Jak na věc


gmünd solen baden

Sole Felsen Bad - Plavání rodičů s dětmi, Gmünd

    Svět koupání v Gmündu je deálním místem pro strávení volného času v případě špatného počasí. Každý z rodiny si zde najdete to své, pro děti jsou připravené bazény venkovní nebo vnitřní, pro dospěláky zase relaxační slané laguny, žulová vana nebo sportovní bazény. Návštěva aquaparku v Gmünd je skvělým tipem v případě špatného počasí v průběhu Vaší dovolené v našem penzionu. Otevřeno je zde každý den od 10 do 20 hodin a těšit se můžete na opravdu skvělý zážitek pro celou rodinu.
    Solní lázně Gmünd mají rovněž skvělou sít bufetů a restaurací. Když vám z plavání vyhládne, navštivte místní restaurace, kde si klidně můžete v plavkách sednout a v klidu pojíst. Restaurace nejsou příliš drahé, většina jídel se pohybuje kolem 7,5 Euro.
    Městečko Gmünd leží při hranicích s Třeboňskem, těsně sousední s městečkem České Velenice. Této krajině se také říká Vitorazsko. Na malebném náměstíčku v Gmündu Vám neunikne renesanční zámeček a krásné měšťanské domy. Městečko patřilo až do 13. století k Čechám. Delikatesou zdejších pekařství je nesmírně chutný vdolek mohnzelten z tenkého bramborového těsta, plněný mákem.
    Solné bazény jsou vybaveny různou koncentrací soli, vodními masážními lehátky, kamenem s pramenem, protiproudovým kanálem, zemními vířivkami a masážními tryskami.


Další bazény

    Zdejší solné lázně se jmenují Sole - Felsen - Bad a jsou skvělou oázou odpočinku a relaxace. Celý moderní areál je rozdělen do dvou částí. V první části máte Svět koupání, ve druhé pak Svět sauny. Pokud se budete chtít pouze koupat, kupte si vstupenku jenom do Světa koupání.
    Pro všechny milovníky koupání je k dispozici soukromý bazén za penzionem. To ocení především děti, které se tu mohou vyřádit.
    Pokud nemáte dostatek času na dovolenou u moře, a přesto si nechcete odepřít koupání ve slané vodě, navštivte solné lázně v rakouském Gmündu. Rakouské městečko Gmünd navíc není daleko od České republiky. Leží totiž na česko-rakouské hranici, kousíček do Českých Velenic. Pokud pojedete autem, tak jste tam opravdu za chvíli.


Turistická základna Střelnice u Rapšachu

    V celém areálu solných lázní je celkem 930 metrů čtverečních vodní plochy s velkým množstvím vířivek a vodních masážních lehátek. K dispozici je zde také dětský nebo sportovní bazén. Za pozornost stojí zejména relaxační solná laguna, která je rozdělena na vnitřní a venkovní část. Obě části jsou však navzájem propojeny, takže bez problémů můžete proplout z vnitřní části pod širé nebe. Mezi další vodní radovánky patří 65 metrový dlouhý tobogán, který se bude líbit především malým návštěvníkům lázní. Pro rekreační plavce je tady pro změnu bazén, který má 25 metrů.
    Lázně Gmünd se nacházejí ve spolkové zemi Dolní Rakousy, která leží v severovýchodní části Rakouska. Lázně Gmünd jsou vzdáleny od hlavního města spolkové země Dolní Rakousy Sankt Pölten 104 kilometrů. V současné době má lázeňské město Gmünd kolem 5 300 obyvatel.
    Solné bazény jsou vybaveny různou koncentrací soli, vodními masážními lehátky, kamenem s pramenem, protiproudovým kanálem, zemními vířivkami a masážními tryskami.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10501
cache: 0024:00:00