Jak na věc


hodgkinův syndrom

Obvyklé příznaky Hodgkinova lymfomu

    Diagnóza této choroby se provádí pomocí histologického rozboru. Dále pacienti většinou podstupují rentgeny hrudního koše, sono dutiny břišní, CT skeny mozku a scintigrafie jater a sleziny. Příčinou tohoto onemocnění je hned několik faktorů. Patří sem hlavně genetické dispozice, infekce a porušená imunita.
    Typickými příznaky Hodgkinova lymfomu jsou například zvětšení krčních uzlin, opakované horečky, malátnost, únava nebo i pokles váhy. Někdy se může vyskytovat také kašel a výpotky. Etiologie u této nemoci ovšem není známa. Předpokládá se, že příčinou choroby mohou být genetické dispozice či chronické poruchy imunity. Lymfom se nejčastěji objevuje u pacientů ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. Původně vzniká v lymfatické uzlině, odkud se šíří do dalších uzlin a postupně do celého systému.
    Pokud se objeví infekce, provádí se léčba míšních stlačením v případě postižení obratlů. Jedinou účinnou léčbou je pak chemoterapie nebo radioterapie. V některých případech lze využít i kombinace obou těchto metod navzájem. Úspěšnost léčby této choroby je relativně vysoká. Odhaduje se, že zhruba sedmdesát až osmdesát procent případů se podaří vyléčit.


Rozpoznání / vyšetření

     Hledání příčinyNespavost je nepříjemná, protože tělo oslabuje a může způsobit další problémy u jedince, který jepostižen. To, co lidem na nespavost...
     Meduňka a jiné bylinky na nespavostDalším přírodním pomocníkem na boj s nespavostí jsou bylinky. Zejména pak meduňka je přírodnípovzbuzovač uklidnění...
    Díky pokroku v moderní medicíně je možné toto onemocnění léčit. Nejdůležitější je však hlavně prevence. Při léčbě nemoci se nejčastěji používá radioterapie.
    Tuto nemoc v devatenáctém století objevil a poprvé prozkoumal lékař britského původu Thomas Hodgkin, po němž je také pojmenována. Ze známých osobností se obětí této choroby stali například známý český humorista a člen souboru divadla Semafor Jiří Grossmann. Spoluzakladatel počítačové firmy Microsoft Paul Allen, který byl touto chorobou také zasažen, se vyléčil díky radioterapii.


Příčiny / rizikové faktory

    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
     Hodgkinův lymfom bývá také někdy označován jako Hodgkinova choroba. Jedná se o zhoubné onemocnění nádorového charakteru, které systematicky zasahuje mízní uzliny. Choroba může zasáhnout jakoukoli nádorovou tkáň, nejvíce k tomu ale dochází právě v oblasti mízních uzlin.
     OcetPřírodní a poměrně levnou cestou, jak opar zastavit je jablečný ocet. Obsahuje látky, které sice nemocpřímo neléčí, ale rozhodně zastavuje rozvoj...
     Tea tree oilPlíseň na nehtech je nutno řešit co nejdříve, protože později už může být nenávratně ztracen nehet.Lidem pomohlo na plíseň na nehtech...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10424
cache: 0024:00:00