Jak na věc


hmotnostni prirustky u deti

19. Škola hmotnostní spektrometrie

    Hlavní část příspěvků pak bude zaměřena na spojení hmotnostní spektrometrie s metodami kapalinové, plynové i superkritické fluidní chromatografie. Stranou nezůstane ani spojení hmotnostní spektrometrie s kapilární elektroforézou. Výhody spojených technik budou prezentovány v různých aplikačních odvětvích. Na základě vašich pozitivních ohlasů pro vás připravujeme sekci toxikologie a forenzní analýzy, ale také environmentální analýzu a oslovujeme vámi poptávané přednášející. Samozřejmě neopomineme dnes tolik diskutované „omics sciences“, kterým bude věnováno hned několik sekcí.
    Hmotnostní index (neboli zátěžový index) je průmyslový standard, který lze vyčíst z popisků na boku pneumatik – jedná se o dvou až tříciferné číslo. Udává hmotnost, jakou dokáže každá pneumatika unést. K přepočtu na kilogramy je potřeba tabulka, kterou naleznete níže.
    13.10.2018 Test zimních pneumatik na SUV - rozměr 235/60 R18 potřetí, tentokrát od magazínu OffRoad Magazín Offroad otestoval také R18, ale zaměřil se spíše na zimní jízdní vlastnosti, které jsou dominantou severské značky.
    Hmotnostní zlomek je dán podílem hmotnosti určité látky a hmotnosti celé směsi. Je dán vzorcem: $$w={m_A}/{m_S}$$ (w) = hmotnostní zlomek látky, (m_A) = hmotnost látky A, (m_S) = hmotnost celé směsi
    Hmotnost roztoku se značí ( m_{⊙} ), a vypočítá se jako součet hmotnosti rozpuštěné látky A (např. NaCl - chlorid sodný, kuchyňská sůl) a hmotnosti rozpouštědla (rozpouštědlo může být např. voda).


Předchozí ročníky Školy hmotnostní spektrometrie

    Přestože hlavním tématem letošní Školy bude spojení hmotnostní spektrometrie se separací, součástí programu budou i další techniky využívající výhod hmotnostní spektrometrie, například zobrazovací hmotnostní spektrometrie.
    Abychom zachovali ráz Školy, v odborném programu jsme nezapomněli na přednášky zaměřené na opakování základních principů hmotnostní spektrometrie zahrnujících teorii ionizačních technik i analyzátorů. Tyto přednášky proto zařadíme hned v úterý ráno, aby bylo poznatků z přednášek využito v dalších dnech Školy.
    21.10.2018 Test brzdné dráhy 27 celoročních pneumatik Autobild Oblast pneumatik použitelných celoročně se hodně rozrůstá a tak Autobild letos přišel s testem v rozměru 195/65 R15, který pokrývá všechny důležité rozměry
    23.10.2018 Test celoročních pneumatik pro SUV od Autobildu Rozměr 235/60 R18 a vůbec první test celoroček pro terénní vozy, a to včetně několika AT pneumatik.


Cena Vladimíra Hanuše za rok 2018

    Jste zastánci spojování separačních technik s hmotnostní spektrometrií? Máte pochybnosti nebo nemáte vyhraněný názor? Přijeďte na 19. ročník Školy hmotnostní spektrometrie, abyste se z mnoha zajímavých přednášek dozvěděli více a o tématice mohli diskutovat s předními odborníky v oblasti hmotnostní spektrometrie a separačních technik z celé České republiky i ze zahraničí.
    18.10.2018 Test celoročních pneumatik Autoklub ČR 205/55 R16 Test celoročních pneumatik od tuzemského autoklubu vyzkoušel všechny moderní celoroční dezény - jak si vedly?
    U každého automobilu je hmotnostní index pneumatiky předepsán ve velkém technickém průkazu vozidla u konkrétního rozměru pneu (např. 195/65 R15 91 H).
    31.10.2018 Test celoročních pneumatik Autobild 195/65 R15 - finále z 27 dezénů Po testu brzdné dráhy Autobild vybral ty nejlepší a ty otestoval podrobněji

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00