Jak na věc


expozice

Dějiny obce Vinoře od pravěku do 20. století

    Expozice hudebních nástrojů v Ostružné v Jeseníkách patří k ojedinělým muzejním sbírkám na našem území. Výjimečná je nejen lokalitou, ale především svým rozsahem a obsahem. Návštěvník má možnost zhlédnout přes 550 hudebních nástrojů z různých koutů světa a seznámit se tak i s hudební kulturou jiných národů. Kromě Antarktidy jsou v zastoupení všechny kontinenty.
    Vedle exponátů evropského instrumentáře, jako jsou housle, violy, akordeony, kytary, mandolíny, citery a mnoho dalších, je vystavena celá řada exotických nástrojů, například čínské dvoustrunné housle erhu, indický sitár, různé africké bubínky, tibetská trubka rkang dung, krásně zdobená harfa saung gauk z Barmy aj.
    Zážitkové prohlídky s ukázkami hry na různé hudební nástroje a komentářem erudovaného průvodce jsou pouze na objednávku a vhodné pro skupiny osob (max. 15-20 osob). Cena dohodou.
    Za vznikem sbírky, která v současné době čítá více než 800 instrumentů, stojí pan Ing. Miloslav Muselík, který jako muzikant a fanda do hudby začal se sběratelskou činností přibližně v roce 2004. Samotná expozice je veřejnosti přístupná od listopadu 2014.
     Zajímavost, či kulturní vyžití, expozice hudebních nástrojů v Ostružné je pro vás to pravé. Vhodná je pro jednotlivce, rodiny s dětmi, školní výlety a především pro hudební nadšence.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00