Jak na věc


horníček

Videa v kategorii Miroslav Horníček - strana 1/7

    Široký záběr měla literární tvorba Miroslava Horníčka, známá je kniha Jablko je vinno či povídka Pětatřicet skvělých průvanů. Miroslav Horníček se označuje za mistra humoru a češtiny, stal se i dramatikem a režisérem. Jako výtvarník se k věnoval surrealistickým kolážím.
    Redakce ani autor tohoto webu nezodpovídá za správnost ani původ uveřejněných referátů. Referáty, seminárky a maturitní otázky jsou zde díky dobrovolnosti majitele webu a příslušných autorů. Jakékoliv užití obsahu stránek nebo jeho části bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno, pokud není uvedeno jinak.
    Dalším velkým televizním projektem Miroslava Horníčka byl desetidílný seriál Byli jednou dva písaři, dokončený v roce 1972. Na jeho tvorbě se sešla tehdejší umělecká elita. Režisér divadla Semafor Ján Roháč, scénárista Jaroslav Dietl (asi nejlepší autor seriálů v české historii) a herci v čele s dvojicí Sovák, Horníček. Dílem prostupuje jemný humor, nadhled a pohoda. [2]
    Seriál měl však pro Miroslava Horníčka i tragický dopad. V půli natáčení, přímo v jeho dějišti, tragicky zemřel Horníčkův jediný syn, kterého si pozval na natáčení. Seriál byl přesto dokončen a na výsledku díla to nebylo znát.


Miroslav Horníček / herec, spisovatel, scenárista

    Firma Karel Horníček je rodinná firma se sídlem Paběnice, která působí na českém trhu od roku 1994. Naší hlavní činností je výroba slévarenských modelů, forem pro vakuové tváření plastů a výroba Al forem.Nabízíme zhotovení všech druhů slévárenských modelů v provedení dřevo, pryskyřice, kov, příp. kombinovaných.
    V 60 . letech Miroslav Horníček exceloval ve filmech Táto, sežeň štěně!, Kam čert nemůže a spolu s Jiřím Sovákem v ceněném seriálu Byli jednou dva písaři. Věhlas Miroslava Horníčka se šířil a v roce 1966 byl zvolen králem Majáles, dva roky poté se stal zasloužilým umělcem.
    Při vrcholící práci na seriálu Byli jednou dva písaři postihla Miroslava Horníčka v roce 1970 rodinná tragédie. Nešťastnou náhodou zemřel jeho syn, dvaadvacetiletý Jan Horníček, jehož rodiči byli Miroslav a Běla Horníčkovi. Běla Horníčková byla svému muži životní oporou, pomáhala mu s knihami. Zemřela v roce 1999.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00