Jak na věc


hlavní město austrálie

Canberra: Místo pro shromažďování

    Kromě sálů, v nichž se jedná o stěžejních záležitostech státu, je možné si ve vitrínách prohlédnout historické listiny a dokumenty a na zdech obrazy politiků, kteří v jednotlivých obdobích stáli v čele státu. Uvnitř je také obchod s vybranými suvenýry.
    Místu, kde stojí australská metropole, říkali domorodci už dávno „canberra“. Ještě před na přelomu 19. a 20. století to bylo jen údolí obklopené Sněžnými horami, jehož ticho rušili jen papoušci a šumění řek s čarovnými jmény Yarralumla a Jerrabombera. Od pradávna se v těch místech scházeli ke kultovním obřadům členové domorodých kmenů. V jejich řeči slovo „canberra“ znamenalo něco jako shromaždiště.
    Na Anzac Parade v Canbeře je cesta k symbolickému hrobu neznámého australského vojáka a vzpomínkovým síním pod kupolí lemována památníky obětem válek. Do kamene jsou vyryta jména desítek bojišť a statisíce jmen těch, kteří na nich položili své životy.


Banky vydělávají na zajištění sazeb

    Je to město moderní, ale přesto zde najdete celou řadu historických budov. Je to město, které se může zdát na první pohled obrovské, ale v porovnání se Sydney či Melbourne není vůbec tak velké. Brisbane je hlavním městem slunečného státu Queensland. Toto třetí největší město Austrálie leží na obou březích stejnojmenné řeky Brisbane...
    Široký travnatý pruh v mírném svahu od budovy bývalého parlamentu opticky navazuje na zeleň pahorku ukrývajícího nový parlamentní komplex. V roce 1988 jej slavnostně otvírala britská královna. K jednáním se tam scházejí členové poslanecké sněmovny a senátu. Dovnitř ovšem může každý. Ani vstupné se neplatí. Jedinou podmínkou je podrobit se bezpečnostní prohlídkové proceduře.
    Po vytvoření australského dominia v roce 1899 se dvě největší města nejmenšího kontinentu, Sydney a Melbourne, nedokázala dohodnout na sídle vládních úřadů. Po letech sporů proto musela být v roce 1908 založena Canberra.


ELONOVINKY: Dvojnásobný start raket Falcon 9 přinesl několik „poprvé“ i drama

    Když Velká Británie v roce 1901 sloučila své do té doby nezávislé australské kolonie do Australského svazu, ucházela se o statut hlavního města Melbourne a Sydney. Dohadovala se tak dlouho, až vláda rozhodla postavit úplně novou administrativní metropoli, nezávislou na žádném z členských států svazu. Odkoupila od Nového Jižního Walesu území o rozloze zhruba dva a půl tisíce kilometrů čtverečních a prohlásila je za Australian Capital Territory.
    Od Capital Hill k ní míří parková magistrála, rozdělená jen jezerní hladinou. K vodě se park jmenuje Federation Mall, za vodou Anzac Parade. ANZAC je zkratka pro Australian and New Zealander Army Corps a historicky spojuje australské a novozélandské expediční vojenské sbory.
    Cairns je nejsevernější město Queenslandu, nejrychleji rozrůstající se město severní Austrálie,hlavní turistické středisko a tropické podnebí po celý rok. Cairns je nazýván „tropickým rájem“. Většinu lidí, které v Austrálii potkáte, v Cairns byl nebo v nejbližší době pojede...
     Soutěž architektů na projekt města vyhrál návrh Američanů Waltra Burley Griffina a Marion Mahony Griffinové. Podle jejich návrhu má metropole dvě centra oddělená od sebe umělým jezerem. Z větší části byla postavena ve dvacátých letech. Parlament tam byl přemístěn roku 1927 a postupně i další federální úřady.


Melbourne - kulturní hlavní město Austrálie

    Koordinátor s vlastní zkušeností s pobytem vám poradí s výběrem a naplánujete společně pobyt šitý na míru právě vám, předá vám užitečné rady nejen na cestu, ale také k prvním dnům pobytu. Nechte celý postup vyřízení pobytu na nás. Zajístíme vám jazykový kurz včetně ubytování, potřebného typu víza, pojištění (liší se dle typu víza, o které budete žádat) a letenky. Tím ale náš servis nekončí – jsme k dispozici na non stop helplince 24 hodin denně.
    Protinožce stojí za to navštívit i na kratší dobu – turistická víza umožňují objevit tento krásný kout zeměkoule v rámci dovolené, kterou můžete spojit se studiem angličtiny. Obohaťte svůj život o zážitky z cesty na druhou stranu zeměkoule a získejte nezaplatitelné osobní a životní zkušenosti, které zúročíte hned a navíc jistě také v budoucnu.
    Melbourne, hlavní město Victorie, je město známé svou impozantní architekturou a skvělými možnostmi zábavy a sportu. Každý rok se zde koná nespočet kulturních a sportovních událostí národního, ale hlavně mezinárodního významu: mezi nejznámější patří Melbourne Cup, Australian Tennis Open, Australian Football League Grand Final a Australian Formula One Grand Prix. Melbourne je milionové pulsující velkoměsto, kde stále něco děje...


Jaké zvolit dveře, když si nejsme jisti?

    Sydney je město, které má co nabídnout člověku jakéhokoliv věku. Je to město, které Vás bude bavit a které Vás rozhodně nezklame. Na své si zde přijdou jak milovníci vodních sportů, tak všichni, kteří chtějí vidět světoznámou Operu či Harbour Bridge, nebo se touží projít a nakupovat v rušném a dynamickém centru města nebo naopak relaxovat nakrásných plážích jako je Manly Beach či Bondi Beach. Sydney Vám však nabídne ještě mnohem víc.
    Perth je moderní, živé město ležící na řece Swan River. Obyvatelé Perthu rádi označují toto místo za „nejosamocenější hlavní město na světě“ – a mají vlastně pravdu. Nejbližší městská aglomerace, metropole Jižní Austrálie, Adelaide, je vzdálena 2 700 km. Do hlavního města Indonésie, Jakarty, je to z Perthu blíže, než do australského hlavního města Canberry vzdáleného 4 000 km...


Slávek Boura obviněný z pašování: Do drog ho zatáhl poslancův muž?!

    Austrálie má rozhodně co nabídnout – vyprahlé pouště i deštné pralesy, korálové útesy, nekonečné písčité pláže, klidné horské oblasti i ruch velkoměsta, unikátní přírodní krásy, jedinečnou faunu, exotickou kulturu domorodých Aboriginců a v neposlední řadě přátelskou a nekonfliktní povahu místních obyvatel. Na druhou stranu zeměkoule se cestuje nejen za poznáním a cestováním, ale hlavně za získáním zkušeností - ať už pracovních nebo životních. Především oprášíte angličtinu a bezpochyby se v ní zlepšíte. Změna prostředí a život v zemi, kde se daným jazykem mluví je nejlepší příležitostí jak se rozmluvit, rozšířit slovní zásobu a získat sebevědomí při komunikaci v angličtině, která se už stala běžnou součástí pracovního i osobního života téměř každého z nás.
    Pořádně procestovat Austrálii a dostat pod kůži místní styl života je možné jen při dlouhodobém pobytu. Pro klienty z České a Slovenské republiky platí do Austrálie vízová povinnost. Vízum v žádném případě není překážkou, spíše naopak. Austrálie patří mezi hrstku zemí, kde občané České a Slovenské republiky mohou v průběhu studijního pobytu legálně pracovat - při studiu až 40 hodin/2 týdny, během prázdnin (které jsou v souladu s požadavky australských imigračních úřadů) neomezeně. Během pobytu pak navštěvujete jazykovou školu (po celou dobu je nutné splňovat podmínky víza – dodržovat docházku, atd.). Po příjezdu si najdete práci a na pobyt si přivyděláváte a další náklady již platíte z vydělaných peněz.


Zanechte odpověď Zrušit odpověď

    Canberra je městem úředníků, dokonale vybaveným pro jejich práci i odpočinek. Říká se, že v Canbeře se dobře žije, ale turistům nijak atraktivní nepřipadá. Turistů s batůžky na zádech je tam vidět pomálu. Všichni jezdí autem, a to včetně místních. Málokdo se vydá napříč městem pěšky, snad jen za účelem kondičního pohybu.
    Gold Coast je poměrně velké město s počtem obyvatel přesahujícím půl milionu. Město do dnešní podoby vyrostlo během posledního půlstoletí – díky rozmachu cestovního ruchu a přílivu turistů. Stejně jako celý Queensland i Gold Coast má subtropické klima s 287 slunečnými dny v roce a láká jak Australany tak návštěvníky z celého světa. Rozkládá se podél pobřeží a ne nadarmo se lokalita nazývá také rájem surfařů...
    Jmenovat hlavní město Austrálie je tradiční zeměpisný „chyták“. Chtělo by se říct, že Syndney, ale víme, že to není ono. Takže druhá volba padá na Melbourne. V případě australské metropole doslova platí přísloví, když se dva smějí, třetí se směje. Hlavním městem Australského svazu je Canberra.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00