Jak na věc


galerie vaňkovka

Více informací o Galerie Vaňkovka Brno

    Poslední zákoutí divoké přírody se ze dne na den vytrácají a nedotknutá panenská příroda je tak vzácnější. V jihozápadní části afrického kontinentu leží dvě téměř zapomenuté země – Namíbie a Botswana. Každá s odlišnou historií, ale podobně unikátní přírodou. Přednáší David Varga.
    Jejich bezpochyby zatím nejúspěšnější skladbou je píseň Robinsonaut ze stejnojmenného úspěšného alba (2012), kterou vydali ve spolupráci s Terezou Černochovou a která byla podle IFPI několik týdnů druhou nejhranější novinkou v českých rádiích a která zůstala dodnes v rotacích řady našich rádií. Aktuální koncepční album para.světy (2016) má podobu multimediálního on-line komiksu http://www.parasvety.cz/komiks a jeho úvodní singl Chladná vznikl ve spolupráci s Ilonou Csákovou.


Bankomat Sberbank (ex Volksbank)

    Tom Holič je dnes již legendou nejen mezi holiči a kadeřníky, ale i mezi muzikanty a hudebními fanoušky. Jeho talent a cit pro přítomný okamžik ucítíte po celám těle od prvního tónu. Talentovaný zpěvák, trumpetista a vlastně hráč na cokoli vám v přímém přenosu přímo před očima pomocí looperu složí skladbu, kterou jstě nikdy před tím neslyšeli a možná už nikdy neuslyšíte. V poslední době si Tom Holič k sobě přizval milovníka života a vyznavače Jihomoravské duchovní cesty Dona Juana Disco, který energeticky celou kompozici dokonale vyvažuje.
    Zábavné herecké improvizace v podání jednoho z nejlepších brněnských improvizačních divadel - Impro Džow. Program večera svým zadáním ovlivňují přímo diváci. Přijďte se podívat na umění herecké improvizace a okamžité reakce. Čeká vás pestrá improvizační show v podání improvizačních hrdinů, kteří mají za úkol pobavit každého diváka a také sami sebe. Impro Heroes se musí v řadě různých improvizačních disciplín vypořádat se zadáním, které zjistí přímo na jevišti.
    Visací zámek má za sebou oslavy 35 let fungováné kapely. Visáči rozhodně patří mezi světové unikáty, neboť celých 35 let hrají stále v původní sestavě. Přijďte si poslechnout nejen notoricky známé hity Cigára, Stánek, Známka punku, Padesát, Punkový království či písně Traktor s nejlepším kytarovým riffem všech dob, ale i songy z npvé desky. Mezi novinky patří i song Pičus, píseň, před kterou došlo k odhalení stejnojmenné dvoumetrové sochy. Pro Visací zámek ji připravil sochař a výtvarník Viktor Frešo.


Aby byly naše stránky co nejlepší a nejbezpečnější, využíváme technologii cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s jejich použitím.

    Legendární DJ Michael V aka Michael Viktořík aka Vrtulník. Zakládající člen legendární a stále úspěšnější kapely J.A.R. V současné době patří mezi hlavní tváře úspěšného hudebního radia Color Music Radio. Pokud milujete funky, milujete Michaela V.
    Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.


Nuda v Brně v létě rozhodně nehrozí!

    Brněnský Spirit Bar si získal velkou oblibu u koktejlových odborníků i u veřejnosti, v roce 2016 obdržel nominaci mezi Top 5 cocktail barů v ČR. Už více než tři roky provádí hosty kouty londýnské školy mixologie. Jeho domácí půdu tvoří vliv let prožitých v Brixtonu a barvitý karibský odkaz této čtvrti. Jeho jádro je cool'n'sexy ninja servis s více jak desetiletými zkušenostmi z nejlepších barů v Evropě. Je to eklektické místo, které vám umožní cítit se elegantně i divoce.
    Kapela s tajnosnubným názvem Machu Pichu vznikla na podzim roku 2014 z touhy stále mladých chlapců mít další identity a prokázat renezanční omnipotenci svým manželkám či partnerkám. Hned za 2 měsíce od svého vzniku měla kapela první testovací vystoupení v Music Labu v Brně. Od toho okamžiku se členové skupiny považují za legendy a zkušené muzikanty. Ve svém playlistu mají nestárnoucí evergreeny rockové hudby, které se postupně snaží vytěsňovat vlastní tvorbou. Ve své tvorbě spojují rock, funky, blues i všelijaké další směry, čímž vzniká tak zvaný postpubertal- alternativ rock. Skupina vystupuje v klubech a letních pivních festiválcích. Světové proslulosti dosáhla především u rodinných příslušníků a v periferních čtvrtích Brna. v roce 2017 kapela vyhrála soutežní festival Doktorfest v Praze.


Galerie Vaňkovka Brno Ve Vaňkovce 1, 602 00 Brno

    Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici. Fakt, že se blogerka Dagny narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. A přestože k ní osud nebyl vždy vstřícný, neutápí se v minulosti, ale těší se na vše, co přijde. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.
    Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013), Josefene (2014) a Nána (2016).
    Nejmladší eso pražské latino tropical scény, hypertalentovaný hudebník, dj, producent, oblíbenec mnoha kaváren a barů. Student britské hudební akademie v Cardifu s přehledem rozzáři každou rozskákanou fiestu. Jeho mejdanové klavírní sólo a noční verze skaldby Guantanamera má prostě neodolatelné kouzlo. Veseljší finále letního večera na Vaňkovce ani nelze vymyslet.


Vybrané milníky historie českého komiksu

    Maximum Power! Monkey Business v roce 2018 v plné síle. Silné písně, silné výpovědi,silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla,silné zesilovače, silné reprobedny. Přijedeme k vám po silnici v silných autech.Zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba,které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla.
    Muzikant Nabil, novinářka Angela a ajťák Rami uprchli před válkou v Sýrii do Egypta. Situace uprchlíků se zde však den ode dne zhoršuje a hrozí nejhorší – deportace. Skupina přátel volí jediné, velmi riskantní řešení: plavbu do Evropy. V sázce je úplně všechno. Za kormidlem stojí dvacetiletý mladík, který se dost možná ještě nikdy nikam neplavil, jenom se chytá šance vydělat si dost peněz. Plavba trvá sedm dní, kolem dokola jen širé moře a příliš velké vlny. Jak z toho vyváznou? A co je v Evropě čeká? Dokážou být znovu šťastní? Po několika měsících na novém kontinentě zjišťují, že z bárky, která se může kdykoliv potopit, bohužel ještě nevystoupili...


Chcete dostávat novinky z VAŇKOVKA FESTu na e-mail?

    Od 3. do 24. května se můžete těšit na netradiční výstavu studentské soutěže CZ.KOMIKS.15, ochutnávku oceněných prací francouzských mladých talentů, na retrospektivní výstavy dvou profesionálních výtvarníků Lely Geislerové a Jozefa Gertliho – Danglára či besedy o českém komiksu. Pro děti bude určen kreslířsky laděný dětský koutek, dva komiksové workshopy a také divadelní představení Krysáci a ztracený Ludvík, inspirované známým večerníčkem. Pro kreativní návštěvníky webových stránek Galerie Vaňkovka je připravena soutěž o ceny a bohatý doprovodný program má 3. května i Nightshopping, jehož součástí bude hodinové kreslení komiksového příběhu v podání Hearts of Creation za doprovodu živé hudby. A proč to všechno?
    Ano, je to tak. Je to již páté léto, co se máte možnost v průběhu festivallu každou sobotu od 11 hodin seznámit se základy jógy a pozdravit slunce na Vaňkovce. Lekce jsou určeny pro začátečníky i mírně pokročilé. Lektorka jógy Nikol vás provede vybranými prvky hatha yogy. Hatha yoga je specifický systém s typickými asánami - pozicemi těla. Při praktikování tohoto typu jógy se klade důraz na pranajáma cvičení (ovládání dechu) a také zklidnění mysli. Vybrané lekce jógy se budou, tak jako minulý rok, konat v prostorách Fait Gallery a některé lekce proběhnou pod širým nebem přímo před podiem Vaňkovka Festu. V případě, že by nám počasí nepřálo, budeme cvičit v prostorách Fait Gallery. takže se těšíme každou festivalovou sobotu v 11:00 hodin. Namaste.


Galerie Vaňkovka Brno - (OC Galerie Vaňkovka Brno) — MapaObchodů.cz

    Čtveřice, kterou dala dohromady potřeba tvorby hluku. Koschak [guit.&voc., ex-Mechanický pomeranč], Pogo [drums&voc., ex-Synergy, ex-Helmutova stříkačka, ex-Wildland a mnoho dalších], Hrdla [bass, nejmladší člen kapely s největším aparátem] a Vídeňák [guit.&voc., ex-Mechanický pomeranč, Radium.nfo, ex-Bullerbyne].
    Od konce června až do konce července se vám v nádherném venkovním prostoru mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery představí nejrůznější kapely od nestárnoucích hudebních legend až po začínající talenty. Potěší vás vystoupení stand up komiků i tematické hudební večery. A co je na tom nejlepší – tuto mega porci zábavy si můžete až do konce července užívat úplně zdarma!
    Touto inscenací zakončuje divadelní soubor AMADIS „desetiletku“, v níž průběžně nastudoval a uvádí na divadelních prknech trilogii her o úplně obyčejných lidech - „Plný kapsy šutrů“ (2008), „Smíšené dvouhry“ (2011) a „Dva“ (2017). Ačkoli jejich hrdinové jsou úplně všední lidé, jejich příběhy jsou naprosto neobyčejné – silnější než všechna hollywoodská dramata dohromady.


Apple Premium Reseller - iStyle CZ

    Přijďte si vychutnat stand-upový večer pod širou oblohou s tvářemi, které znáte z televizních obrazovek. Vaše oblíbené brněnské borce z NaMikrofonu tentokrát doplní Borec s velkým B Karel Hynek z Na stojáka. Večerem provází a testosteron tradičně naředí Adéla Elbel.
    Výstava je cennou výpovědí o tom, jak na komiks nahlíží mladá generace, hledá nové talenty a spektrem zpracovaných témat se snaží bořit mýty o tom, že komiks je jen jednoduchou zábavou pro děti či dospělé. Přijďte se o tom koneckonců do Vaňkovky přesvědčit sami!
    Kapitán vyhlášených tančíren na palubě lodi bratří Formanů stometrové lodi Tajemství nebo duše velkých swingových nocí ve slavné Werichově vile v centru Prahy. V této sezóně opět vystoupí v Londýně, v Berlíně, v Hamburku nebo nově taky v Helsinkách. Na pražském Radiu 1 vysílá world music pořad Všechny Hudby Světa. Pestrá Latino fiesta i veselý electroswingový cirkus je před koncertem Tatáčů zaručený.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00