Jak na věc


elektrocentrála invertor

O elektrocentrálách (generátorech)

    Elektrocetrála představuje kombinaci elektrického generátoru (alternátoru) a motoru, spojené do jednoho kusu zařízení. Tomuto zařízení se také někdy říká benzínový generátor nebo obecněji benzínový / diesel agregát.
    Jako záložní zdroje bývají speciálně upravené generátory často využívány v nemocnicích, komunikačních střediskách, datových centrech, čističkách odpadních vod a mnoha dalších důležitých typech zařízení. Tyto generátory se automaticky spouští během vysoké zátěže elektrické sítě nebo při jejím výpadku.
    Benzínové generátory jsou dostupné v široké paletě výkonů, přes ručně přenosné jednotky o výkonech v řádu stovek W, elektrocentrály s dvoukolovým podvozkem, schopné zásobovat zařízení kilowaty až desítkami kilowatů, až po velké generátory čtyřkolové, schopné dodávat až ticíce kilowatt.Menší generátory obvykle používají jako palivo benzín, větší z důvodu úspor naftu nebo plyn.
    Kromě motoru a alternátoru elektrocentrála obvykle obsahuje palivovou nádrž, dále regulátory otáček motoru a napětí generátoru, a konečně chladící, výfukový a mazací systém. Větší elektrocentrály obvykle mají baterii a elektrický startér.


Základní parametry elektrocentrál

    eProfi.cz Vám přináší širokou nabídku elektrocentrál pro všechny typy použití - od hobby elektrocentrál až po plně profesionální výkonné generátory do nejnáročnějších podmínek. Naší kompletní nabídku elektrocentrál najdete na profi-elektrocentrály.cz
    Elektrocentrály jsou využívány pro zásobování elektrických spotřebičů v místech bez centrální elektrické sítě, nebo tam kde je elektřina potřeba pouze dočasně. Malé generátory se často používají pro pohon nářadí na stavbách. Větší generátory s podvozkem mohou ale podporovat i světelnou a zvukovou techniku a podobně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00