Jak na věc


hučení v uší a v hlavě

Diagnostika šumění a hučení v uchu

    Jsem čerstvě postižená hučením v uchu a to 4 dny.Dnes u ušního,myslela jsem, že mi jen propláchne uši,ale to nebylo třeba. Dělala mi různé pokusy hokusy na zvuky, nakonec mi prdla inj. B12 a dala prášky - jeden na alergii,ač ji vůbec nemám, ale co kdyby že? A druhý již zde zmíněný Betaserc, ten má snad pomoci. Ale prý to bude trvat několik týdnů. Dost mi to hučení vadí při práci, mám v uchu i vzdálenou ozvěnu svého hlasu - má to tady taky někdo? Připadá mi to večer, jako kdybych ležela těsně vedle dálnice. Jen doufám, že se to časem nezhorší, jsem z toho docela nervozní.
    Hezký den,,v klidovém stavu pociťuji silné či slabé štěbetání ptactva v uších,někdy se ty opeřenci doslova překřikují,je nějaké řešení? Díky s pozdravem Jirka
    Dobry den, mam 25 let a muj tlak se pohybuje kolem 140/90 coz je horni hranice normalniho tlaku. Mam ale problemy huceni v usich a to stale, zjistil jsem, ze je mozna urcita spojitost prave s vysokym tlakem, nemate nekdo s tim zkusenosti? Co delat proti tomu? A ten cesnek na snizeni se ji jak casto a kolik?


Psychické problémy, stres a únava

    před měsícem jsem začala intenzivně cvičit, posilovat protože mám děsnou pátěř a žádný svaly, od té doby se mi vrací na několik dní hučení v uších a tlak jako by mi měla prasknout hlava, navíc taky slyším vlastní hlas zevnitř a večer i puls krve v těle, jakoby se uši obrátily a poslouchaly co se děje vevnitř ne venku. Nechci přestat cvičit ale pokud to takhle půjde dál, přestanu a uvidím jestli to pomůže. měla jsem docela strach jestli to není předzvěst mrtvice, protože mám najednou i potíže s motorikou - špatný odhad vzdálenosti.
    Jediné co ti mohu poradit,je zajít k lékaři a začít léčit.Je mi 48 let a s hučením v uších jsem se setkal poprvně tak před rokem.Česnek a jiné genialní rady jsou tak trochu na nic,protože hučení v uších je podle mých informací spojeno uplně se vším. Může to být od krční páteře,ledvin,cení a jiné onemocnění.V současné chvíli jsem hospitalizován v nemocnici a dostávám kapačky.Mám po všech vyšetření CT mozku, rentgenu páteře a další ušní vyšetření. Zavěr mi byl sdělen takový,že v současné době nikdo přeně neví, jak to vniká a co s tím.Jednoznačná rada je se pokusit vyšetřením zjistit příčinu,ovšem mohou i nemusí na ni přijít.Úplným závěrem ti řeknu,že je to velice nepřijemné,ale v nejhorším případě se na budeš muset zvyknout.
    boze ty si ale idiot kluku, lezim v nemocnici a mam kapacky.... Doporucuji zajit si k lekari, tak to je vlastni gol! Ja doporucuji detox tela, komplet jidelnicek.


Stehenní kýla, hernia femoralis

    Toto degenerativní onemocnění postihuje kostěný labyrint vnitřního ucha. Kostěná část mění strukturu a někdy i částečně tvar. Tím dochází ke ztrátě sluchu. Mezi příznaky patří závratě, nedoslýchavost a ušní šelest.
    V každém případě by bylo dobré doplnit klasické ORL vyšetření – audiometrii a gynekologické vyšetření (na potížích se mohou podílet kolísavé hladiny hormonů kolem klimakteria).
    Zdravím Vás, koukám, že nejsem sám s tímto problémem. Mě je něco málo přes 50 let a s hučením v uších se trápím možná tak 35 let. Jak a proč nevím. Chodím občes k ušařovi, ale výsledek žádný. N aletošní vánoce jsem obdržel Gigimax a užívám ho. Podle všeho by to mělo od šumění pomoci. Mám ale takový dojem že po užívání těchto tablet šumění zesílilo. Občas jsem z toho dosti nesvůj. Zkusím se objednat na kliniku na vyšetření zda mi pomůžou. Pokud by někdo měl nějakou lepší zkušenost rád ji vyzkouším.
    jsem starší důchodce šumění mám asi 20 let není nato žádný lék je třeba se naučit s tím žít je to ale těžké . Na vysoký tlak jsem užíval mnoho let Lokren který mi způsobil Zástavu srdce a těžko se z toho vzpamatovávám.


Nemoci způsobující šumění a hučení v uších

    DD, je více jak 65 let,mám problém tak jako vy, cítím stále svůj tep nejvíce do levého ucha, dříve jsem to pociťovala nejvíce v klidu, teď i v hluku, snažím se to nevnímat, mohu odpočítávat svůj tep a stále č,č,č, atd., přesně jak mi tep pulsuje v hlavě někdy jako v úle, vynervovaná když cítím hodně zrychlený tep, nebo dokonce nepravidelný, přeskakování, užívám dlouhodobě Lokren, Micardis a Prestarium - na tlak. v loni najednou velmi zurychlený tep a tlak u srdce, v nemocnici zjištěna fibrilace síně, srovnalo se to než došlo k nějakému zásahu,m nyní před měsícem se to opakovalo (má být pomoc snad do 24 hodin) ale zase v nemocnici při vyšetření srovnalo, jen výměna léků (místo Lokrenu - Vasocardin) a teď se mě zdá že o svém srdci vím více jak dříve, někdy i zadýchávání, pak se vynervuji a změřím vyšší tlak - nevím zda to není na základě změny z locrenu na Vicardis.S tepáním v uchu jsem se léčila na ušním, vždy nesčetně vyšetření, různé prášky, nic se mě nezměnilo, proto jsem tam přestal
    Je mi 29 let,hukot v uchu mám již měsíc a jsem z toho úplně na nervy,nejhorší to je večer a když jsem sama beru Betaserc,pomohl mi jen od závratí a nevolností ale hukot ten je neustálý za celý měsíc jsem se vyspala jen 2x v tichu.No hrůza,nevím co dál.Zaútočím na svou ušařku a projdu všemi možnými vyšetřeními přece to musí být nějaká reakce na něco co není v těle v pořádku.
    V tomto případě je nutné změnit životní rytmus. Omezit různé aktivity, být v klidu, nerozčilovat se. V některých případech pomůžou uklidňující léky nebo návštěva psychologa. V těchto situacích vás prostě chce tělo donutit ke zmírnění životního stylu.
    Já beru Lokren už delší dobu,,několik let a ještě se mi tohle nestalo , kdo vám to řekl,že je to z Lokrenu? Už se údajně nevyrábí a je místo něho Betaxa


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Šumění uší je jeden z mnoha příznaků problému nazývaného tinitus. Postižení tímto problémem můžou v uších pociťovat šelest, pískání, hučení, šumění nebo zvonění. Jedná se o zvuky, které nejsou přijímány z okolí. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že uvedené příznaky včetně šumění v uších jsou způsobeny nějakým problémem. Tinitus není nemoc, jde o jeden z projevů jiných onemocnění.
     Přístrojová vyšetření (CT, rentgen, sono, magnetická rezonance a další, stejně jako laboratorní testy (krevní obraz, imunologické vyšetření, biochemické parametry a jiné) jsou pomocnými metodami a bez znalosti klinického stavu nemají takřka žádnou výpovědní hodnotu. Není v ničích silách na dálku bez vyšetření lékařem jen ze závěrů přístrojových a laboratorních testů stanovit diagnózu. Se svými dotazy na interpretaci výsledků se proto prosím obracejte na své lékaře.
    Zkuste si stáhnout z webu v MP3 bílý šum-White noise. Nebo růžový, hnědý, šedý...Uložte na flashku a přehrávejte při spsní v přehrávači. Já si dálkovým ovladačem reguluju hlasitost a spím líp než batole :)


Posmrtná ztuhlost (rigor mortis)

    Hučení v uších – tinitus je problém, který může mít mnoho příčin a někdy se důvod nenajde. Myslím, že byste měla posbírat všechny výsledky vyšetření, které jste absolvovala, a měla byste se vypravit na specializované pracoviště otoneurologie (neurologové, kteří jsou specializováni na ušní problematiku), například do nemocnice v Praze Motole.
    občas mi taky šumí v uších, nejčasněji však v levém silněni než v pravém, nebo jenom v levém. Není to permanentní a navíc se mi nepodařilo vypozorovat jestli to má nějaké příčiny které bych přivodil vlastnáním jednáním. Šumění trvá vždy několik dnů. Bojím se, že se doba šumění s věkem prodlužuje. Naposledy mi šumělo v uších ráno po probuzení. TK mám 120/80 tedy to tlakem asi nebude. Zajímavé ale je, že si často lidi stěžují více na levé než pravé ucho. K lékařům nechodím a jak to tady čtu asi to vyjde na stejno. Možná by nám mohl dát alespoň morální podporu zde uvedený Odborný garant Prim. MUDr. Martin Herold ???


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Jsem rada ze nejsem sama ale je mit to velmi divne protoze je mi teprve 15 jednou jsem slysela vecer piskani v pravem uchu.Rano jsem nic neslysela a najednou mi jakoby prave ucho zalehlo a byl tam divny tlak.Pote jsem to citila v obou usich a nakonec jen v levem ale to mam stale a tlak na ucho se zvetsuje.Docela se bojim a nevim co mam delat kdyz doktori nic nenasli....Nejradsi bych byla kdybych nasla nejakou prirodni metodu, ale zatim mi nic nepomaha:-( .
     Mnoho návštěvníků se ptá, zda mají nárok na lázně po určitém výkonu, s konkrétní chorobou. Na tuto otázku vám nemůžeme odpovědět, protože o příspěvkové lázeňské péči v každém jednotlivém případě rozhoduje revizní lékař zdravotní pojišťovny, neexistuje univerzální seznam, kdy se lázně poskytují a kdy ne. Záleží na mnoha okolnostech (kuřáctví, inkontinence), funkčním postižení pacienta a dalších zdravotních okolnostech.
    dobrý den, četla jsem všechny vaše komentáře a jsem asi trochu mimo. myslela jsem že mi hučí v uchu ale mám jiné příznaky. hned vedle levého ucha mi děsným způsobem proudí velmi nahlas krev a v krku se mi udělá klapka a hlava jakoby se naplní a jen čekám až vybouchne. trvá to chvíli a pak dobrý. stáváse mi to většinou večer. na ct mi řekly že dobrý na ušnim taky takže jsem asi hypochondr (ani nevim jak se to piše) ale připadam si tak. kdyby jste někdo měl něco podobného a věděl co to je, napište, budu rada.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00