Jak na věc


izolační materiál

Thermax - vermikulitové stavebně izolační desky

    Realizací izolace z stříkané izolace je možné dosáhnout úspory až 50% energie v porovnání s ostatními typy izolačních materiálů. Navíc stříkaná izolace nemění časem svoji strukturu, nesmršťuje se ani neroztahuje, není potřeba po celou dobu životnosti staveb vyměňovat ani doplňovat. stříkaná izolace dokáže ochránit stavbu po celou dobu její životnosti!
    Moderní izolační materiál současnosti by měl vykazovat minimální tepelnou vodivost, vysokou rozměrovou stabilitu a tepelnou kapacitu, minimální modul pružnosti, odolnost proti vodě, nehořlavost, chemickou stálost, zdravotní nezávadnost, odolnost vůči škůdcům a v neposlední řadě také cenovou přijatelnost. Všechny tyto vlastnosti je zdánlivě nemožné skloubit v jednom materiálu, protože jdou mnohdy jedna na úkor druhé. stříkaná izolace od společnosti Ekopěna s.r.o. dokáže všechny výše jmenované podmínky splnit!
    Izolační deky GRENAISOL jsou vyráběny z expandovaného vermiculitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti vysokým teplotám do 1250°C a tepelným šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná asbestová, skleněná, nebo minerální vlákna. Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu, vysokou odolnost s vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivost.


Keramzit - levná izolace na dno hypokaustních kamen

    velmi zajímavý materiál nepřírodního původu má celou škálu použití, od stavebnictví, přes izolace až po použití v zahradách nebo při hydroponickém pěstování okrasných rostlin. Keramzit je vlastně umělý materiál - nikde se netěží, ale vyrábí se za vysokých teplot ve speciálních pecích z pečlivě vybíraného druhu jílu, podobně jako se vyrábí třeba smalt nebo smaltované nádobí. Díky chemickým procesům za vysokých teplot jíl díky vzniku porovité struktury získá na objemu zhruba 3-3,5 násobek původního objemu - a vznikne keramzit.
    Izolační deska vhodná pro izolaci stropu ohniště v kamnech nebo krbu. Žáruvzdorná deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti extrémní teplotě do 1300°C a teplotním šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná azbestová, skleněná, nebo minerální vlákna. Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu.
    SKAMOTEC 225 je lehká, nehořlavá stavební deska, která bez nutnosti konstrukce ocelového nebo dřevěného rámu zjednodušuje stavbu krbu. Výsledkem je kompletní řešení obestavby krbu pomocí jednoho produktu, které nabízí široký sortiment designů a možností povrchových úprav.
    Tím, že se po aplikaci dokonale chemicky naváže na jakýkoliv stavební podklad bez nutnosti použití lepidel, nedochází ke vzniku tepelných mostů a zabraňuje tak nežádoucímu proudění vzduchu či pronikání vlhkosti. Při realizaci stříkané izolace nevznikají žádné netěsnosti, které jsou pravidlem při použití běžných izolačních materiálů.


Izolační materiál stříkaná izolace dokáže ušetřit v zimě až 50 % nákladů za vytápění

    Izolační materiály a to bez výjimky, ať se jedná o hydroizolační, zvukově či tepelně izolační materiály, jsou vždy důležitou součástí všech staveb. Jsou často diskutovaným tématem a pozornost jim není věnována náhodou. Izolační materiály zajišťují izolaci a chrání stavby vůči různým degradujícím vlivům a tím i udržují stavbu v dobrém stavu. Správný výběr a použití kvalitních izolačních materiálů tedy výrazným způsobem ovlivňuje vlastnosti a kvalitu staveb.
    Izolačních materiálů je široká paleta, přičemž každý z nich v ní zastupuje jiný způsob použití. Tepelně izolační materiály určují míru ochrany stavby před únikem tepla z interiéru, hydroizolační materiály účinně izolují stavbu před pronikáním vlhkosti či radonu dovnitř stavby a zvukově izolační materiály zase snižují přenos zvuku.
    Keramické izolační papíry do 1250°C jsou vyráběny ze žáruvzdorných keramických vláken, smíchaných se speciálně vybranými organickými pojivy pro dosažení vynikajících vlastností tohoto produktu. Moderní výrobní technologie zajišťují jednotnou strukturu spolu s velmi nízkou tepelnou vodivostí, mechanickou pevností a jemným povrchem.
    Aplikace stříkané izolace se provádí stříkáním, takže běžný rodinný dům či cca 200m2 plochy je možné zaizolovat během jednoho dne. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a lze provádět i v zařízených domácnostech.


Velkou výhodu, kterou má izolační materiál stříkaná izolace, je velmi rychlá aplikace

    Po nanesení na požadovanou plochu tento izolační materiál během několika sekund mnohonásobně zvětší svůj objem, dokonale přilne na libovolný povrch, na němž okamžitě usychá, což umožňuje nanášení na i na šikmé a svislé plochy bez použití lepidel a stavebních konstrukcí.
    Izolační materiál stříkaná izolace společnosti Ekopěna s.r.o. patří k certifikovaným produktům mimořádné kvality, které splňují veškeré stavební i hygienické atesty České republiky i Evropské unie. Vyhovuje vysokým požadavkům na úsporu energie, na odolnost proti vlhkosti, na akustickou ochranu i trvanlivost vlastností.
    Stříkaná izolace patří mezi ty tepelně izolační materiály, které jsou vhodné pro zateplení šikmých i plochých střech, podkroví či půd, stropů, fasád, izolaci podlah, teras a balkonů, vnitřních stěn interiérů, základů, potrubí atd. Díky tomu, že její aplikace se provádí stříkáním, je možné pomocí je možné jí využít i pro izolace složitě konstrukčně řešených a špatně dostupných míst a mezer, jako jsou různé dutiny, oblouky, podkroví, klenuté stropy atd.


SKAMOTEC 225 – pevné a bezpečné izolační desky

    Izolační materiál stříkaná izolace je vhodná pro provádění komplexních izolací rodinných domů (včetně dřevodomů, nízkoenergetických a pasivních domů), panelových domů, činžovních domů, komerčních budov, škol, sportovních a výrobních hal, skladovacích prostor atd.  Ve všech směrech předčí všechny běžné izolační materiály.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
13854
cache: 0024:00:00