Jak na věc


hmotnostni prirustky u deti

Převodní tabulka hmotnostního průtoku

    13.10.2018 Test zimních pneumatik na SUV - rozměr 235/60 R18 potřetí, tentokrát od magazínu OffRoad Magazín Offroad otestoval také R18, ale zaměřil se spíše na zimní jízdní vlastnosti, které jsou dominantou severské značky.
    U každého automobilu je hmotnostní index pneumatiky předepsán ve velkém technickém průkazu vozidla u konkrétního rozměru pneu (např. 195/65 R15 91 H).
    Hmotnostní index (neboli zátěžový index) je průmyslový standard, který lze vyčíst z popisků na boku pneumatik – jedná se o dvou až tříciferné číslo. Udává hmotnost, jakou dokáže každá pneumatika unést. K přepočtu na kilogramy je potřeba tabulka, kterou naleznete níže.
    31.10.2018 Test celoročních pneumatik Autobild 195/65 R15 - finále z 27 dezénů Po testu brzdné dráhy Autobild vybral ty nejlepší a ty otestoval podrobněji
    Abychom zachovali ráz Školy, v odborném programu jsme nezapomněli na přednášky zaměřené na opakování základních principů hmotnostní spektrometrie zahrnujících teorii ionizačních technik i analyzátorů. Tyto přednášky proto zařadíme hned v úterý ráno, aby bylo poznatků z přednášek využito v dalších dnech Školy.


19. Škola hmotnostní spektrometrie

    23.10.2018 Test celoročních pneumatik pro SUV od Autobildu Rozměr 235/60 R18 a vůbec první test celoroček pro terénní vozy, a to včetně několika AT pneumatik.
    Hmotnost roztoku se značí ( m_{⊙} ), a vypočítá se jako součet hmotnosti rozpuštěné látky A (např. NaCl - chlorid sodný, kuchyňská sůl) a hmotnosti rozpouštědla (rozpouštědlo může být např. voda).
    Hmotnostní zlomek je dán podílem hmotnosti určité látky a hmotnosti celé směsi. Je dán vzorcem: $$w={m_A}/{m_S}$$ (w) = hmotnostní zlomek látky, (m_A) = hmotnost látky A, (m_S) = hmotnost celé směsi
    Jste zastánci spojování separačních technik s hmotnostní spektrometrií? Máte pochybnosti nebo nemáte vyhraněný názor? Přijeďte na 19. ročník Školy hmotnostní spektrometrie, abyste se z mnoha zajímavých přednášek dozvěděli více a o tématice mohli diskutovat s předními odborníky v oblasti hmotnostní spektrometrie a separačních technik z celé České republiky i ze zahraničí.
    21.10.2018 Test brzdné dráhy 27 celoročních pneumatik Autobild Oblast pneumatik použitelných celoročně se hodně rozrůstá a tak Autobild letos přišel s testem v rozměru 195/65 R15, který pokrývá všechny důležité rozměry


Píšeme o pneumatikách aktuálně – testpneumatik.eu/blog

    Přestože hlavním tématem letošní Školy bude spojení hmotnostní spektrometrie se separací, součástí programu budou i další techniky využívající výhod hmotnostní spektrometrie, například zobrazovací hmotnostní spektrometrie.
    18.10.2018 Test celoročních pneumatik Autoklub ČR 205/55 R16 Test celoročních pneumatik od tuzemského autoklubu vyzkoušel všechny moderní celoroční dezény - jak si vedly?
    Hlavní část příspěvků pak bude zaměřena na spojení hmotnostní spektrometrie s metodami kapalinové, plynové i superkritické fluidní chromatografie. Stranou nezůstane ani spojení hmotnostní spektrometrie s kapilární elektroforézou. Výhody spojených technik budou prezentovány v různých aplikačních odvětvích. Na základě vašich pozitivních ohlasů pro vás připravujeme sekci toxikologie a forenzní analýzy, ale také environmentální analýzu a oslovujeme vámi poptávané přednášející. Samozřejmě neopomineme dnes tolik diskutované „omics sciences“, kterým bude věnováno hned několik sekcí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00