Jak na věc


horní mísečky běžecké tratě

1.12.2018 Můžu k tobě? divadelní komedie - 12. 2. 2019

    Ve Špindlerově Mlýně je v provozu 5 lanových drah - jedna šestisedačková (RWE line Svatý Petr), tři čtyřsedačkové (Medvědín, Hromovka a Labská) a jedna dvousedačková (Svatý Petr) a 12 vleků (na Horních Mísečkách, na Stohu...). Celková přepravní kapacita je nejméně 18 000 osob za hodinu, které mohou jezdit po 25 km sjezdových tratí. V rámci celého Špindlerova Mlýna platí jednotné jízdné. Areály Svatý Petr, Medvědín a Labská jsou mezi sebou propojeny také pravidelnou linkou Ski Busu.
    Zpět do Penzionu se dá dojet na lyžích z Medvědína tzv. „vodotokem“ . Není problém dojít zpět k chatě krátkou procházkou ,ale pokud budete chtít rádi pro Vás přijedeme na skůtru.
    SKIREGION Vám nabízí též upravované běžecké tratě a okruhy. Je zařazen v systému „Krkonoše – lyžařský běžecký ráj“, který propojuje všechna horská střediska s více jak 500 km upravených tratí.
    krerý je pro vás připraven po většinu zimní sezóny. Jedná se o vlek „poma“ . sjezdovka má obtížnost „červená“ tzn. středně težká. 


Přímo pod naším penzionem se nacházi lyžařský vlek,

    Nová 4sedačková lanová dráha na Hromovce a významné rozšíření sjezdovky na Hromovce zvýšily kvalitu lyžování v této lokalitě a také urychlili přepravu lyžařů z Hromovky do Svatého Petru. Na Hromovce je nejdelší večerní lyžování v České republice. V celé délce 1 500 m je technicky zasněžované a kvalitní osvětlení umožňuje jak vynikající večerní lyžování pro veřejnost tak pořádání závodů FIS za umělého osvětlení. Večerní lyžování začíná dle sněhových podmínek o vánočních svátcích a je v provozu každý den od 18:00 do 21:00 hod.
    Pro vyznavače běhu na lyžích jsou běžecké tratě na Horních Mísečkách opravdovou lahůdkou. Pro všechny milovníky běžek je zde připraveno celkem až 40 km každodenně kvalitně upravovaných běžeckých tratí s běžeckými stopami po hřebenech Krkonošských hor.
    Areál Horní Mísečky je vhodným místem pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi. Nabízí 4 lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark s vlastním vlekem určený snowboardistům a Freestyle lyžařům. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou častým vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.


Nedaleko našeho penzionu se nachází SKIAREAL Špindlerův Mlýn Medvědín.

    Nejnovějši areál Labská byl vybudován na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa nové lanové dráhy je oproti původní o 300 m prodloužena, vede tedy až k běžecké trati na Horní Mísečky. Také sjezdová trať byla prodloužena a rozšířena a v nedávné době na ní bylo dobudováno kompletní technické zasněžování. Lokalitu doporučujeme zejména pro rodinné lyžování na slunečných sjezdových tratích, výhodou je také možnost koupě levnějších, regionálních permanentek.
     V areálu a blízkém okolí jsou připraveny krátké i delší okruhy, takže si jak ti méně zdatní, tak náruživí nadšenci běžeckého lyžování, najdou „tu svou trať šitou na míru“. Navíc hosté mohou využívat přímo v areálu Horních Míseček upravený zasněžený běžecký stadion (6 závodních okruhů), který je připraven pro klasické běžecké lyžování. Běžecké tratě Horní Mísečky právem patří k nejlepším v ČR a jsou využívány našimi předními sportovci.
    Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka


Trasy v okolí skiareálu Svatý Petr

    Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně. Každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. V areálu Svatý Petr jsou v zimní sezóně v provozu dvě lanové dráhy - 6sedačková lanovka RWE line Svatý Petr - Pláň a 2sedačková lanovka na FIS World Cup černé sjezdovce. Dále pak lyžařský vlek v horní části černé sjezdovky. Svatý Petr nabízí kvalitní, technicky zasněžované, denně upravované sjezdové tratě jak pro náročné lyžaře, tak i pro začátečníky. Zdejší sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U-rampy. Pláň je také ideálním výchozím místem pro hřebenové túry.
    "A ještě komentář k centrálnímu parkovišti. Ceník nikde žádný. Malá cedulka s cenou parkovného na sloupku se závorou, při příjezdu a vyzvednutí parkovacího lístku neviditelná. Za 2 hodiny parkování po vás automat při odjezdu požaduje 300,- Kč. To považuji přímo za velmi nehorázné. Ve všední den, v předsezóně, lidí minimum. Na webu Mapy.cz se u Horních Míseček zobrazuje cena 20,- Kč / hod. Na jiné stránce se starosta Vítkovic chlubí tím, že jejich parkoviště je bez poplatku, jako poděkování hostům. Sprosťárna nejvyššího kalibru."


Trasy v okolí Horních Míseček - Medvědína

    Tento dětský park je v provozu od zimní sezóny 2009/10. Je umístěn v blízkosti dojezdu modré – vodovodní cesty na Medvědíně vedle Club hotelu Harmony Pod patronací Mezinárodní lyžařské federace FIS je dodavatelem Svaz lyžařů ČR a společnost MYLAND. Partnery je Skiareál Špindlerův Mlýn,a.s. a lyžařská škola SKOL MAX. Myšlenkou je přivézt děti na sníh a umožnit lyžování v příjemném prostředí pro nejmenší začínající lyžaře. SnowKidz Park dětem mimo jiné poskytne 30 m dlouhý pojízdný koberec Sun Kid, oplocenou plochu určenou pro začínající malé lyžaře, snowtubingovou dráhu a nezbytné pomůcky vhodné pro začínající malé lyžaře.
    Krásné zážitky z běžeckého lyžování a atraktivní výhledy na panorama hor i do kraje si můžete plně užít v centru i blízkém okolí SKIREGIONU. Na shledanou v bílé stopě.
    Areál Medvědín, který je lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky, je stále více vyhledáván lyžaři, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunečných svazích. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu.
    Webové stránky jsou spolufinancovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu„Marketing cestovního ruchu – Špindlerův Mlýn“


Dále je k dispozici Snowpark Horní Mísečky

    Ke sjezdovkám skiareálu se dostanete krátkou procházkou po vrstevnici cca 12min¨ cca 900 m, nebo Vás na požádání ( za drobný poplatek ) odvezeme našim sněžným skůtrem. Tak se dostanete k pokladnám Skiarealu Špindlerův mlýn – Medvědín, kde si můžete zakoupit pernamentku, nebo jednotlivé jízdné. Veškeré podrobnosti o všech sjezdovkách, lanovkách a cenách na tuto sezónu naleznete na http://www.skiareal.cz/ . Nebo přímo informace o Medvědíne, který je nejblíže : http://www.skiareal.cz/medvedin.aspx.
    Horská Chata leží v Horních Mísečekách nedaleko Špindlerova Mlýna v Krkonoších - v severovýchodních Čechách při státní hranici s Polskem. Středisko Špindlerův Mlýn leží v okrese Trutnov cca 130 km severovýchodně od Prahy, 11 km od Vrchlabí. Chata se nachází v klidném prostředí a je obklopena krásnými Krkonošskými lesy.
    Okruhy jsou nenáročné a mohou je využít i méně zdatní běžkaři. Pro zdatnější jsou vhodné například trasy z paseckých okruhů přes Studenov na Dvoračky. Mohou přitom využít lanové dráhy na Lysou horu. Nedaleko od ní je značená „Krkonošská lyžařská cesta“, která protíná celé Krkonoše. Vede dále k mohyle běžců Hanče a Vrbaty a na Horní Mísečky.
    "Dnes jsem projel všechny závodní běžecké okruhy, které jsou na webu popsány jako upravené. S tím nemohu úplně souhlasit, po jedné straně jakž takž stopa, střed na bruslení neupravený. Ca. 2 cm nového sněhu. Okruhy značené jako neupravené nejsou projety vůbec."


19.12.2018 AUDI FIS SKI WORLD CUP 8. - 9. 3. 2019

    Areál Horní Mísečky je součástí areálu Špindlerův Mlýn. Horní Mísečky jsou malý areál s nepřeberným množstvím možností. Místo zrodu nových lyžařů. Výborná mírná a široká sjezdovka pro děti a začínající lyžaře. Zde se rodí noví lyžaři a snowboarďáci.
    "Ahoj běžkaři, nevíte jak to vypadá se sněhem na běžky ve Špindlu? Chtěl bych tam o víkendu zajet, ale nemám to zrovna kousek, tak proto se ptám jestli někdo neví jak to tam vypadá."

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00