Jak na věc


hlavní části transformátoru

Newsletter / Čtvrtletník 7–9/2019

    Počet cizinců, kteří mají registrovaný pobyt na území Prahy překročil v roce 2018 200 tisíc osob. Celkově tak cizinci tvoří více než 15 % všech obyvatel Prahy. Analytická studie, která vznikla na půdě IPR Praha, se snaží demograficky zmapovat cizince jako zdroje pracovní síly a poskytnout relevantní informace k jejich ekonomické aktivitě.
    IPR představuje další analýzu ze své dílny. V Pražském atlasu podnikání je Praha a Česká republika porovnávaná s jinými evropskými městy v tématech spojených s podnikáním.
    Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR Praha) vybral zpracovatele studie, který navrhne novou podobu Mariánského náměstí. Stalo se jím pražské studio Xtopix. Na konci září, v rámci Evropského týdne mobility, započne dočasná proměna náměstí. Prozatímní návrh počítá s vyparkováním téměř celého náměstí a se změnou dopravního režimu. Takto bude Mariánské náměstí fungovat až do realizace studie, jejíž podoba by měla být známa začátkem příštího roku.
    Komentované prohlídky | Workshopy a přednášky | Akce | Programy pro návštěvníky se spec. potřebami | Archeologie pro vás | Akademie volného času | Klub přátel muzea


Přejete si zasílat Newsletter e-mailem?

    Návrh uzemní studie na novou podobu území Holešovice Bubny-Zátory je od 15. 8. 2019 ve veřejném projednání. Občané se mohou od 15. srpna do 15. října s návrhem studie seznámit a podat k němu připomínky. IPR opět vyrazil do ulic s informačním kontejnerem, kde se lidé dozví o návrhu studie a o tom, jak podat připomínku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00