Jak na věc


ischia - hotel la scogliera recenze

BUSEM až na OSTROV ISCHIA JEDINĚ S MONATOUREM

    Ostrov se skládá z vulkanických skal, nejvyšší je již zmíněná hora Monte Epomeo. Voda prosakuje mezi puklinami ve skalách do velkých hloubek, kde se ohřívá a tlakem vyvěrá zpět na povrch, obohacená o minerální prvky. Ischii postihlo několik vulkanických erupcí, nejstarší zaznamenaná je z r. 2200 př.n.l.. Poslední proběhla r. 1301, kdy bylo zničeno mnoho obydlí. Ischii se nevyhnulo ani několik zemětřesení. Jedno z nejsilnějších připadlo na 28. června 1883 a bylo při něm zničeno město Casamicciola.


Ostrov Ischia je jeden z nejkrásnějších a nejslavnějších ostrovů ve Středomoří. Dnes patří také k nejoblíbenějším turistickým cílům, neboť je díky kombinaci moře a řady termálních pramenů ideálním místem pro bezstarostnou a odpočinkovou dovolenou a proto je označován za ostrov snů.

    Pobřeží tohoto italského termálního ostrova, který náleží do oblasti Kampánie, je omýváno průzračnými vodami Tyrhénského moře. Od hlavního města Kampánie - Neapole - je vzdálen cca 30 km, cesta trajektem z pevniny na ostrov trvá cca 1 hod. Ostrov má rozlohu 46 km2 a jeho obvod je 37 km. Nejvyšším vrcholem je Monte Epomeo se 788 m n. m. Kolem celého ostrova vede hlavní silnice. Na pobřeží jsou písčité pláže a malebné zátoky. Ischia je známá ve světě díky mnoha faktorům: příjemné podnebí, barva křišťálového moře, příjemné písčité pláže a přívětivost místních obyvatel. Sen o ideální dovolené, procházkách v zeleni, koupání v moři, o volných chvilkách strávených ve stínu zahrad, to vše a ještě jiná přání Vám ostrov splní! A k tomuto okouzlujícímu zážitku přibyde ještě naděje, že se zbavíte různých zdravotních potíží, neboť už jenom termální koupele patří k nejúčinnější léčbě revmatických, kloubních, nervových či neurologických potíží, ale i gynekologických problémů nebo problémů látkové vým
    Ischia je součástí velké sopečné oblasti, která byla v minulosti velmi aktivní, zdejší skály a hory jsou nyní důkazem těchto jevů. V 8. století př. n. l. byla Ischia kolonizována Řeky a patřila na nějakou dobu Hierónovi ze Syrakus, který zde vybudoval pevnost na místě nynější Castello Aragonese. Opakované zemětřesní a sopečné erupce nakonec donutily Řeky z ostrova odejít. Jeden z výbuchů na pobřeží ostrova zanechal kruhový kráter, který je nyní přístavem Ischia Porto. Úrodnost ostrova později vedla k jeho znovuosídlení a za časů Římské říše Ischia patřila císaři Augustovi, který jej daroval Neapolanům výměnou za ostrov Capri. Zatím poslední erupce byla na Ischii v roce 1302, od té doby je místní podzemní vulkanická aktivita známá pouze v podobě 69 fumarol a jejich horkých pramenů. To zemětřesení byla v posledních stoletích častější a jedno z nich v roce 1883 bohužel zničilo mnoho historických staveb a téměř srovnalo se zemí město Casamicciola.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9922
cache: 0024:00:00