Jak na věc


galerie vaňkovka

Galerie Vaňkovka Brno Ve Vaňkovce 1, 602 00 Brno

    Přijďte si vychutnat stand-upový večer pod širou oblohou s tvářemi, které znáte z televizních obrazovek. Vaše oblíbené brněnské borce z NaMikrofonu tentokrát doplní Borec s velkým B Karel Hynek z Na stojáka. Večerem provází a testosteron tradičně naředí Adéla Elbel.


Apple Premium Reseller - iStyle CZ

    Galerie Vaňkovka je totiž tradičním partnerem projektu CZ.KOMIKS pro nadané studenty českých a od roku 2015 i slovenských středních a vysokých škol v tvorbě komiksů a je spoluorganizátorem jediné soutěže svého druhu v České republice i na Slovensku. Soutěž se od roku 2011 opakuje ve dvouletém cyklu a vyhlašuje ji Rotary klub Brno City, Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s Rotary klubem Angoulême, Rotary klubem Zvolen a dalšími institucemi. Hlavní cenou pro vítěze je cesta na největší evropský festival komiksu, který se každoročně koná na přelomu ledna a února ve francouzském městě Angoulême. „Soutěž má za sebou třetí ročník. Jsem velmi rád, že jsme ji nově otevřeli slovenským studentům, což přineslo oživení i větší počet účastníků. Uvažujeme o tom, že další ročník soutěže už ponese název CS.KOMIKS.17,“ říká Tomáš Prokůpek, předseda poroty, odborný poradce projektu CZ.KOMIKS a také redaktor časopisu AARGH!, v němž jsou publikován
    Machu Pichu se čte buď s Č,jako španělsky , NEBO normálně česky s CH. Varianty s kču nejsou přípustné v žádném jazyce. Hluboký filozofický význam názvu vysvětlíme osobně.
    Dálach přináší posluchačům svěží a neprovařenou irskou tradiční hudbu. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím. Dálach nekopírují repertoár ani styl slavných irských kapel. Vytváří si vlastní instrumentální sety a především v písních nechávají naplno projevit kreativitu jednotlivých členů kapely při tvorbě aranžmá. Inspiraci hledají také v archivních nahrávkách a nalézají tak často i téměř neznámé klenoty tradiční irské hudby.


Chcete dostávat novinky z VAŇKOVKA FESTu na e-mail?

    Jistě znáte pěvecký sbor Kantiléna, který se pyšní bohatou a úspěšnou historií a je znám především svojí kvalitou. Ne každý ví, že přípravné oddělení tohoto úspěšného souboru se jmenuje Magdalenka (patronkou je Magdalena Kožená), kde se učí pěveckému umění ti nejmenší. Sbormystrině Veronika Hrůzová letos se svými žáky natočila CD s povídkami a písničkami o skřítkovi Bambulínovi.
    Poslední zákoutí divoké přírody se ze dne na den vytrácají a nedotknutá panenská příroda je tak vzácnější. V jihozápadní části afrického kontinentu leží dvě téměř zapomenuté země – Namíbie a Botswana. Každá s odlišnou historií, ale podobně unikátní přírodou. Přednáší David Varga.
    Bezesporu nejtalentovanější mladý textař současnosti, který má za sebou úspěšnou spolupráci s mnoha interprety. Pokáč je zárověň talentovaným autorem hudby a nejvýraznějším písničkářem nové generace. Jeho debutová deska “Vlasy” vedla dlouhou dobu prodejní hitparádu a jeho singl Vymlácený Entry překonal hranici dvou milionů shlédnutí. Na křest debutové desky do Lucerna Music Baru se prodalo takřka 1000 vstupenek a koncert byl s tříměsíčním předstihem vyprodán.


Nuda v Brně v létě rozhodně nehrozí!

    Je nejen vlídný, ale stále úspěšnější písničkář, který se v roce 2013 stal finalistou soutěže ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT. V roce 2014 vydal CD iBůh a vyjel na první samostatné Ajfon tour. V roce 2015 absolvoval festivaly a kluby v ČR i na Slovensku, byl hostem Hradišťanu, Tomáše Kluse a Honzy Nedvěda. V roce 2016 odehrál celkem 180 různých koncertů a hostování v ČR, na Slovensku i v Polsku. Jeho poslední album se jmenuje Rapper a na Vaňkovce uslyšíte pisně nejen z této desky.
    Stálice festivalových a klubových pódií má na kontě má 6 řadových alb - Půlnoční rebel (1990), White Killer (1991), III (1993), To (1998), Už mi to kroutí nohy (2000) a nejnovější Vohul to! (2011) + výběrovku Best of 25 let 1984-2009 (2009); DVD Nesmyslný narozeniny (2007), Antihero o životě Petra Hoška (2011); účast na několika kompilacích - Rebelie punk'n'oi, Epidemie, Akce punk, 10 let Globus music; videoklipy - To se stává (1992), Déšť (1993), To (1998), Mistrovství v zírání (2009), Krize (2011)
    Zábavné herecké improvizace v podání jednoho z nejlepších brněnských improvizačních divadel - Impro Džow. Program večera svým zadáním ovlivňují přímo diváci. Přijďte se podívat na umění herecké improvizace a okamžité reakce. Čeká vás pestrá improvizační show v podání improvizačních hrdinů, kteří mají za úkol pobavit každého diváka a také sami sebe. Impro Heroes se musí v řadě různých improvizačních disciplín vypořádat se zadáním, které zjistí přímo na jevišti.


Galerie Vaňkovka Brno - (OC Galerie Vaňkovka Brno) — MapaObchodů.cz

    Čtveřice, kterou dala dohromady potřeba tvorby hluku. Koschak [guit.&voc., ex-Mechanický pomeranč], Pogo [drums&voc., ex-Synergy, ex-Helmutova stříkačka, ex-Wildland a mnoho dalších], Hrdla [bass, nejmladší člen kapely s největším aparátem] a Vídeňák [guit.&voc., ex-Mechanický pomeranč, Radium.nfo, ex-Bullerbyne].
    Ač se to zdá k nevíře, hardcore-crossoverový soubor NAŠROT se v březnu 2018 dorubal k 30. výročí své, mnohdy tragikomické existence. K tomuto svému „mohutnému“ výročí připravil „mohutnou“ kompilaci typu The Best Of, obsahující vybrané songy v podstatě ze všech desek, které kdy kapele vyšly + jako bonus dvě nové skladby. Fyzicky se jedná o trojalbum (3CD) s názvem NAŠROT - BACK TO THE PAST. Na jeho discích je 34 skladeb a do obalu je vložen booklet plný fotografií, ve kterém může případný posluchač se škodolibým úsměvem sledovat, kam až zhuntovanost jednotlivých členů v průběhu oněch třiceti let pokročila. No a vy se přijďte podívat na koncert. Po Našrot uslyšíte Plexis.


Bankomat Sberbank (ex Volksbank)

    Kapela s tajnosnubným názvem Machu Pichu vznikla na podzim roku 2014 z touhy stále mladých chlapců mít další identity a prokázat renezanční omnipotenci svým manželkám či partnerkám. Hned za 2 měsíce od svého vzniku měla kapela první testovací vystoupení v Music Labu v Brně. Od toho okamžiku se členové skupiny považují za legendy a zkušené muzikanty. Ve svém playlistu mají nestárnoucí evergreeny rockové hudby, které se postupně snaží vytěsňovat vlastní tvorbou. Ve své tvorbě spojují rock, funky, blues i všelijaké další směry, čímž vzniká tak zvaný postpubertal- alternativ rock. Skupina vystupuje v klubech a letních pivních festiválcích. Světové proslulosti dosáhla především u rodinných příslušníků a v periferních čtvrtích Brna. v roce 2017 kapela vyhrála soutežní festival Doktorfest v Praze.
    Jejich bezpochyby zatím nejúspěšnější skladbou je píseň Robinsonaut ze stejnojmenného úspěšného alba (2012), kterou vydali ve spolupráci s Terezou Černochovou a která byla podle IFPI několik týdnů druhou nejhranější novinkou v českých rádiích a která zůstala dodnes v rotacích řady našich rádií. Aktuální koncepční album para.světy (2016) má podobu multimediálního on-line komiksu http://www.parasvety.cz/komiks a jeho úvodní singl Chladná vznikl ve spolupráci s Ilonou Csákovou.
    Tak jako každým rokem cílí program festivalu na všechny strany. Chystáme divadla i koncerty pro děti, stand-up comedy show a každou sobotu si můžete v rámci festivalu zacvičit jógu v bezkonkurenčně nejkrásnější improvizované tělocvičně v Brně – ve Fait Gallery.


Aby byly naše stránky co nejlepší a nejbezpečnější, využíváme technologii cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s jejich použitím.

    Tradiční koncert v rámci Vaňkovka Festu populárního brněnského cover bandu The Glass Onion. Nesmrtelné písně The Beatles opět v podání jednoho z nejlepších českých cover bandů - The Glass Onion. Svým stylem se kapela snaží Beatles co nejvíce přiblížit, nechce se jim však podobat v každém detailu a být stejní jako oni. Zůstávají sví a pokračují v tom, co doposud dělali - a to je hlavně bavit lidi. Skupina vznikla na začátku roku 1993 na gymnáziu Vídeňská v Brně. Postupně se propracovali k prvním veřejným vystoupením a dnes již 25 let pořádají pravidelné koncerty převážně v brněnských klubech. Pro Vaňkovka Fest 2018 si opět připravili tříhodinové koncertní vystoupení
    Výstava je cennou výpovědí o tom, jak na komiks nahlíží mladá generace, hledá nové talenty a spektrem zpracovaných témat se snaží bořit mýty o tom, že komiks je jen jednoduchou zábavou pro děti či dospělé. Přijďte se o tom koneckonců do Vaňkovky přesvědčit sami!
    Muzikant Nabil, novinářka Angela a ajťák Rami uprchli před válkou v Sýrii do Egypta. Situace uprchlíků se zde však den ode dne zhoršuje a hrozí nejhorší – deportace. Skupina přátel volí jediné, velmi riskantní řešení: plavbu do Evropy. V sázce je úplně všechno. Za kormidlem stojí dvacetiletý mladík, který se dost možná ještě nikdy nikam neplavil, jenom se chytá šance vydělat si dost peněz. Plavba trvá sedm dní, kolem dokola jen širé moře a příliš velké vlny. Jak z toho vyváznou? A co je v Evropě čeká? Dokážou být znovu šťastní? Po několika měsících na novém kontinentě zjišťují, že z bárky, která se může kdykoliv potopit, bohužel ještě nevystoupili...


Vybrané milníky historie českého komiksu

    Maximum Power! Monkey Business v roce 2018 v plné síle. Silné písně, silné výpovědi,silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla,silné zesilovače, silné reprobedny. Přijedeme k vám po silnici v silných autech.Zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba,které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla.
    ATMOSFÉRU ELEGANTNÍ TANEČNÍ HOREČKY KAPELA V ROCE 2013 PŘENESLA NA SVÉM DEBUTU LET YOUR BODY MOVE. UŽ O DVA ROKY POZDĚJI SE ALE POTVRDILO, ŽE JÍ ŽÁNROVÁ ŠKATULKA ELECTROSWINGU NESTAČÍ A S DRUHOU NAHRÁVKOU MYDY RABYCAD PŘEDSTAVILI VLASTNÍ SMĚR VYSTIHUJÍCÍ KOMBINACI ELEKTRONICKÉHO ZVUKU A EXTRAVAGANTNÍ VIZÁŽE POD NÁZVEM GLAMTRONIC. STEJNĚ POJMENOVANÉ ALBUM VYSLOUŽILO MYDY RABYCAD STATUS NADĚJNÉ EKLEKTICKÉ KAPELY, KTERÁ MÍŘÍ NA MNOHEM VĚTŠÍ PÓDIA, NEŽ BÝVAJÍ TA TUZEMSKÁ.
    DJ, Deal Beat hraje chillhop - to je zanr, kdy se potka jazz s novymi rytmy a vytvori tak barovou naladu a rozvibruje atmosferu. Check it out man...
    Nejmladší eso pražské latino tropical scény, hypertalentovaný hudebník, dj, producent, oblíbenec mnoha kaváren a barů. Student britské hudební akademie v Cardifu s přehledem rozzáři každou rozskákanou fiestu. Jeho mejdanové klavírní sólo a noční verze skaldby Guantanamera má prostě neodolatelné kouzlo. Veseljší finále letního večera na Vaňkovce ani nelze vymyslet.


Více informací o Galerie Vaňkovka Brno

    Kapelu Tata bojs není třeba představovat. Je nám ctí, že pátý ročník festivalu vyvrcholí vystoupením jedné z nejúspěšnější a nejoriginálnější české kapely, kterou založil MIlan Cais a Mardoša před 30-ti lety. Každé vystoupení Tata bojs má svoji neopakovatelnou energii a celý náš festivalový tým doufá, že si koncert užijete. Večer doplní svým hudebním vkusem DJ Mackie Messer & DJ Tropicalista.
    Ano, je to tak. Je to již páté léto, co se máte možnost v průběhu festivallu každou sobotu od 11 hodin seznámit se základy jógy a pozdravit slunce na Vaňkovce. Lekce jsou určeny pro začátečníky i mírně pokročilé. Lektorka jógy Nikol vás provede vybranými prvky hatha yogy. Hatha yoga je specifický systém s typickými asánami - pozicemi těla. Při praktikování tohoto typu jógy se klade důraz na pranajáma cvičení (ovládání dechu) a také zklidnění mysli. Vybrané lekce jógy se budou, tak jako minulý rok, konat v prostorách Fait Gallery a některé lekce proběhnou pod širým nebem přímo před podiem Vaňkovka Festu. V případě, že by nám počasí nepřálo, budeme cvičit v prostorách Fait Gallery. takže se těšíme každou festivalovou sobotu v 11:00 hodin. Namaste.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
21386
cache: 0024:00:00