžnou hrubou srstí se nestříhají vůbec.
    Nestříhejte bez pomocníka, který psa dobře přidrží - v náručí nebo na stole. Na práci nespěchejte, nestříhejte, dokud není noha v klidu.


I psa může trápit stres a samota. Jak na separační úzkost u psa?

    Velikost zastřiženého drápu se různí u jednotlivých plemen. Stojící pes by měl mít drápky přibližně dva milimetry nad povrchem podlahy. Při jemném stisknutí tlapky se drápky vysunou, aby byla vidět jejich skutečná délka. V místě průřezu ustřiženého drápku se objeví tečka, což představuje hranici, kdy se musí přestat, aby pes nezačal krvácet.
    Rozhodnutí, zda ostříhat či neostříhat čtyřnohého kamaráda, výrazně ovlivní jeho život na několik měsíců. Kromě zamýšlené úlevy od horka v parném létě může dojít také k přehřátí. Společně s provzdušněním jeho kožíšku totiž odstraníte i vrstvu krycích chlupů, které především odrážejí sluneční paprsky. Kůže psa tedy přijde o svůj přirozený termoregulační charakter.
    Čištění oušek, stříhání drápků a vymačkávání análních žlázek nepatří mezi populární procedury. Kdo se kdy o něco takového pokoušel sám, moc dobře ví, jak obtížné to může být.
    Úprava vzhledu domácích mazlíčků se v dnešní době stala velmi populární. Majitelé se svými psy chodí na výstavy, na kterých porotci hodnotí téměř každý chloupek či drápek. Upravený pes je vizitkou svého pána. Konkrétní sestřihy a délka chlupů se liší u jednotlivých plemen, zkracování drápků se však týká téměř každého psa.


Jak vybrat psa, se kterým budeme šťastní? Důležité je plemeno i chovatel

    Pohyb na drsném povrchu drápky přirozeně obrušuje. Procházky po asfaltovaných plochách přerůstání drápků zpomalují. U velkých psů se tento způsob upřednostňuje před stříháním.
    V letních měsících by se majitelům psů mohlo zdát, že je jejich čtyřnohým přátelům v kožichu horko. Srst je však rozdělená na takzvanou podsadu a krycí chlupy. Podsadu tvoří trsy kratších chloupků, které udržují tělesnou teplotu a odvádějí teplo při námaze. Krycí chloupky jsou dvakrát delší než podsada a je jich méně. Psi přirozeně línají a v létě i v zimě vypadá jejich srst jinak. Právě nepřiměřené stříhání plemene, které nemá srst ke střihu uzpůsobenou, může způsobit pozdější podchlazení.
    Díky těmto granulím vymizel častý průjem, problémy se zažíváním a zlepšila se chuť k jídlu. Díky za tip. Už jsme nevěřili, že tyto problémy může vyřešit jen změna ganulí.


Srst u psů plní termoregulační funkci

    Stříhání drápků je až na výjimky horor pro každého majitele, protože psi tento úkon rozhodně nemilují. Nestříhat přerostlé drápky ale znamená mít v budoucnu značné problémy.Drápky potřebují přistřihávat psi, kteří si je neobrousí přirozeným způsobem, tj. malá plemena nebo psi, kteří většinu času tráví na měkkém povrchu (koberec, trávník). Přerostlé drápky mohou kazit postoj (vyvrací kotníky psa), mohou se také zatáčet a bolestivě se lámat.
    Technik samotného stříhání existuje mnoho. Kolem očí, uší a čumáku se postupuje velmi opatrně a trpělivě, abyste psovi neublížili. Pro nezkušeného chovatele může celá procedura zabrat i několik hodin. Pejsek je obvykle velmi neposedný a pomoc druhého člověka velmi oceníte, aby mohl psa podržet.
    Nestříhejte rovně, ale trochu zešikma (delší strana nahoře, kratší vespod drápků). Drápek pak pěkně leží na povrchu a obrušuje se rovnoměrně.
    Máte-li štěstí a váš pes má bílé drápy, je stříhání snadné. Podíváte se na drápek při dobrém osvětlení a vidíte růžový vnitřek. Do toho střihnout nesmíte. Většina psů má ale drápy černé a stříháte naslepo. V takovém případě je lepší drápky zkracovat na několikrát a přestat, jakmile se na řezné ploše uprostřed objeví dírka.


Stříhání drápků není psům příjemné

    Nejdříve zkraťte střední drápek na přední noze. Pokud nekrvácí, druhý střední můžete zkrátit na stejnou délku. Boční drápky zastřihněte o něco méně. Nezapomeňte na horní vnitřní drápek. Na zadních nohách se drápky obrušují víc, stříhejte proto méně než na předních. Opět začněte uprostřed a střihněte na počátku jenom špičku. Dost často zjistíte, že na zadních nohách drápky stříhat vůbec nemusíte.
    Frekvence stříhání drápků je individuální - u některých psů každý měsíc, u jiných dvakrát ročně nebo na jaře. Čím je drápek přerostlejší, tím méně ho lze zkrátit, neboť do jeho špičky prorůstá cévka a nerv. U hodně přerostlých drápků pak dojde snadno k zastřižení do "živého", které je spojeno s nepříjemným krvácením. Přesto to někdy může být jediná možnost, jak drápky dostat na snesitelnou délku.
    Frekvence stříhání drápků je individuální, někteří psi ho potřebují každý měsíc, jiným stačí dvakrát ročně nebo na jaře. Čím je drápek větší, tím méně ho lze zkrátit, neboť do jeho špičky prorůstá cévka s nervovými zakončeními. Některá plemena mají drápky bíle a živou část drápu lze zřetelně rozpoznat. Stříhání černých drápků se provádí naslepo, proto se odstřihují opatrně po několikamilimetrových kouscích.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00