Jak na věc


helena vondráčková rozchod

Hrachovcová: Nejsem exhibicionistka!

    Helena Vondráčková se v rámci své sólové dráhy veřejnosti vryla do paměti zejména hity Lásko má, já stůňu, Dlouhá noc nebo To tehdy padal déšť. Energii přináší i šlágry jako Sladké mámení, A ty se ptáš co já či Copacabana. Podmanivá je rovněž píseň Nebudeme sedět doma. Další vzešly ze spolupráce s Jiřím Kornem nebo Orchestrem Gustava Broma.


Bára Mottlová: Netančím u tyče, ale jsem jogínka!

    Helenu Vondráčkovou lidský i profesní rozchod s Martou Kubišovou mrzí. Řekla to v pořadu Kauza dne v Rádiu Impuls. Vztahy se mezi oběma zpěvačkami nenarovnaly ani sedm let od konfliktu. „Je mi to velmi líto, ale je to taková prekérní situace na bodu mrazu. Já jsem dost dobře nepochopila ten její náhlý razantní odvrat od toho, co jsme si všichni tři řekli a slíbili," řekla Vondráčková s tím, že je to pro ní velkým zklamáním. Neshody v roce 2010 vyvrcholily soudní pří. Ta řešila zrušení koncertního turné skupiny Golden Kids. O Heleně Vondráčkové před časem natočil Fero Fenič jeden z televizních dílů GENu. Později se od něj distancoval s tím, že ho zpěvačka lidsky zklamala. V Kauze dne Vondráčková přiznala, že se to dalo očekávat. „Ani mě to nepřekvapuje, protože jak jsem se dozvěděla, právě on byl iniciátorem té petice proti mě," vysvětlila zpěvačka. Brzy vznikla podobná petice na podporu Heleny Vondráčkové. V Kauze dne Rádia Impuls byla řeč také o současných aktivitách zpěvačky. Prozrad
    Helena Vondráčková je ale známá tím, že na sobě neustále tvrdě pracuje. Udržuje si fyzickou kondici, ať v tělocvičně nebo při práci na zahradě  a  tak  zdatně konkuruje svým, o mnoho let mladším kolegyním.
    Kromě hudby se věnuje Helena Vondráčkovái filmu a divadlu. S Václavem Neckářem se předvedla v divácky oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna. Zahrála si v hudební komedii Jen ho nechte, ať se bojí, kde strašili Luďka Sobotu, v Kameňáku nebo v seriálu Comeback. Moderovala pořady Sejdeme se na výsluní, Dlouhá noc s Helenou a Hvězdy u piana. Na divadelních prknech se zhostila rolí Fantine z Bídníků, Dolly Leviové z muzikálu Hello Dolly! nebo Evelíny z Barona Prášila.
    Tak zní úvod tiskové zprávy, kterou vydala produkce muzikálu Mama Mia!  Utahne však Helena Vondráčková hlavní roli Donny, ženské plné života a energie, která musí tryskat z jeviště až do zadních řad Kongresového paláce? 


Neřízená střela Anife: Když umřu a narodím se znova jako Anife, možná budu trochu nas**ná, ale stejně moc spokojená!

    Kariéru Helena Vondráčková odstartovala v roce 1964 vítězstvím v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty. Hned  rok nato nastoupila do pražského Divadla Rokoko, kde se se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. Díky písním Pátá a Červená nit získala ve stejné době svého jediného Zlatého slavíka. S Martou Kubišovou se líbily i na Bratislavské lyře, kde s písní Oh, baby, baby skončily na druhém místě. Seskupení Golden Kids se rozpadlo nuceně, a to kvůli počínající komunistické normalizaci.
    V roce 2003 se s ní oženil podnikatel Martin Michal, který zároveň působil jako její manažer. Společně se často soudili s bulvárem a dokonce i s kolegyní Martou Kubišovou. Předtím byla Helena Vondráčková vdaná za německého baskytaristu Hellmuta Stickela. Rozvedli se však v roce 2001. Neteří Heleny Vondráčkové je zpěvačka, tanečnice a herečka Lucie Vondráčková.
    Helena Vondráčková patří k nejúspěšnějším představitelkám české pop-music. Vydala na osm desítek alb, přes pět milionů jich prodala. Zpívala jak českému či slovenskému, tak japonskému, kanadskému nebo brazilskému publiku. Spolu s popovým králem Karlem Gottem (a dlužno podotknout, že i za jeho vydatné pomoci) ovládla v roce 2004 i newyorskou Carnegie Hall.
    Od nejstarší představitelky Donny Leony Machálkové dělí Helenu dvacet  let. Představitelkám mladičké Sophie by mohla Vondráčková dělat babičku. Když nepřekonatelná Meryl  Streepová točila film Mama Mia bylo jí 58 let.


Lucie Vondráčková rozchod s Plekancem

    Kromě Slavíka vyhrála i mezinárodní Cenu istanbulského publika, hudebního Anděla nebo ocenění Lady Pro 2001 udělovanou úspěšným a obětavým ženám. V roce 1982 převzala Helena Vondráčková titul zasloužilá umělkyně. O jedenáct let později získala Platinovou desku Supraphonu za 4,5 milionu prodaných alb. Několikrát si ji čeští homosexuálové zvolili za svou největší ikonu.
    Helenu Vondráčkovou celkově čeká velmi hektický podzim. Mimo učinkování v muzikálu a vlastních vystoupení, začne jezdit  se souborem písní a tanců Alexandrovci na jejich velkém turné po České republice, kde  zazpívá píseň i z muzikálu Mama Mia!. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00