Jak na věc


gastroenterologie jindra jáklová

13.12.2018 | Kvalifikace - MUDr. Jaromír Matějek

    Endoskopické pracoviště Remedis je vybaveno špičkovou technikou, která umožňuje precizní diagnostiku a bezpečné provádění terapeutických výkonů. Pracoviště bylo Ministerstvem zdravotnictví zařazeno mezi Centra pro screening (vyhledávání) kolorektálního karcinomu, bylo schváleno Radou pro prevenci kolorektálního karcinomu a Českou gastroenterologickou společností.
    Po zjištění nálezu předepisuje gastroenterolog další speciální vyšetření, která pomohou určit přesnou příčinu obtíží a je tak možno začít s účinnou léčbou. Gastroenterolog se musí snažit, aby vyšetření bylo pro pacienta snesitelné a mělo by vést k co možná nejrychlejšímu možnému cíli.
    V rámci polikliniky a smluvní sítě SALUBRA jsou k pacientům k dispozici veškerá návazná vyšetření potřebná ke kompletní diagnostice chorob trávicího traktu: laboratorní diagnostika, RTG, MR a CT.
    V České republice zajišťovalo v roce 2010 činnost gastroenterologických pracovišť 356 lékařů. Počet ošetření se zvýšil na 1 milion 249 tisíc. Počet léčených pacientů se také zvýšil, na 558 tisíc. Celkem bylo evidováno 140 tisíc pacientů dispenzarizovaných pro vybraná gastroenterologická onemocnění, nejčastěji pro refluxní chorobu jícnu a nespecifické střevní záněty.


Vítejte na stránkách FN Královské Vinohrady

     Gastroenterologie s.r.o. byla založena roku 2006 a od počátku existence zaměřila své spektrum působnosti na územní pokrytí medicínské činnosti v oblasti onemocnění trávicího ústrojí. Jejím cílem je dosáhnutí co nejdokonalejší diferenciální diagnostiky s co možná největším počtem spokojených klientů.


Gastroenterologie Hradec Králové

    Gastroenterologie a hepatologie je obor zabývající se chorobami trávicího traktu (jícen, žaludek, střeva, játra, žlučník,slinivka břišní a hemeroidy).♦ gastroskopie - vyšetření žaludku ♦ transnasální gastroskopie - vyšetření žaludku přes nos ♦ kolonoskopie (koloskopie) - vyšetření tlustého střeva ♦ bezbolestná kolonoskopie ♦ hemoroidy (hemeroidy) - rozšířené žilní městky konečníku (zlatá žíla) ♦ léčba hemeroidů ♦ hemeroidy a jejich léčba ♦ hemeroidy léčba ♦ hemeroidy fotky ♦ trombóza hemeroidu - krevní sraženina ♦ léčba hemeroidů diodovým laserem (Help-HALO) ♦ screening - vyšetřovací program prevence ♦ kolorektální karcinom - rakovina tlustého střeva a konečníku ♦ obezita ♦ žaludeční balónek (BIB, SPATZ) - zdravé hubnutí - ketogení dieta s nízkým obsahem sacharidů, která organismus nutí využívat jako zdroj energie ve zvýšené míře tuky ♦ hubnutí ♦ hydrocolon - regenerační očista tlustéh
    Při endoskopii hodnotíme hlavně vzhled sliznice a její případné změny – zčervenání, otok, další zánětlivé změny- afty, vřídky, vředy; dále pak polypy (výrůstky uvnitř střeva) a nádory. Během vyšetření endoskopem máme možnost posoudit i pohyblivost vyšetřované části trávicí trubice a její sekreční činnost (např. přítomnost chlorovodíkové kyseliny v žaludku). Velkou výhodou endoskopických vyšetření je možnost bezbolestného odběru vzorků sliznice (tzv. biopsie) a jejich následné vyhodnocení patologem. Dalším přínosem jsou terapeutické zákroky, které lze v průběhu vyšetření provádět – například stavění krvácení, ošetření jícnových varixů, odstraňování polypů a další.
    Gastroenterologie se zaměřením i na chirurgickou problematiku. Vedením ambulance je pověřena lékařka se specializační atestací z oboru gastroenterologie.


ELUXEO™ – endoskopický systém nové generace vybavený jedinečnou technologií 4-LED Multi Light™

    Základem práce lékaře v gastroenterologické poradně je detailní zhodnocení pacientových obtíží, jejich intenzity, délky trvání a z toho plynoucích změn. Po rozboru aktuálních problémů a příznaků a pacientova předchorobí (anamnézy) následuje zpravidla celkové fyzikální vyšetření a vyšetření zaměřené na postiženou oblast.
    V této poradně jsou diagnostikována a léčena onemocnění trávicí trubice. Mezi časté příznaky, které přivedou pacienty na gastroenterologii, patří bolesti břicha, nevolnost, pálení žáhy, změny a poruchy při vyprazdňování, krvácení z trávicí trubice, hubnutí, pocity špatného trávení nebo chudokrevnost (anémie) z nejasné příčiny.
    Endoskopická vyšetření umožňují posoudit stav trávicí trubice. Jsou invazivní a je potřeba se na ně připravit dle doporučení specifického pro konkrétní jednotlivé vyšetření.
    Každoročně naše ambulance ošetří více jak 5000 pacientů a provede 1100 endoskopických vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie).
    Pracovní tým našeho zařízení se skládá z vysoce kvalifikovaných pracovníků s dlouholetými klinickými zkušenostmi v oblasti gastroenterologie a hepatologie.


Hledáte kvalitní gastroenterologii v Praze a nemáte žádnou představu, kterou si vybrat?

    Gastroenterologie slouží především k diagnostice a léčbě nejrůznějších onemocnění trávicí trubice. K nejčastějším důvodům, proč pacienti vyhledají gastroenterologickou poradnu, patří nevolnost, pálení žáhy, bolesti břicha, změny nebo poruchy při vyprazdňování. Mezi další příčiny takové návštěvy patří náhle hubnutí, pocity špatného trávení, krvácení z trávicí trubice či chudokrevnost z nejasné příčiny.
    Toto vyšetření je neinvazivní; pro pacienta tedy nepředstavuje žádné riziko, navíc u většiny nemocných není nutná žádná příprava na toto vyšetření a vlastní vyšetření lze dle potřeby a vývoje stavu nemocného kdykoliv opakovat.
    Činnost gastroenterologických pracovišť vykazovalo v roce 2011 celkem 344 lékařů. Počet ošetření se zvýšil na 1 milion 269 tisíc. Ke zvýšení došlo i u počtu léčených pacientů, v roce 2011 jich bylo evidováno téměř 563 tisíc. Ze sledovaných diagnóz byli dispenzarizovaní pacienti nejčastěji léčeni s refluxní chorobou jícnu a ulcerózní kolitidou, ke konci roku 2011 jich bylo celkem evidováno 148 tisíc.
    Gastroenterologie je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících oboru vnitřního lékařství. Základními endoskopickými metodami jsou v gastroenterologii transnasální gastroskopie a koloskopie (kolonoskopie)


Gastroenterologické vyšetření

    Endoskopická metoda hubnutí pro pacienty s obezitou. Naplněný žaludeční balónek poskytuje pocit sytosti a plnosti žaludku, který vede ke sníženému množství zkonzumovaného jídla a usnadní osvojit si nové stravovací zvyklosti.
    Pracoviště je vybaveno nejmodernějšími endoskopickými přístroji v gastroskopii a koloskopii (Olympus). Standardně provádíme ultrasonografická vyšetření (GE) dutiny břišní. úzká návaznost na chirurgii umožňuje urychlené chirurgické řešení v indikovaných případech.
    Podkladem pro zpracování publikace jsou roční výkazy o činnosti zdravotnických zařízení. Publikace obsahuje informace o činnosti a perso­nálním obsazení zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče. Zpracování údajů je členěno podle území
    Kromě anamnézy a fyzikálního vyšetření lékařem patří k dalším vyšetřením v gastroenterologii mnoho endoskopických a radiologických metod. Mezi radiologické metody (přidává se kontrastní látka) jsou řazeny: RTG jícnu nebo žaludku, enteroklýza, irrigografie.


Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech

    Činnost gastroenterologických pracovišť vykazovalo v roce 2012 celkem 370 lékařů. Počet ošetření se zvýšil na 1 318 tisíc. Ke zvýšení došlo i u počtu léčených pacientů, v roce 2012 jich bylo evidováno téměř 572 tisíc. Dispenzarizovaných pacientů bylo evidováno přes 152 tisíc, nejčastěji byli léčeni s refluxní chorobou jícnu a ulcerózní kolitidou.
    Gastroenterolog je lékař zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění trávicího traktu. Aby mohl své zaměstnání vykonávat, musí absolvovat celé všeobecné studium medicíny na některé z lékařských fakult a následně musí splnit všechny náležitosti atestace. Základem jeho práce je zejména detailní zhodnocení obtíží pacienta (intenzita bolesti, délka trvání a z toho plynoucí změny). Po podrobném rozboru aktuálních problému a odebrání anamnézy následuje komplexní fyzikální vyšetření a také vyšetření zaměřené na konkrétní problematickou oblast.
    Ministerstvo zdravotnictví České republiky delegovalo naší gastroenterologii mezi referenční pracoviště podílející se na uskutečňování Programu prevence kolorektálního karcinomu.


Gastroenterologický slovník

    Potřebujete vyhledat kvalitní gastroenterologické centrum nebo ordinaci v Praze a nemáte žádnou představu, která by vám vyhovovala nejvíce a zárověň by splňovala vaše požadavky? Právě pro vás jsme připravili tento portál, který je vytvořen hlavně pro jednoduché a pohodlné hledání té nejkvalitnější gastroenterologie v Praze. Jediné co potřebujete, je znát městskou část Prahy, ve které gastroenterologii hledáte a poté už si můžete díky recenzím předešlých pacientů vybrat ordinaci dle vašich požadavků. Jeslti vám naše stránka gastroenterologie Praha pomůže při výběru, budeme moc rádi, když i vy zanecháte u vámi vyzkoušené gastroenterologie krátké hodnocení a tím pomůžete dalším návštěvníkům. Každé hodnocení by mělo obsahovat název vámi vyzkoušené gastroenterologie, klady, zápory a váš celkový dojem. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vaše hodnocení.
    Mezi další možná vyšetření trávicího traktu patří: scintigrafie, vyšetření stolice, dechové testy, jícnová pH – metrie, endoskopická ultrasonografie a jiné …
    Po léčbě hemeroidů diodovým laserem dojde k přerušení toku krve, které následně vede k vymizení potíží. Podívejte se na hemeroidy fotky
    Vyšetření žaludku a tlustého střeva jsou prováděna pět dní v týdnu. Bolestivé výkony prováděny v úzké spolupráci s anesteziologem.
    Pracoviště je zařazeno mezi centra screeningové kolonoskopie v rámci programu prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku (více na www.kolorektum.cz).
    Provádíme gastroskopické i kolonoskopické výkony diagnostické i léčebné (zejména endoskopické odstranění polypů). K vyšetření využíváme nejmodernější videoendoskopické přístroje a Sonografické přístroje s barevným Dopplerem - Toshiba Aplio a Toshiba Xario.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
19076
cache: 0024:00:00