Jak na věc


hučení v uší a v hlavě

Nemoci způsobující šumění a hučení v uších

    zdravím všechny, kdo má hučení v uších. Jsem asi rekordman nebot mě hučí v ušich už 42 let od svých 16 let . Z koušel jsem vše odstranění nosní přepážky,kokainové průplachy,prášky nic nezabralo. Zhoršuje se to při horečce, po alkoholu, strachu. pan doktor se mě jednou ptal kde slyším hučení zda v uších či v hlavě nedokázal jsem odpověd. V 16 letech mě zasáhl elektrický prod/ svářečka probíjela/ od této doby mi začalo hučet v uších,učím se s tím žít už zminovaných 42 let. vím kdy se toho zbavím definitivně až mé tělo opustí tento svět. jinak přeji hodně uspěchů Všem s touto nemocí.
    dobrý den, četla jsem všechny vaše komentáře a jsem asi trochu mimo. myslela jsem že mi hučí v uchu ale mám jiné příznaky. hned vedle levého ucha mi děsným způsobem proudí velmi nahlas krev a v krku se mi udělá klapka a hlava jakoby se naplní a jen čekám až vybouchne. trvá to chvíli a pak dobrý. stáváse mi to většinou večer. na ct mi řekly že dobrý na ušnim taky takže jsem asi hypochondr (ani nevim jak se to piše) ale připadam si tak. kdyby jste někdo měl něco podobného a věděl co to je, napište, budu rada.
    Je mi 29 let,hukot v uchu mám již měsíc a jsem z toho úplně na nervy,nejhorší to je večer a když jsem sama beru Betaserc,pomohl mi jen od závratí a nevolností ale hukot ten je neustálý za celý měsíc jsem se vyspala jen 2x v tichu.No hrůza,nevím co dál.Zaútočím na svou ušařku a projdu všemi možnými vyšetřeními přece to musí být nějaká reakce na něco co není v těle v pořádku.


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Ahoj kolegové, vysoký tlak mám od 25 let. Hučení v uších od 35 let. Přes den jsem v běžném hluku a hučení mi tolik nevadí, ale večer je to na zešílení. Používám dvě metody. První je usínání s rádiem v jednom uchu, ušní sluchátko protože nikdy nehučí obě uši naráz, s minimem zvuku. Druhý je, že mám vleže ruku pod hlavou a rukou dělám u ucha hluk - až mě to uspí. Nic jiného nechemického neznám. Někdy si musím dát přášky na zklidnění nervů.
    Je ucpaná cévka zásobující ušní nerv. Zředit a vyčistit krev a všechny problémy(civilizační) odplynou. Léky pomohou, ale nejsou řešení, pouze pro hlupáčky a peníze doktorům a farmaceutickému průmyslu.
    jsem starší důchodce šumění mám asi 20 let není nato žádný lék je třeba se naučit s tím žít je to ale těžké . Na vysoký tlak jsem užíval mnoho let Lokren který mi způsobil Zástavu srdce a těžko se z toho vzpamatovávám.
    Dobrý den. Mám takový problem. Navstívil jsem rockovy koncert, velmi hlasity s hodne kytarami. Trval 2 hodiny. Den pote mi neustale huci v usich a piska a je to dosti neprijemne. Po patrani po internetu jsem zacal mit strach zda mi to nezustane nebo snad jestli nemuzu i ohluchnout. Nevim co s tim, nemuzete nekdo poradim prosim? TomTom


Psychické problémy, stres a únava

    Tak to hučení v uších je velký problém. Lékaři neví co s tím. Ba dokonce já i můj kamarád jsme hučení v uších dostali v nemocnici, když jsme byli na kapačkách kvůli zhoršujícímu se sluchu. Lékaři nasadili kapačky, aby se mi sluch nezhoršoval. Po dobu léčby (asi 10 let) se sluch podstatně zhoršil a při prvních kapačkách se dokonce mně i mému kamarádovi objevil šelest v uších (někdy je to hučení, jindy pískání a rúzné tóny). Lituji toho, že jsem se tenkrát nechal od lékařů ukecat k léčbě. Těžko mohou léčit něco, když neznají příčinu.
    Já jsem pacientka s chronickým únavovým syndromem, a protože se ze všech sil snažím zvládat život jak to jde, většinou optimisticky, nenacházím v odborných kruzích podporu. Několik roků jsem nepracovala, nešlo to, ale protože mi chybí roky k nároku na důchod, snažila jsem se je odpracovat, neměla jsem ale štěstí na dobré zaměstnání, takže to poslední, co jsem dělala, bylo pomocná čerpadlářka u benzínky. Už jednou jsem hučení v uchu zažila, nyní po l4-ti dnech práce všeho druhu včetně údržbářských, a dvanácti hodinových směn jsem do toho spadla znovu, a víc než předtím. Myslím, že to má souvislost s přepínáním se. Proto všem, kdo si to přečtou radím, netlačte na sebe, člověk sice zvládne hodně, ale za takovou cenu se to nevyplatí.


Posmrtná ztuhlost (rigor mortis)

    Jsem rada ze nejsem sama ale je mit to velmi divne protoze je mi teprve 15 jednou jsem slysela vecer piskani v pravem uchu.Rano jsem nic neslysela a najednou mi jakoby prave ucho zalehlo a byl tam divny tlak.Pote jsem to citila v obou usich a nakonec jen v levem ale to mam stale a tlak na ucho se zvetsuje.Docela se bojim a nevim co mam delat kdyz doktori nic nenasli....Nejradsi bych byla kdybych nasla nejakou prirodni metodu, ale zatim mi nic nepomaha:-( .
     Mnoho návštěvníků se ptá, zda mají nárok na lázně po určitém výkonu, s konkrétní chorobou. Na tuto otázku vám nemůžeme odpovědět, protože o příspěvkové lázeňské péči v každém jednotlivém případě rozhoduje revizní lékař zdravotní pojišťovny, neexistuje univerzální seznam, kdy se lázně poskytují a kdy ne. Záleží na mnoha okolnostech (kuřáctví, inkontinence), funkčním postižení pacienta a dalších zdravotních okolnostech.
    Dobrý den.Je mi 65 a od 35 se léčím s vysokým tlakem. Hučení v uších mám snad stále a nejhorší je to opravdu večer. Slyším vlastní tep a šustot polštáře je velmi silný. Nyní se mi začalo projevovat, když telefonuji mobilem, bouchání, tedy dost velké rány, když mám sluchátko u pravého ucha. Nejde to na tu stranu, tak mohu jen na levou. Pokud by mi to začalo i na druhé straně, tak nemohu telefonovat vůbec. Nedá se to překonat. Na ORL nic nenašli. Má někdo podobnou zkušenost ? ♫


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    boze ty si ale idiot kluku, lezim v nemocnici a mam kapacky.... Doporucuji zajit si k lekari, tak to je vlastni gol! Ja doporucuji detox tela, komplet jidelnicek.
    Zdravím Vás, koukám, že nejsem sám s tímto problémem. Mě je něco málo přes 50 let a s hučením v uších se trápím možná tak 35 let. Jak a proč nevím. Chodím občes k ušařovi, ale výsledek žádný. N aletošní vánoce jsem obdržel Gigimax a užívám ho. Podle všeho by to mělo od šumění pomoci. Mám ale takový dojem že po užívání těchto tablet šumění zesílilo. Občas jsem z toho dosti nesvůj. Zkusím se objednat na kliniku na vyšetření zda mi pomůžou. Pokud by někdo měl nějakou lepší zkušenost rád ji vyzkouším.


Diagnostika šumění a hučení v uchu

    Je potřeba navštívit ušní-nosní-krční ambulanci, tzv. ORL. Podle vybavení ambulance také můžete být odesláni na jiné, více specializované pracoviště vybavené potřebnými diagnostickými přístroji. Vyšetřeny by měly být krční cévy za pomoci ultrazvuku, sluch skrze audiometrické vyšetření a pozornost by měl lékař věnovat také krční páteři. K tomu může posloužit rentgen nebo magnetická rezonance. CT vyšetření pomůže odhalit přítomnost nádorového bujení. Můžete být též odesláni na stomatologii, pokud je podezření na poškození čelistního kloubu nebo souvislost šumění v uších s oborem stomatologie.


Stehenní kýla, hernia femoralis

    DD, je více jak 65 let,mám problém tak jako vy, cítím stále svůj tep nejvíce do levého ucha, dříve jsem to pociťovala nejvíce v klidu, teď i v hluku, snažím se to nevnímat, mohu odpočítávat svůj tep a stále č,č,č, atd., přesně jak mi tep pulsuje v hlavě někdy jako v úle, vynervovaná když cítím hodně zrychlený tep, nebo dokonce nepravidelný, přeskakování, užívám dlouhodobě Lokren, Micardis a Prestarium - na tlak. v loni najednou velmi zurychlený tep a tlak u srdce, v nemocnici zjištěna fibrilace síně, srovnalo se to než došlo k nějakému zásahu,m nyní před měsícem se to opakovalo (má být pomoc snad do 24 hodin) ale zase v nemocnici při vyšetření srovnalo, jen výměna léků (místo Lokrenu - Vasocardin) a teď se mě zdá že o svém srdci vím více jak dříve, někdy i zadýchávání, pak se vynervuji a změřím vyšší tlak - nevím zda to není na základě změny z locrenu na Vicardis.S tepáním v uchu jsem se léčila na ušním, vždy nesčetně vyšetření, různé prášky, nic se mě nezměnilo, proto jsem tam přestal
    Jak již bylo uvedeno výše, někdy se jedná o důsledek psychických nebo nervových problémů. V takovém případě může problém tinitusu řešit neurolog nebo psycholog. Častěji však, pokud jiná vyšetření nic neodhalila, obdržíte léky na uklidnění, případně na rozšíření cév nebo alergii. Vše záleží na výsledcích jednotlivých diagnostických metod a rozhodnutí lékaře.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00