Jak na věc


hiv infekce první příznaky

Sexuální přenos HIV infekce (hlavní způsob přenosu)

    Polykání spermatu je rizikovou záležitostí. Riziko spočívá především v kontaktu spermatu se sliznicí úst a hltanu, než jeho přítomností v trávicím traktu. Žaludeční šťávy obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která zabíjí většinu choroboplodných zárodků, které polkneme.
    Existuje ale mnoho pohlavně přenosných nemocí, které riziko přenosu HIV mnohonásobně mohou zvýšit, viz dále. Tato onemocnění se přenášejí i bez výronu spermatu do úst!!!
    Při pasivním orálním styku - felaci je pravděpodobnost nákazy HIV pro pasivního nižší než pro aktivního partnera. Zejména pokud aktivní navíc přijme sperma do úst, riziko ještě stoupá. Přes sliny se virus HIV nepřenáší, přestože v nich byl dokázán malý obsah HIV. Tzv. kapička touhy, kterou muž vylučuje při erekci ještě před samotným vyvrcholením představuje potenciální riziko pro přenos HIV a jiných pohlavních chorob.
    Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00