Jak na věc


hučení v uší a v hlavě

Nemoci způsobující šumění a hučení v uších

    Jsem čerstvě postižená hučením v uchu a to 4 dny.Dnes u ušního,myslela jsem, že mi jen propláchne uši,ale to nebylo třeba. Dělala mi různé pokusy hokusy na zvuky, nakonec mi prdla inj. B12 a dala prášky - jeden na alergii,ač ji vůbec nemám, ale co kdyby že? A druhý již zde zmíněný Betaserc, ten má snad pomoci. Ale prý to bude trvat několik týdnů. Dost mi to hučení vadí při práci, mám v uchu i vzdálenou ozvěnu svého hlasu - má to tady taky někdo? Připadá mi to večer, jako kdybych ležela těsně vedle dálnice. Jen doufám, že se to časem nezhorší, jsem z toho docela nervozní.


Stehenní kýla, hernia femoralis

    DD, je více jak 65 let,mám problém tak jako vy, cítím stále svůj tep nejvíce do levého ucha, dříve jsem to pociťovala nejvíce v klidu, teď i v hluku, snažím se to nevnímat, mohu odpočítávat svůj tep a stále č,č,č, atd., přesně jak mi tep pulsuje v hlavě někdy jako v úle, vynervovaná když cítím hodně zrychlený tep, nebo dokonce nepravidelný, přeskakování, užívám dlouhodobě Lokren, Micardis a Prestarium - na tlak. v loni najednou velmi zurychlený tep a tlak u srdce, v nemocnici zjištěna fibrilace síně, srovnalo se to než došlo k nějakému zásahu,m nyní před měsícem se to opakovalo (má být pomoc snad do 24 hodin) ale zase v nemocnici při vyšetření srovnalo, jen výměna léků (místo Lokrenu - Vasocardin) a teď se mě zdá že o svém srdci vím více jak dříve, někdy i zadýchávání, pak se vynervuji a změřím vyšší tlak - nevím zda to není na základě změny z locrenu na Vicardis.S tepáním v uchu jsem se léčila na ušním, vždy nesčetně vyšetření, různé prášky, nic se mě nezměnilo, proto jsem tam přestal
    Já beru Lokren už delší dobu,,několik let a ještě se mi tohle nestalo , kdo vám to řekl,že je to z Lokrenu? Už se údajně nevyrábí a je místo něho Betaxa
    Mezi nemocemi způsobujícímu šumění v uších existují také různá zánětlivá a nádorová ušní onemocnění, pokročilá stádia cukrovky nebo poruchy funkce Eustachovy trubice. Tento problém může vniknout i jako důsledek úrazu hlavy, hlavně v oblasti spánku.
    Zdravím Vás, koukám, že nejsem sám s tímto problémem. Mě je něco málo přes 50 let a s hučením v uších se trápím možná tak 35 let. Jak a proč nevím. Chodím občes k ušařovi, ale výsledek žádný. N aletošní vánoce jsem obdržel Gigimax a užívám ho. Podle všeho by to mělo od šumění pomoci. Mám ale takový dojem že po užívání těchto tablet šumění zesílilo. Občas jsem z toho dosti nesvůj. Zkusím se objednat na kliniku na vyšetření zda mi pomůžou. Pokud by někdo měl nějakou lepší zkušenost rád ji vyzkouším.


Psychické problémy, stres a únava

    V každém případě by bylo dobré doplnit klasické ORL vyšetření – audiometrii a gynekologické vyšetření (na potížích se mohou podílet kolísavé hladiny hormonů kolem klimakteria).
    dobrý den, četla jsem všechny vaše komentáře a jsem asi trochu mimo. myslela jsem že mi hučí v uchu ale mám jiné příznaky. hned vedle levého ucha mi děsným způsobem proudí velmi nahlas krev a v krku se mi udělá klapka a hlava jakoby se naplní a jen čekám až vybouchne. trvá to chvíli a pak dobrý. stáváse mi to většinou večer. na ct mi řekly že dobrý na ušnim taky takže jsem asi hypochondr (ani nevim jak se to piše) ale připadam si tak. kdyby jste někdo měl něco podobného a věděl co to je, napište, budu rada.


Posmrtná ztuhlost (rigor mortis)

    Jediné co ti mohu poradit,je zajít k lékaři a začít léčit.Je mi 48 let a s hučením v uších jsem se setkal poprvně tak před rokem.Česnek a jiné genialní rady jsou tak trochu na nic,protože hučení v uších je podle mých informací spojeno uplně se vším. Může to být od krční páteře,ledvin,cení a jiné onemocnění.V současné chvíli jsem hospitalizován v nemocnici a dostávám kapačky.Mám po všech vyšetření CT mozku, rentgenu páteře a další ušní vyšetření. Zavěr mi byl sdělen takový,že v současné době nikdo přeně neví, jak to vniká a co s tím.Jednoznačná rada je se pokusit vyšetřením zjistit příčinu,ovšem mohou i nemusí na ni přijít.Úplným závěrem ti řeknu,že je to velice nepřijemné,ale v nejhorším případě se na budeš muset zvyknout.
    V tomto případě je nutné změnit životní rytmus. Omezit různé aktivity, být v klidu, nerozčilovat se. V některých případech pomůžou uklidňující léky nebo návštěva psychologa. V těchto situacích vás prostě chce tělo donutit ke zmírnění životního stylu.
    Je potřeba navštívit ušní-nosní-krční ambulanci, tzv. ORL. Podle vybavení ambulance také můžete být odesláni na jiné, více specializované pracoviště vybavené potřebnými diagnostickými přístroji. Vyšetřeny by měly být krční cévy za pomoci ultrazvuku, sluch skrze audiometrické vyšetření a pozornost by měl lékař věnovat také krční páteři. K tomu může posloužit rentgen nebo magnetická rezonance. CT vyšetření pomůže odhalit přítomnost nádorového bujení. Můžete být též odesláni na stomatologii, pokud je podezření na poškození čelistního kloubu nebo souvislost šumění v uších s oborem stomatologie.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Jak již bylo uvedeno výše, někdy se jedná o důsledek psychických nebo nervových problémů. V takovém případě může problém tinitusu řešit neurolog nebo psycholog. Častěji však, pokud jiná vyšetření nic neodhalila, obdržíte léky na uklidnění, případně na rozšíření cév nebo alergii. Vše záleží na výsledcích jednotlivých diagnostických metod a rozhodnutí lékaře.
    Já jsem měla do nedávna tlak v průměru 170/90 i více i přesto, že řadu let užívám potr.dopl. Alveo.Pomomohlo mi od mnoha problémů, ale od tlaku ne. Letos se objevily nové produkty s houbou Reischi. Postupně se mi tlak snížíl až na 117/60, takže jsem už 14 dní bez prášků a tlak mám 140/70. Takový jsem neměla nikdy. Léky s vedlejšími účinky jsem užívala 30 let. Houba má samožřejmě i další účinky. Výrobky jsou cenově dostupné, vysoké kvality. informace na mirfaj@centrum.cz


Diagnostika šumění a hučení v uchu

    Milí přátelé,zdraví Vás Maruška.Trpím tinnitem 12let.Začalo to depresemi,nedostatkem spánku a nízkým tlakem.Brala jsem dlouhé roky Enelbin retard,posléze Microser,dále Cinnabene a nyní asi 3 měsíce Betaserc-16mg,3x denně.Mně dělá zle hluk jakkoli slabý,takže v šalině,autobusu apod mám v uších špunty a doma stejně můžu vyletět z kůže.Na ORL mně doktorka říká,že je nutno se s tím naučit žít,ale někdy jto šumění,píštění tak silné,že člověk pochybuje,zda to vydrží.Opravdu nejhorší je to v posteli,to v uchu slyším pulzovat krev.Béřu však prášky na spaní,tak za hodinu nevím o ničem.Zdravím Vás všechny a musíme vydržet-alesponˇ do švestek.
    Hučení v uších – tinitus je problém, který může mít mnoho příčin a někdy se důvod nenajde. Myslím, že byste měla posbírat všechny výsledky vyšetření, které jste absolvovala, a měla byste se vypravit na specializované pracoviště otoneurologie (neurologové, kteří jsou specializováni na ušní problematiku), například do nemocnice v Praze Motole.
    Ahoj kolegové, vysoký tlak mám od 25 let. Hučení v uších od 35 let. Přes den jsem v běžném hluku a hučení mi tolik nevadí, ale večer je to na zešílení. Používám dvě metody. První je usínání s rádiem v jednom uchu, ušní sluchátko protože nikdy nehučí obě uši naráz, s minimem zvuku. Druhý je, že mám vleže ruku pod hlavou a rukou dělám u ucha hluk - až mě to uspí. Nic jiného nechemického neznám. Někdy si musím dát přášky na zklidnění nervů.


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Dobrý den. Mám takový problem. Navstívil jsem rockovy koncert, velmi hlasity s hodne kytarami. Trval 2 hodiny. Den pote mi neustale huci v usich a piska a je to dosti neprijemne. Po patrani po internetu jsem zacal mit strach zda mi to nezustane nebo snad jestli nemuzu i ohluchnout. Nevim co s tim, nemuzete nekdo poradim prosim? TomTom
    vážení, tak jsem si přečetla vaše příspěvky a musím Vám sdělit že i já mám problémy s ušima a již kolik let. V současné době již přes tři měsíce, ale nemám ani čas jít na infúze do nemocnice. Potřebovala bych, zda-li bude možné aby mě paní doktorka napíchala enelbin při docházce do zaměstnání. Mám též šumění v uchu a horší je, že mám pocit jako když mám hlavu v igelitovém pytlíku nebo dlaňa na uchu či něco podobného. Též se ptám "Co?". Když je klid, slyším dobře. Ale při nějakém hluku nerozumím co kdo říká a stane se, že ani je-li to z větší vzdálenosti nevím jestli je to hlas ženy či muže. S tímto se ale naučit žít je hroné. Je mě též více jak 50let, prošla jsem všechny možné vyšetření a stále nevědí od čeho to je. Tlak mám normální někdy dokonce nižší. Mám to už možná 15 let. Betaserc 16 nepomáhá. Pouze infúze na nějakou chvíli mě uleví. Tak Vás všechny zdravím a přeji si, aby již nám všem bylo pomoženo. Je to nepříjmné.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
17123
cache: 0024:00:00