Jak na věc


hučení v uší a v hlavě

Stehenní kýla, hernia femoralis

    Způsobuje ji výron ve vnitřním uchu. Postižený trpí závratí, šuměním v uchu, nevolností a někdy poruchami sluchu. Akutní fáze nemoci vyžaduje léčbu v nemocničním zařízení. Podávají se léky a následuje rehabilitace.
     Mnoho návštěvníků se ptá, zda mají nárok na lázně po určitém výkonu, s konkrétní chorobou. Na tuto otázku vám nemůžeme odpovědět, protože o příspěvkové lázeňské péči v každém jednotlivém případě rozhoduje revizní lékař zdravotní pojišťovny, neexistuje univerzální seznam, kdy se lázně poskytují a kdy ne. Záleží na mnoha okolnostech (kuřáctví, inkontinence), funkčním postižení pacienta a dalších zdravotních okolnostech.
    Dobrý den, reaguji na váš článek o hučení v uších.Hučí mi taky v uších a myslím si,že je to tím tlakem asi, protože nějak od té doby co mám vys. tlak mi hučí v uších,děs a hruza.A myslíte ,že prášky co předepisuje dr. mají takové vedlejší škodlivé učinky?
    jsem starší důchodce šumění mám asi 20 let není nato žádný lék je třeba se naučit s tím žít je to ale těžké . Na vysoký tlak jsem užíval mnoho let Lokren který mi způsobil Zástavu srdce a těžko se z toho vzpamatovávám.


Posmrtná ztuhlost (rigor mortis)

    Tak to hučení v uších je velký problém. Lékaři neví co s tím. Ba dokonce já i můj kamarád jsme hučení v uších dostali v nemocnici, když jsme byli na kapačkách kvůli zhoršujícímu se sluchu. Lékaři nasadili kapačky, aby se mi sluch nezhoršoval. Po dobu léčby (asi 10 let) se sluch podstatně zhoršil a při prvních kapačkách se dokonce mně i mému kamarádovi objevil šelest v uších (někdy je to hučení, jindy pískání a rúzné tóny). Lituji toho, že jsem se tenkrát nechal od lékařů ukecat k léčbě. Těžko mohou léčit něco, když neznají příčinu.
    Je ucpaná cévka zásobující ušní nerv. Zředit a vyčistit krev a všechny problémy(civilizační) odplynou. Léky pomohou, ale nejsou řešení, pouze pro hlupáčky a peníze doktorům a farmaceutickému průmyslu.
    Hezký den,,v klidovém stavu pociťuji silné či slabé štěbetání ptactva v uších,někdy se ty opeřenci doslova překřikují,je nějaké řešení? Díky s pozdravem Jirka
    Dobrý den.Je mi 65 a od 35 se léčím s vysokým tlakem. Hučení v uších mám snad stále a nejhorší je to opravdu večer. Slyším vlastní tep a šustot polštáře je velmi silný. Nyní se mi začalo projevovat, když telefonuji mobilem, bouchání, tedy dost velké rány, když mám sluchátko u pravého ucha. Nejde to na tu stranu, tak mohu jen na levou. Pokud by mi to začalo i na druhé straně, tak nemohu telefonovat vůbec. Nedá se to překonat. Na ORL nic nenašli. Má někdo podobnou zkušenost ? ♫


Diagnostika šumění a hučení v uchu

    dobrý den, četla jsem všechny vaše komentáře a jsem asi trochu mimo. myslela jsem že mi hučí v uchu ale mám jiné příznaky. hned vedle levého ucha mi děsným způsobem proudí velmi nahlas krev a v krku se mi udělá klapka a hlava jakoby se naplní a jen čekám až vybouchne. trvá to chvíli a pak dobrý. stáváse mi to většinou večer. na ct mi řekly že dobrý na ušnim taky takže jsem asi hypochondr (ani nevim jak se to piše) ale připadam si tak. kdyby jste někdo měl něco podobného a věděl co to je, napište, budu rada.
    ..říkám už dávno, že prášky jsou k ničemu....ten Lokrén mám také předepsaný...ale práškum se snažím celý život vyhýbat...ted zkouším místo léku pít zelený čaj .....ten snižuje krevní tlak, tak jsem zvědavá.....přeju pěkný den.....
    zdravím všechny, kdo má hučení v uších. Jsem asi rekordman nebot mě hučí v ušich už 42 let od svých 16 let . Z koušel jsem vše odstranění nosní přepážky,kokainové průplachy,prášky nic nezabralo. Zhoršuje se to při horečce, po alkoholu, strachu. pan doktor se mě jednou ptal kde slyším hučení zda v uších či v hlavě nedokázal jsem odpověd. V 16 letech mě zasáhl elektrický prod/ svářečka probíjela/ od této doby mi začalo hučet v uších,učím se s tím žít už zminovaných 42 let. vím kdy se toho zbavím definitivně až mé tělo opustí tento svět. jinak přeji hodně uspěchů Všem s touto nemocí.


Psychické problémy, stres a únava

    Jediné co ti mohu poradit,je zajít k lékaři a začít léčit.Je mi 48 let a s hučením v uších jsem se setkal poprvně tak před rokem.Česnek a jiné genialní rady jsou tak trochu na nic,protože hučení v uších je podle mých informací spojeno uplně se vším. Může to být od krční páteře,ledvin,cení a jiné onemocnění.V současné chvíli jsem hospitalizován v nemocnici a dostávám kapačky.Mám po všech vyšetření CT mozku, rentgenu páteře a další ušní vyšetření. Zavěr mi byl sdělen takový,že v současné době nikdo přeně neví, jak to vniká a co s tím.Jednoznačná rada je se pokusit vyšetřením zjistit příčinu,ovšem mohou i nemusí na ni přijít.Úplným závěrem ti řeknu,že je to velice nepřijemné,ale v nejhorším případě se na budeš muset zvyknout.
    Šumění uší je jeden z mnoha příznaků problému nazývaného tinitus. Postižení tímto problémem můžou v uších pociťovat šelest, pískání, hučení, šumění nebo zvonění. Jedná se o zvuky, které nejsou přijímány z okolí. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že uvedené příznaky včetně šumění v uších jsou způsobeny nějakým problémem. Tinitus není nemoc, jde o jeden z projevů jiných onemocnění.
    Je potřeba navštívit ušní-nosní-krční ambulanci, tzv. ORL. Podle vybavení ambulance také můžete být odesláni na jiné, více specializované pracoviště vybavené potřebnými diagnostickými přístroji. Vyšetřeny by měly být krční cévy za pomoci ultrazvuku, sluch skrze audiometrické vyšetření a pozornost by měl lékař věnovat také krční páteři. K tomu může posloužit rentgen nebo magnetická rezonance. CT vyšetření pomůže odhalit přítomnost nádorového bujení. Můžete být též odesláni na stomatologii, pokud je podezření na poškození čelistního kloubu nebo souvislost šumění v uších s oborem stomatologie.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Je mi 50 let a již 2 roky mám nepřetržité hučení v hlavě, jsou dny. kdy mě to přivádí k jako by k šílenství. Jsem z toho unavená nesoustředěna a zapomínám. Před 9 měsící jsem začla mit svalové problémy, mám bolesti ve svalech a kostech na pažich, prodělala jsem vyšetření krve, neurologa, revmatologa, EEG, EMG, rehabilitační. Užívám antidepresiva. Zjistila se jen mirna tetanie, prodělané chlamydie. Minuly rok jsem lečila klebsielu v plicích 6 antibiotiky. Problémy stále trvají a lekař neví, co s tím.
    před měsícem jsem začala intenzivně cvičit, posilovat protože mám děsnou pátěř a žádný svaly, od té doby se mi vrací na několik dní hučení v uších a tlak jako by mi měla prasknout hlava, navíc taky slyším vlastní hlas zevnitř a večer i puls krve v těle, jakoby se uši obrátily a poslouchaly co se děje vevnitř ne venku. Nechci přestat cvičit ale pokud to takhle půjde dál, přestanu a uvidím jestli to pomůže. měla jsem docela strach jestli to není předzvěst mrtvice, protože mám najednou i potíže s motorikou - špatný odhad vzdálenosti.


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Zdravím Vás, koukám, že nejsem sám s tímto problémem. Mě je něco málo přes 50 let a s hučením v uších se trápím možná tak 35 let. Jak a proč nevím. Chodím občes k ušařovi, ale výsledek žádný. N aletošní vánoce jsem obdržel Gigimax a užívám ho. Podle všeho by to mělo od šumění pomoci. Mám ale takový dojem že po užívání těchto tablet šumění zesílilo. Občas jsem z toho dosti nesvůj. Zkusím se objednat na kliniku na vyšetření zda mi pomůžou. Pokud by někdo měl nějakou lepší zkušenost rád ji vyzkouším.


Nemoci způsobující šumění a hučení v uších

    DD, je více jak 65 let,mám problém tak jako vy, cítím stále svůj tep nejvíce do levého ucha, dříve jsem to pociťovala nejvíce v klidu, teď i v hluku, snažím se to nevnímat, mohu odpočítávat svůj tep a stále č,č,č, atd., přesně jak mi tep pulsuje v hlavě někdy jako v úle, vynervovaná když cítím hodně zrychlený tep, nebo dokonce nepravidelný, přeskakování, užívám dlouhodobě Lokren, Micardis a Prestarium - na tlak. v loni najednou velmi zurychlený tep a tlak u srdce, v nemocnici zjištěna fibrilace síně, srovnalo se to než došlo k nějakému zásahu,m nyní před měsícem se to opakovalo (má být pomoc snad do 24 hodin) ale zase v nemocnici při vyšetření srovnalo, jen výměna léků (místo Lokrenu - Vasocardin) a teď se mě zdá že o svém srdci vím více jak dříve, někdy i zadýchávání, pak se vynervuji a změřím vyšší tlak - nevím zda to není na základě změny z locrenu na Vicardis.S tepáním v uchu jsem se léčila na ušním, vždy nesčetně vyšetření, různé prášky, nic se mě nezměnilo, proto jsem tam přestal
    boze ty si ale idiot kluku, lezim v nemocnici a mam kapacky.... Doporucuji zajit si k lekari, tak to je vlastni gol! Ja doporucuji detox tela, komplet jidelnicek.
    Zkuste si stáhnout z webu v MP3 bílý šum-White noise. Nebo růžový, hnědý, šedý...Uložte na flashku a přehrávejte při spsní v přehrávači. Já si dálkovým ovladačem reguluju hlasitost a spím líp než batole :)
    občas mi taky šumí v uších, nejčasněji však v levém silněni než v pravém, nebo jenom v levém. Není to permanentní a navíc se mi nepodařilo vypozorovat jestli to má nějaké příčiny které bych přivodil vlastnáním jednáním. Šumění trvá vždy několik dnů. Bojím se, že se doba šumění s věkem prodlužuje. Naposledy mi šumělo v uších ráno po probuzení. TK mám 120/80 tedy to tlakem asi nebude. Zajímavé ale je, že si často lidi stěžují více na levé než pravé ucho. K lékařům nechodím a jak to tady čtu asi to vyjde na stejno. Možná by nám mohl dát alespoň morální podporu zde uvedený Odborný garant Prim. MUDr. Martin Herold ???


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00