Jak na věc


gastroenterologie hodonín

Hledáte kvalitní gastroenterologii v Praze a nemáte žádnou představu, kterou si vybrat?

    Gastroenterolog je lékař zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění trávicího traktu. Aby mohl své zaměstnání vykonávat, musí absolvovat celé všeobecné studium medicíny na některé z lékařských fakult a následně musí splnit všechny náležitosti atestace. Základem jeho práce je zejména detailní zhodnocení obtíží pacienta (intenzita bolesti, délka trvání a z toho plynoucí změny). Po podrobném rozboru aktuálních problému a odebrání anamnézy následuje komplexní fyzikální vyšetření a také vyšetření zaměřené na konkrétní problematickou oblast.
    Gastroenterologie slouží především k diagnostice a léčbě nejrůznějších onemocnění trávicí trubice. K nejčastějším důvodům, proč pacienti vyhledají gastroenterologickou poradnu, patří nevolnost, pálení žáhy, bolesti břicha, změny nebo poruchy při vyprazdňování. Mezi další příčiny takové návštěvy patří náhle hubnutí, pocity špatného trávení, krvácení z trávicí trubice či chudokrevnost z nejasné příčiny.
    Pracoviště je vybaveno nejmodernějšími endoskopickými přístroji v gastroskopii a koloskopii (Olympus). Standardně provádíme ultrasonografická vyšetření (GE) dutiny břišní. úzká návaznost na chirurgii umožňuje urychlené chirurgické řešení v indikovaných případech.
    Kromě anamnézy a fyzikálního vyšetření lékařem patří k dalším vyšetřením v gastroenterologii mnoho endoskopických a radiologických metod. Mezi radiologické metody (přidává se kontrastní látka) jsou řazeny: RTG jícnu nebo žaludku, enteroklýza, irrigografie.


Máte jakýkoliv dotaz? Napište nám!

    Po zjištění nálezu předepisuje gastroenterolog další speciální vyšetření, která pomohou určit přesnou příčinu obtíží a je tak možno začít s účinnou léčbou. Gastroenterolog se musí snažit, aby vyšetření bylo pro pacienta snesitelné a mělo by vést k co možná nejrychlejšímu možnému cíli.
    Provádíme gastroskopické i kolonoskopické výkony diagnostické i léčebné (zejména endoskopické odstranění polypů). K vyšetření využíváme nejmodernější videoendoskopické přístroje a Sonografické přístroje s barevným Dopplerem - Toshiba Aplio a Toshiba Xario.
    Gastroenterologie se zaměřením i na chirurgickou problematiku. Vedením ambulance je pověřena lékařka se specializační atestací z oboru gastroenterologie.


Nahlédněte do ambulance gastroenterologie

    Potřebujete vyhledat kvalitní gastroenterologické centrum nebo ordinaci v Praze a nemáte žádnou představu, která by vám vyhovovala nejvíce a zárověň by splňovala vaše požadavky? Právě pro vás jsme připravili tento portál, který je vytvořen hlavně pro jednoduché a pohodlné hledání té nejkvalitnější gastroenterologie v Praze. Jediné co potřebujete, je znát městskou část Prahy, ve které gastroenterologii hledáte a poté už si můžete díky recenzím předešlých pacientů vybrat ordinaci dle vašich požadavků. Jeslti vám naše stránka gastroenterologie Praha pomůže při výběru, budeme moc rádi, když i vy zanecháte u vámi vyzkoušené gastroenterologie krátké hodnocení a tím pomůžete dalším návštěvníkům. Každé hodnocení by mělo obsahovat název vámi vyzkoušené gastroenterologie, klady, zápory a váš celkový dojem. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vaše hodnocení.
    Mezi další možná vyšetření trávicího traktu patří: scintigrafie, vyšetření stolice, dechové testy, jícnová pH – metrie, endoskopická ultrasonografie a jiné …
    V rámci polikliniky a smluvní sítě SALUBRA jsou k pacientům k dispozici veškerá návazná vyšetření potřebná ke kompletní diagnostice chorob trávicího traktu: laboratorní diagnostika, RTG, MR a CT.
    Vyšetření žaludku a tlustého střeva jsou prováděna pět dní v týdnu. Bolestivé výkony prováděny v úzké spolupráci s anesteziologem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00