Jak na věc


jak poslat peníze poštou

Poštovní dobírková poukázka A poplatek za dobírku – cena, ceník

    Použijeme ji v případě, že chceme, aby při převzetí balíčku, který posíláme, příjemce zaplatil udanou částku a ta nám pak doputovala na náš účet. Do této poukázky tedy vypíšeme vše potřebné, aby na poště věděli, kolik, od koho a komu mají platit.
    Zásilku odneseme na poštu. Buď si z nabídky tiskopisu vybereme podací lístek a dobírkovou poukázku typu A, a nebo (je-li na poště slabý provoz) přímo požádáme úřednici za přepážkou, aby nám poskytla tiskopisy pro odeslání dobírky.
    Balíkem na dobírku, nebo tak zvanou dobírkou, rozume situaci, kdy někomu něco věcného prodáváme, přičem dodání věci (balíku), vyinkasování peněz od příjemce a doručení peněz nám (posílajícímu) zajistí pošta nebo nějaká jiná dodávková služba. Jak poslat balík na dobírku?
    Na PayPalový účet lze přesunout peníze nejlépe platební kartou. Tím pádem PayPal může fungovat jako brána pro příjem platebních karet – částku, která se strhne zákazníkovi z účtu, obchodník okamžitě vidí na svém PayPal účtu. PayPal přijímá všechny hojně používané druhy platebních karet. Následně je možné si peníze nechat poslat na bankovní účet běžným bankovním převodem.


Akademické tituly a jejich zkratky

    Dnes si povíme něco o tom, jak vyplnit poštovní poukázku A. V podstatě se jedná o rozšíření jedné části článku – Jak poslat balík – zásilku na dobírku. Poštovní poukázku lze ale využít více způsoby.
    Jak můžeme vidět, malinko se od Poštovní dobírkové poukázky liší. Známe jí především v případěch, kdy po nás velké instituce (ministerstva, pojišťovny, banky) chtějí platbu na jejich účet. Poštovní popukázka nám příjde předvyplněná a my dojdeme na poštu, kde částku uhradíme. Nebo s ní můžeme posílat peníze směr „hotovost-> bankovní účet“. Berme jí jako platební příkaz poště, ať pošle naši hotovost (uvedenou částku) na uvedený účet.
    Za odeslání balíku na přepážce zaplatíme. Cena za poslání balíku (poštovné, přepravné) se řídí jeho vahou a případným připojištěním. Je dobré zjistit předem aktuální poštovní tarify.


Pragmatik: Význam slova, charakteristika

    Dobírka nemusí nutně putovat jen jako balík na dobírku. Drobnější předměty(tiskoviny, nosiče dat a podobně) můžeme poslat i v obálce. Ale ať je dobírka zabalena v krabici nebo v obálce, první naší starostí je zabalit ji řádně. Drobnější předměty vložíme do speciálních obálek v „bublinovou“ výstelkou, aby se zabránilo polámaní, ohnutí rohů nebo jinému mechanickému poškození. Když zboží balíme do krabice, i v ní musí být dobře utěsněno. K tomu nám poslouží opět například bubliny nebo papírová řezanka, případně i smuchlaný novinový papír (ten je nejdostupnější). Balík dobře zalepíme, aby se neotevřel a zabalíme do pevného balícího papíru. Ten opět zalepíme a převážeme pevným provázkem.
    Balík odneseme k přepážce, předáme jej s příslušnými tiskopisy. Vyplatí se slušně poprosit úřednici, aby překontrolovala správnost všech údajů (udělá to tak jako tak, ale po naší prosbě bude laskavější i v případě špičky na poště).


Jak vyplnit poštovní poukázku A

    Následující řádky by vám měly pomoci, rozhodnete-li se využít služeb České pošty a nebudete si vědět rady s vyplněním kolonek v poukázkách.Nejprve bychom si měli ujasnit, jakou poukázku použít. Jestliže chceme poslat doporučený dopis, balík, cenné psaní, zásilku na dobírku apod., použijeme podací lístek. Pokud někomu posíláme peníze, máme možnost si vybrat z několika typů poštovních poukázek – podle toho, jak chceme peníze poslat.Úvodní upozornění- všechny poštovní poukázky vypisujeme čitelně (nejlépe hůlkovým písmem), nesmíme psát inkoustovou nebo obyčejnou tužkou- všechny poštovní tiskopisy lze vyplnit také strojem nebo vytisknout na počítači- údaje musí být přesné (tedy včetně PSČ, dodací pošty)- v textu nesmíme škrtatPodací lístekPosíláme-li jakoukoliv jinou než obyčejnou zásilku, musíme vyplnit podací lístek. (Všechny zásilky, které dostanou podací číslo – tedy ty jiné než obyčejné, se označují jako zásilky zapsané.)Ve všech případech podání je povinnost vyplnit kolonky odesílatel
    Poštovní poukázka je určena pro posílání peněz do zahraničí s výplatou v hotovosti. Příjemce po převzetí peněžní částky potvrdí převzetí. Doba dodání záleží na zemi určení
    Teď si povíme něco k poštovní dobírkové poukázce A (tedy k té, se kterou vybereme dobírkovou částku od příjemce balíku a ta se nám pak přípíše na účet).
    Odesílatel na zásilce na dobírku uvede poznámku „Remboursement“ doplněnou výší dobírkové částky číslicemi a slovy a to v měně dle zahraničních podmínek. Prázdná místa vedle údaje částky musí být proškrtnuta tak, aby nebylo možno cokoli dodatečně vepsat.
    Systém je ideální pro nákup a prodej zboží za malé a střední částky, nejčastěji bývá spojován s internetovou aukční síní eBay, kde funguje jako hlavní platební protředek pro desetitisíce transakcí denně.


Poštovní poukázka A poplatek – cena, ceník

    Systém PayPal je elektronický platební prostředek. Účet v systému si lze představit jako běžný bankovní účet, který se dá ovšem přímo napojit na miliony internetových obchodů po celém světě a přesun peněz z účtu na účet probíhá okamžitě. Dá se říci, že na internetu mají všichni stejnou banku – PayPal.
    Výhodou použití PayPalu pro prodej na internetu je instantní funkčnost – obchodník může během hodin zprovoznit přijímání platebních karet. A přitom je možné kompletně vynechat jednání s bankami či jinými bránami pro jejich přijímání.
    Balík musí být opatřen adresou příjemce (vpravo) a naší adresou čili adresou odesílatele (vlevo). Adresu odesílatele píšeme i případě dopisu rovněž na líc obálky (na stejnou stranu jako adresáta), nepíšeme ji na zadní stranu obálky.
    Při využití doplňkové služby Dobírka (Přehled zemí, do kterých je možné zasílat poštovní zásilky se službou „dobírka“ (pdf, 153 kB)) pošta při dodání zásilky od příjemce vybere odesílatelem stanovenou částku, která bude odesílateli vyplacena v hotovosti (u Z/C) nebo vyplacena převodem na určený účet (u Z/A). Dobírková částka nesmí převyšovat nejvyšší přípustnou částku uvedenou v zahraničních podmínkách a odesílateli je vyplacena v českých korunách.


Jak poslat balík poštou na dobírku

    Jak jsem už předevčírem psal, zrušil jsem účet u České spořitelny, protože jsem platitl každý měsíc 180 Kč za poplatky a účet jsem skoro vůbec nepoužíval.
    Adresy píšeme nejlépe verzálkami (velkými písmeny), eventuálně tiskacím písmem s mínuskami. Nepoužíváme psací písmo. (Při použití verzálek si nemusíme lámat hlavu s případným pravopisem velkých písmen v adrese.)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00