Jak na věc


irish cob

Zveřejnění termínů podzimních svodů

    Zabýváme se pořádáním každoročních svodů a zápisů koní do ve světě uznávané PK ICS NL (ve spolupráci s kvalifikovanými inspektory ICS ze zahraničí) a organizací všech záležitostí spojených s chovem a propagací těchto pohádkových koní.
    Tyto stanovy okamžikem svého přijetí zcela nahrazují statut Spolku, jakož i další vnitřní předpisy vydané na jeho základě. Nové zvolení do funkce člena voleného orgánu, jakož i skončení členství (funkce) člena voleného orgánu se řídí těmito stanovami. Není-li odměna člena voleného orgánu Spolku za výkon jeho funkce sjednána ve smlouvě schválené příslušným orgánem Spolku, je výkon funkce takového člena voleného orgánu bezplatný. Spolek však může přiznat členovi voleného orgánu jednorázovou odměnu v závislosti na hodnocení výsledků činnosti Spolku za uplynulé období. Pokud je dáno stanovami oprávnění k volbě určité osoby do orgánu Spolku nebo funkce v něm, je tím dáno rovněž právo tohoto člena odvolat z této funkce.
    Právě pro tyto vlastnosti je Irish cob vynikajícím typem malého koně univerzálního použití, vhodným pro všechny druhy rekreačního ježdění i vozatajství, rehabilitačního ježdění, prací v zemědělství a lesnictví i jako kůň služební. 


Výsledky a fotografie ze svodu v Herouticích 13.4.2019

    Pokud je mi známo (z časopisu jezdectví a internetu) tinker v překladu znamená dráteník, neboť irští kočovníci byli převážně dráteníci. Možná jim tamní chovatelé říkali černí bastardi, protože cikáni křížili své chladnokrevné klisny s jejich plemenýni hřebci (samozřejmě v noci a potají). Takže uanko informuj se dřív než začneš v lidu šířit paniku.
    Všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci svodu velmi děkujeme. Fotografie ze svodu si můžete prohlédnout v naší galerii již brzy. Stejně tak jako v lonském roce chystáme i video sestřih z akce.
    Gypsy horse, Vanner, Tinker, Irský tinker, irský cob. Všechna tato slova evokují typ koně s bohatou hřívou, rousy zakrývajícími kopyta a převážně strakatého zbarvení. Původně určeni a chováni pro tahání obytných karavanů, jsou nyní Irští cobové používáni v různých dalších jezdeckých disciplínách a především jako rodinní koně. A jak k tomu přišli, že mají tolik jmen? Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?
    Zavitala jsem tu po dlouhe dobe a nejak mi to nedalo. Jen takovou vsuvku, nevim jak casto se v cechach pouziva vyraz irsky tinker, ale jako doporuceni bych urcite vyraz Tinker v Irsku nebo UK pred ocima chovatelu nepouzivala pokud jeden nechce mit polamane nohy:o)


Výsledky a fotografie ze svodu v Herouticích 13.4.2019

    Tinker je běžně používaný výraz v CELÉ Evropě. Je to oficiální název pro plemennou knihu. Ne jedna asociace je vedena pod názvem tinker.Jezdím po Evropě a setávám se s tímto označením u chovatelů po celé Evropě běžně.Někteří Irští chovatelé, kteří hájí označení IC a odsuzují IT tak by se možna měli zamyslet nad podstatnějším faktem : Irsku byla odebrána Plemenná knihy pro IC evropskou unii a byla na nějaký čas v Německu. Mimo jiné se v Německu IT používá dosti často.
    Plemenná kniha v zemi původu (dále jen PK ICS Ltd.) vznikla v roce 1998 v Irsku. Oficiálním názvem je ICS Ltd. Ireland a má ochrannou známku nad názvem ICS a logem. Česká plemenná kniha má jako filiální PK umožněno používat zkratku ICS a prezentaci oficiálního loga. Plemenná kniha byla otevřena za účelem udržení klasického typu Irského coba, který je charakterizován jako kompaktní chladnokrevný kůň nižšího vzrůstu a impozantního vzhledu, ke kterému napomáhá typická dlouhá hříva, bohatý ohon a výrazné rousy na končetinách.  Důraz se klade na výborný charakter a klidnou povahu.
    Chovným cílem je výkonný malý kůň univerzálního použití, s harmonickou, silnou, korektní stavbou těla se všemi částmi ve správné rovnováze, s klidným temperamentem a s dobrým charakterem, snadno krmitelný a pevného zdraví.
    ICCR, z.s. zaštiťuje mnoho chovatelů po celé České republice a dalších zemích Evropské unie. Pokud máte zájem stát se členem našeho spolku, kontaktujte nás.


Zveřejnění termínů podzimních svodů

    Bylo by dobré připomenout, že IT jsou kříženci IC, kteří nevyhovují standartu IC a proto jim byla založena samostatná plemenná kniha. Nebo, že na vzniku Drum Horse, který je pod GCDHA, se podíleli Clydesdale, Shire, Friesian a Irish Cob. Takže za vším hledej IC :-).
    Ahoj Uanko!<br />A nemůžeš to pro nás, kdo nejsme v tinker-dění, rozvést? přímo z místa činu? Protože článek psali lidé přímo zde z chovatelského okruhu...
    Ahoj Heli, <br />kamarad stravil roky s cikanskou komunitou (tady travellers) se svym cobem a karavanem a vyraz tinker opravdu nemaji radi. Je to vpodstate rasisticka nadavka. Rousatym barevnym konim se zde rika cob, nebo vanner pokud jsou to mohutnejsi rousatci urceni k tahani karavanu. Tinker jak mi bylo receno tady znamena black bastard coz nemusim prekladat. Dosli jsme k tomu jen tak nahodu jak ja si listovala po equichannelu a kamarad zahlidl nazev tinker a oci vesly v sloup a zalapal po dechu a to ani nemluvi cesky:o) Do niceho se nenavazim jen nedoporucuju tohle slovo pouzit pokud se nekdo rozhodne koba koupit v UK/Irsku na trhu nebo popripade primo od chovatele.:o)


Výsledky a fotografie ze svodu v Herouticích 13.4.2019

    Ačkoli předpověď počasí z počátku dne nebyla příliš příznivá, nakonec přeci jen vysvitlo sluníčko a nejspíš i proto celou akci doprovázela hojná účast diváků a zejména pak dobrá nálada. Diváci se o každém z účastníků přehlídky dozvěděli základní informace (původ, KVH, genetický potenciál, povahové rysy, apod.) a pak se již za doprovodu tradiční irské hudby nechali okouzlit záplavou bohatých rousů, vlajících hřív a impozantního pohybu cválajících hřebců.
    Ale ja nemluvim o CELE Evrope ale o Spojenem kralovstvi. Nemecko neni Anglie nebo Irsko.<br />Oficialni nazev vam neberu, tak se nemusite certit:o) Nevim jestli by se meli Irove nad plemennou knihou zamyslet protoze je jim podle me ukradena. Ale to uz se dostavame nekam kam neni treba...
    Předpokládaný šlechtitelský program Irish coba stanoví cíl a standard plemene, metody a postupy šlechtění celé populace v ČR po vzoru Irish cob society Ltd. (dále jen  ICS Ltd.). Současně je vodítkem pro usměrňování šlechtitelského procesu u jednotlivých chovatelů.


Zveřejnění termínů podzimních svodů

    Dne 21.3.2015 se v krásném prostředí ranče Happy Hour uskutečnila historicky první přehlídka plemenných hřebců Irish Cob. Přihlášeno bylo 13 hřebců z nichž se nakonec 4 omluvili. Samotné přehlídky pořádané Irish Cob the Czech Republic z.s. se zúčastnilo 9 překrásných hřebců od čtyřletých, působících v plemenitbě první sezónu, po osvědčené plemeníky starší deseti let, kteří již mají mnoho krásných potomků nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Taktéž byla k vidění bohatá barevná pestrost irských cobů, ať už se jednalo o tradiční hnědo a černo-bílé „strakáče“ nebo v současné době velmi populární hřebce v tzv. „special color“ barvách. Vzhledem k tomu, že registrovaných plemenných hřebců irského coba je na území České republiky méně než 20, lze hovořit o opravdu vysoké účasti.
     Jsme v České republice jediným stabilním spolkem pro chovatele a majitele irských cobů a zároveň exkluzivním zástupcem největší plemenné knihy irského coba na světě, Irish Cob Society Nederland (ICS NL) (oficiální zástupce HSI Ireland v Evropě - mateřské PK irského coba)Za více než deset let působení na české scéně jsme vybudovali skvělý tým lidí, kteří mají letitou praxi i odbornou zkušenost a jsou Vám ochotni pomoci s chovem, informacemi i legislativou. Našimi členy jsou chovatelé a majitelé, kteří chtějí držet ten nejvyšší standard chovatelských, exteriérových i povahových kvalit tradičního irského coba.ICCR, z.s. je řádným členem ASCHK v ČR.
    Všem, kteří na přehlídku přivezli své hřebce velmi děkujeme a těšíme se na shledání na již tradičním podzimním svodu irských cobů pod plemennou knihou ICS Nederland.


Zveřejnění termínů podzimních svodů

    Tyto stanovy byly přijaty v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanským zákoníkem, v platném znění a dalšími příslušnými právními předpisy a jsou závazné pro všechny členy Spolku a členy jeho orgánů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00