Jak na věc


jak ochránit fasádu proti

"Navracíme Vašim domům jejich hodnotu a krásu."

    V případě, že jste se i vy rozhodli ochránit fasádu proti ptactvu, je možné tento proces realizovat řadou různorodých postupů. Součástí realizace ochrany fasády proti ptactvu je instalace jednoho, zpravidla však ale více systémů, které jsou zárukou dlouhodobého efektu. Nejproblematičtější oblasti:
    Systémy TORBO nachází využití při čištění fasád od běžných nečistot a hravě si poradí i s graffiti. V rámci oprav starších objektů potýkajících se se zvětráváním a nesoudržností povrchů, se pískováním připravuje povrch před aplikací stěrek či nátěrových hmot.
    Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href= title=> <abbr title=> <acronym title=> <b> <blockquote cite=> <cite> <code> <del datetime=> <em> <i> <q cite=> <s> <strike> <strong>


Jak probíhá čištění fasády a sanace

    Fasáda má pro dům podobný význam jak oblečení pro člověka. Chrání stavbu před působením vnějších vlivů a propůjčuje ji pěkný vzhled. Jenomže právě kvůli působení vnějších faktorů nevydrží v původním stavu příliš dlouho. Na fasádě ulpívají nečistoty a k jejímu znehodnocení může dojít i jinak – například v důsledku řádění sprejera, který ji pokládá za malířské plátno. Přesto existuje způsob, jak fasádu vyčistit a vyhnout se tak nákladné renovaci. Metoda se nazývá – pískování a mimo jiné se používá i při sanaci zdiva. O podrobnější informace se s vámi podělíme v tomto článku.
    Poradenství – dokážeme vám nastínit efektivní postupy, doporučíme vhodná řešení s ohledem na vynaložené prostředky. Klienti často ani netuší, jaké metody a prostředky ochrany fasády proti ptactvu se aktuálně používají, natož pak, jakou mají účinnost.
    Pískování – tryskání je činnost, v rámci které se povrchy opracovávají proudem jemných částic (tzv. abrazivo). Technologie umožňuje snadné odstranění nečistot a nežádoucích prvků z mnoha různých povrchů. Nejčastěji se však využívá k čištění sanaci zdiva a čištění fasád. Poměrně často se pískují také kovy, dřevo a další materiály.
    Problém s ničením fasády mívají většinou městské budovy. Ptákům v městském prostředí ubývají místa vhodná k sídlení a nezbývá jim nic jiného, než se adaptovat.


Hledáte řešení pro nepěknou fasádu? Zavolejte nám na +420 266 710 566!

    Kvalita provedení – ochraně fasád před ptactvem se věnujeme již více jak 20 let. Využijte naše rozsáhlé zkušenosti z instalací různých ochranných systémů - umíme navrhnut komplexní řešení dle typu a charakteristiky konkrétní fasády, ať už se jedná o obchodní centrum, bytový dům nebo výrobní halu.
    Ty jsou dlouhodobě namáhány povětrností, vlhkostí, usedáním prachových částic a podobně. Moderní materiály firmy Caparol jsou již z výroby nastaveny tak, aby nedocházelo k rozvoji tohoto napadení a tím udržovaly dlouhodobě čisté fasády. U starších a poškozených zateplení i fasád bez zateplení je nutno toto napadení účinně odstranit a ochránit proti opětovnému poškození.
    Většina z nás poslouchá ráda ptačí zpěv, ale jakmile uslyšíme zvuky připomínající bubnování, je ihned po idilce. Vlasy nám vstávají hrůzou, zjistíme – li, že se ťukání ozývá právě z naší fasády.
    Přitahuje totiž datlovité ptáky, kteří svými zobáky do fasády vyklobávají otvory a tím ji poškozují. A to nejen vzhledově, ale fasáda tím ztrácí i svou funkčnost.


Fasády – ochrana proti ptactvu

    S materiálem Caparol CarboSol získáte trvalou ochranu vašeho domu. Byl odzkoušen na mnoha realizacích, jak rodinných domech, tak se výborně hodí na sanaci bytových domů. Hlavně u výškových staveb je ceněn pro svou dlouhodobou ochranou funkci, protože náklady na opravy a s tím spojené práce (např. lešení) jsou vysoké. Můžete si vybrat z tisíců zářivých odstínů a tím dát vašemu domu nový a svěží vzhled.
    Jako účinný systém řešení těchto problémů nabízíme kompletní sanační nátěrový systém od firmy Caparol. Materiály jsou vyvinuty a vyrobeny se zvláštním důrazem na odstranění řas a plísní a následnou dlouhodobou ochranu. Je toho docíleno speciálním složením penetrace Capatox, která odstraní z podkladu zbytky řas a plísní po omytí tlakovou vodou a vynikajícími vlastnostmi nátěrového materiálu CarboSol.
    Ptáci, kteří zateplené fasády ničí, patří do řádu šplhavců, čeleď datlovití – jsou to datli, strakapoudi a žluny. Důvodů pro jejich počínání je několik. Jedním z nich je dutý zvuk fasády. Domnívají se totiž, že se jedná o dutinu ve dřevě způsobenou larvou nebo jiným druhem hmyzu. To jsou totiž oblíbené pochoutky, které si jen tak někdo nenechá ujít a proto je musí najít.


Sanace s dlouhodobým a vyzkoušeným účinkem

    K největším výhodám pískování – tryskání patří mobilita. K předním odborníkům, kteří se u nás touto metodou zabývají, patří společnost AXIOM REAL. Kvalifikovaní pracovníci používají špičkové německé systémy TORBO, které umožňují mobilní pískování bez nutnosti napojení na externí média (voda, elektřina). Zároveň díky možnosti elektronického nastavení výrazně eliminují prašnost, a to až o 95 % oproti běžnému tryskání.  Proto se stroje používají i v zastavěných částech měst bez požadavků na pomocné konstrukce proti úletu prachu. Zároveň se hodí i pro práce v interiérech.
    Dalším z důvodů může být akustická obhajoba teritoria. Fasáda má, díky používaným materiálům dobrou rezonanci, která je zvukově podobná „bubnování“ do suchých dutých větví stromů v přírodě.
    Hlavní předností je vysoká vodoodpudivost, která urychlí vysychání fasády po dešti. Obsahem speciálních fotokatalitických pigmentů zaručí dlouhodobě čistou fasádu bez biologického napadení. Obsahem uhlíkových vláken přenese drobné trhliny v podkladu a to vše při zachování vynikající prodyšnosti pro vodní páry.
    Dalším řešením může být umístění maket přirozených nepřátel – sokola, sovy, výra, poštolky nebo sýčka. Makety lze instalovat různými způsoby – do závěsu, napevno nebo na stojánek. Poslední zmíněný typ se používá na střechy nepokrajová místa domu. Ve větru se maketa otáčí a napodobuje tak pohyb letu dravce. Jestliže je osvětlena sluncem, po fasádě se pohybuje její stín a efekt je tak zdvojnásoben.


Systémové řešení na sanaci řas a plísní na fasádách

    Redakce pro vás připravuje nové zajímavé rady, jak řešit různé záležitosti. Pokud máte zajímavý návod, který byste chtěli zveřejnit, můžete nás kontaktovat. Stejně tak v případě zájmu o inzerci.
    V případě zajištění fasád před vlivem ptáků se primárně jedná o ochranu majetku. Druhým hlavním důvodem pro instalaci zábran a ochranných systémů proti ptákům je zabránění znečištění fasád. Současně majitelé taktéž řeší, zpravidla za použití siluet dravců, odstrašení ptáků a eliminují jejich narážení do skleněných ploch.
    Novým trendem současnosti je zateplování budov pomocí polystyrenových desek. Je to účinná a cenově dostupná technologie. I její realizace není složitá. Jednu nevýhodu však v sobě přeci jenom skrývá – má nepřítele, který ji ničí.
    Cenově dostupné služby – s ohledem na kvalitu odvedené práce, tudíž i délku životnosti námi instalované ochrany fasád proti ptákům, nabízíme skvělé ceny. Investujete do kvalitní práce a především do dlouhodobé ochrany vašeho majetku. Toho jsme si vědomi, a proto dbáme na preciznost a přitom finanční nenáročnost z pohledu majitele nemovitosti.


5 tipů jak o Vánocích nepřibrat

    Řasy a houby jsou mikroorganismy, se kterými se běžně potkáváme v přírodě. V průběhu času si našly cestu i na různé povrchy a prostředí, jako třeba fasády domů. Větší rozvoj kolonií tohoto napadení pozorujeme na tepelně izolačních systémech.
    Hledáte způsob, jak zajistit ochranu vaši fasády proti ptactvu? Přirozeností ptáků je hledat útočiště na budovách různého typu. Ve městech je tento problém velmi zásadní, neboť zeleně k hnízdění a přenocování ptáků je málo, přičemž fasády budov a jejich různá zákoutí jsou vhodnou alternativou pro krátkodobé i stálé hnízdění či sdružování ptactva. Ptáci budují hnízda, znečišťují budovu nahromaděným trusem, hloubí díry do zateplení apod. Více informací o problematice ptactva.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00