Jak na věc


dvakrát snížený tón

Citát na téma: Dvakrát č. 1 1001988

    Hmmm…Pravdivost tohoto tvrzení jsem jaksi zničila, za což se omlouvám. Doteď nevím čím to je, ale nejen, že jsem do té pomyslné řeky vkročila dvakrát, teď na potřetí jsem ji dokonce našla, abych do ní následně mohla s rozběhem hodit šipku. Nevím, kam se poděl můj pud sebezáchovy, protože jsem se už dvakrát málem „utopila“. Jenom doufám, že jsem za tu dobu naučila plavat o něco líp, tudíž je riziko utopení menší. Rozhodně mi hrozí spíše smrt umučením, než utopením. No, abych to vysvětlila. Spusta mých kamarádů se mé řece oklikou vyhýbá a nejradši by jí nechali vyschnout a zavést hlínou. Poprvé mě z ní tahali, po druhé už se na mě při tom vytahování koukali trošku naštvaně a nechci vědět, co by mi udělali tentokrát. Ani já sama nevím, proč jsem to znova udělala. Asi má ta řeka nějaký magnet na dně, který mě k ní magickou silou přitahuje, nebo co. Nicméně, každé koupání se v ní je doprovázeno vlnobitím (ano, na řece), víry a dravým proudem, který mě stahuje pod hladinu.
    Strašně moc dlouho jsem si neušila nic podle pravítek Liza patchwork /pro neznalé – speciální pravítka a šablony na jednotlivé vzory této techniky/. A to jich mám doma opravdu úplně plnou skříňku. Jsem v tomto ohledu neskutečně zachtívavá a každé pravítko, které Liza vymyslí , samozřejmě velice nutně potřebuji. Druhá věc je, kdy si najdu čas a podle pravítka budu šít. Ale teď jsem si tu chvilku vyšetřila. Asi to bylo tím, že jsem ochořela a nejela jsem s manželem na hory, a tak mi nějaký ten čas vybyl :). Došila jsem pár restů, nachystala jsem si několik nových témat na kurzy a udělala jsem si čas i na zmiňovaná pravítka.


Citát na téma: Dvakrát č. 2 1002975

    První topík byl sešitý a já už jsem se těšila na quiltování. Ale včerejší večer jsem prostě za hvězdu nebyla. Vůbec jsem se nemohla domluvit se šicím strojem a s materiálem. Nitě se špatně provazovaly, steh nebyl vůbec pěkný, meandry kostrbaté a trhané. Nejdřív jsem nadávala stroji, látce, nitím /všimněte si, chyby u sebe hledáme až naposledy :)/. Už jsem vyzkoušela všechny možné varianty, napětí nitě, jinou nit, jinou výplň, ale pořád to nebylo ono. Ještě mě napadlo vyměnit jehlu a ejhle. Bylo to opravdu v poslední minutě, protože už jsem propadala panice a říkala jsem si, jaká je ta má práce špatná, jak mohu učit ostatní, když sama nic neumím. Ale občas se naštěstí /někdy bohužel – někteří vědí/ projeví ta moje beraní povaha, zapřela jsem se a nevzdala jsem to.
    Každý nejspíš  máme takovou svojí osobní řeku, do jejíhož proudu jsme vkročili už několikrát… Možná proto, že si myslíme, že její proud známe natolik dobře, že pro nás nebude problém se z něho dostat. Já se z něho už ale dostat nechci…
    Takže díky mé nepozornosti, vznikly polštářky dva. Zatím je ten druhý ještě ve fázi rozpracovanosti, ale to neva, protože teď už mě nějaké quitlování určitě nerozhodí. Uvidíme, jestli u nás budou bydlet nebo zda půjdou do světa :).
    Když jsem polštářek doquiltovala, bylo už celkem dost po půlnoci, ale nedalo mi to a už jsem to prostě musela dokončit. No, neptejte se, kdy jsem šla spát. Kdyby bylo jaro, tak by ptáci nezpívali, oni by přímo řvali. Fakt jsem to došila. Padla jsem do postele utahaná jako kotě.


Citát na téma: Dvakrát č. 1 1001989

    Su krasne a postup ako u mna.viete,ze ste ma potesila.? Nielen ja niekedy zmatkujem. Akoby ste boli u mna. No ja by som isla spat.nevydrzala by som to.pri quiltovani ma tiez zradza stroj a nie nite,ci ihla,a najprv moja zbrklost.vela zdaru.tieti sablony mam aj ja a uz sa tesim na prvy vytvor.zatial som sa do toho nepustila.odkladam si ako ceresnicku na torte
    Maliník Zeva III - výborná odrůda vhodná do všech pěstitelských oblastí. Plody jsou velké, kuželovité, pevné, červené a lesklé. Chuť je sladká, velmi aromatická. První sklizeň je v červenci. Druhá sklizeň je od září a trvá až do prvních mrazíků.
    Milá Soňo. Děkuji moc za Váš komentář. Vy jste potěšila mě, mám ráda reakci na mou práci i na to, co napíšu. Patchwork je diagnóza a kdo nezažil, nepochopí. Jsem moc ráda, když nacházím stejně “nakažené”. Mějte se pěkně a možná se někdy potkáme. Eva


Přísloví na téma: Dvakrát č. 2 1003014

    A tak včera večer, celá natěšená, jsem si sedla k šicímu stroji. Vždycky si návod raději vytisknu, dělám si poznámky a koukám do něj během práce. Ale tentokrát jsem musela hledět do notebooku, protože nám ochořela tiskárna a tištěný návod nebyl. Nachystala jsem si látky, přiznám se, že jsem odstíny ladila trošku déle a už se začalo řezat a šít. Šlo to celkem rychle a za chvilku jsem si na podlaze dělala místo, že vyskládám čtyři bloky, které tvořily celý obrazec. Ups, těch dílků je nějak moc, spíš tak na osm bloků. Že by byla v návodu chybka? Ale houby! Jsem nepozorná, zbrklá, nedávám pozor a špatně čtu. Omylem jsem si nařezala rovnou na dva polštáře. Ale to přece vlastně vůbec není špatné, samotnému polštářku by bylo smutno, lepší jim bude v páru :).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00