Jak na věc


divadlo příbram program červen

jedna z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby

    Přestože o prázdninách většina divadel nehraje, herci Slováckého divadla nebudou zahálet ani v létě. V srpnu potěší návštěvníky tradičního festivalu Divadelní Luhačovice a zavítají do Letního kina ve Strážnici. "Na 21. ročníku přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice odehrajeme naši úspěšnou komedii Dva úplně nazí muži v režii Lukáše Kopeckého. Návštěvníci Letního kina ve Strážnici pak uvidí Rychlé šípy, které už před devatenácti lety nastudoval režisér Robert Bellan," upřesnil ředitel divadla Michal Zetel. 
    Rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu příspěvkové organizace Novelou zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, je s účinností od 21. 2. 2017 příspěvkové organizaci stanovena povinnost sestavovat rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu, které schvaluje její zřizovatel.Rozpočet příspěvkové organizace je plán výnosů a nákladů na kalendářní rok a střednědobý výhled rozpočtu je plán nákladů a výnosů na další dva roky následující po roce, na který je sestavován plán na kalendářní rok.Povinnost zveřejnit návrh rozpočtu/střednědobého výhledu rozpočtu a schválený rozpočet/střednědobý výhled rozpočtu je zajištěna zveřejněním na internetových stránkách zřizovatele http://www.msk.cz/verejna_sprava/index.html.
    mikrofony NEUMANN U87AI CAD E 300 Shure SM 91A - 4 kusy Shure Beta 87 Shure Beta 57A - 4 kusy Shure Beta 58A - 4 kusy Shure Super 55 Deluxe, Beyerdynamic M201N(C), Sennheiser e865 - 2 kusy, Sennheiser e604, DPA D: VOTE 4099 - 4 kusy


Janek Ledecký Vánoční turné 2019

    Vzápětí vznikl přípravný výbor Družstva Divadla Těšínského Slezska, jehož předsedou byl nadšenec Emil Vávrovský, který spolu s prvním ředitelem divadla Antonínem Kryškou, se zasloužili o to že se divadlo koncem roku 1945 osamostatnilo zpod ostravské kurately a 8.února 1946 byl změněn název na DIVADLO TĚŠÍNSKÉHO SLEZSKA.
    Hned patnáctka běžkyň a běžců Slováckého divadla se postaví na start některé z vypsaných distancí Decathlon Žhavých běhů v rámci letošního Slováckého léta. V sobotní podvečer 29. června se mezi třemi stovkami startujících představí desítka členů uměleckého souboru, doplněná o dramaturgyni, dva osvětlovače a dvě uvaděčky.
    Zásadní roli při vzniku polské scény sehrál Władysław Niedoba, její pozdější umělecký šéf, režisér a herec. Polská scéna je jediným polským profesionálním divadlem, které působí mimo hranice Polska. Svou činnost zahájila 14. října 1951 premiérou hry "Wczoraj i przedwczoraj" Aleksandra Maliszewského, režie Władysław Delong, výprava Władysław Cejnar.


absurdní komedie Sébastiena Thiéryho

    Vznik Těšínského divadla se datuje do srpna 1945, kdy se v Úředním listě ČSR objevil i výnos o zřízení stálého profesionálního divadla v Českém Těšíně, ale pod kuratelou Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Malá část státní dotace, která byla přiznána ostravskému divadlu, byla určena jako počáteční - dnes bychom řekli grant - ke vzniku Těšínského divadla.
    reflektory FHR 1000 W PC - 78 kusů FHR 500 W - 12 kusů CHR 1000 W - 5 kusů CHR 500 W 10 - kusů FHR 1200W PC - 3 kusů Stairville LED PAR RGBW - 6 kusů reflektor RGB 30W s ovladačem
    Vážení diváci, ve dnech 29. 6.  - 25. 8. 2019 bude pokladna zavřená. V tuto dobu bude prodej vstupenek fungovat pouze on-line s platbou převodem nebo přímou platbou kartou. Více na našich webových stránkách www.slovackedivadlo.cz. Ve dnech 26. 8. – 30. 8 . 2019 bude pokladna otevřená od 10 do 15 hodin, od 2. 9. 2019 – po-pá: 10 - 18 h (běžný provoz). Přejeme vám krásné léto!
    rotační hlavy ROBE ColorWash 750 AT Tungsten (+ DMX BLACKBOX R-512) - 3 kusy ROBE ROBIN 600 LEDWash ROBE ROBIN 800 LEDWash ROBE DL4S ROBE LED Beam 150 - 3 kusy
    KULTURA Rychnov nad Kněžnou, s.r.o., se sídlem Panská 79, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27475689 prohlašuje, že osobní údaje zpracovává a chrání v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.


Prázdninové pohádkové pátky - O Červené karkulce

    LEGENDA: podlahových regulovaných zásuvek regulovaných zásuvek a přímých zásuvek podlahové regulované zásuvky – 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 regulované zásuvky forbína – XS 89, XS 90, XS 91, XS 92 regulované zásuvky portály – XS1, XS 2 regulované zásuvky lávky – XS 3, XS 4 přímé zásuvky portály – XP 1, XP 2
    V roce 1948 bylo divadlo postátněno a jeho provozovateli byli střídavě město Český Těšín, obecní úřad Karviná a krajský úřad v Ostravě. Po únoru 1948 byly zrušeny i zbytky dřívější operety. Avšak povědomí o hudebním divadle zakořenilo natolik, že i dnes publikum vyžaduje, aby se v repertoaru objevovaly hudební hry.
    Úspěšná inscenace režiséra Michala Zetela Autista - Moje zatracené nervy! bude už brzy reprezentovat region na divadelním festivalu v maďarském Vácu. Na festivalu VéNégy ji slováčtí divadelníci odehrají v pátek 5. července. "Inscenace Autista – Moje zatracené nervy! byla pozvána do maďarského Vácu na mezinárodní festival visegrádské čtyřky s názvem VéNégy. Na festival se velmi těšíme. Pokaždé, když se dozvíme, že věhlas Slováckého divadla je znám až za hranicemi, je to pro nás známka uznání a motivace do práce," říká manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová a prozrazuje, jaká mají divadelníci od účasti na festivalu očekávání.


Taneční odpoledne s ELEKTROBANDEM Pavla Zedníka

    25. září 1945 bylo ustaveno TĚŠÍNSKÉ OBLASTNÍ DIVADLO a už 6. října se poprvé představil veřejnosti herecký soubor nového divadla premiérou hry Jaroslava Vrchlického"Noc na Karlštejně" v sále restaurace Na střelnici.
    "Když jsem ji před rokem zahajoval, kolegům jsem sliboval, že bude asi nejklidnější od mého nástupu. Dnes, na jejím konci, si troufám říci, že se nám to myslím povedlo. Nedošlo k žádným nepředvídatelným událostem ani zvratům. Navázali jsme na to, co jsme si během posledních let nastavili, a soustředili se opravdu jen na produkci inscenací," říká o uplynulé sezóně ředitel Slováckého divadla Michal Zetel. Rozhovor, který principál slovácké scény poskytl serveru i-divadlo.cz, si přečtěte přímo zde.  
    Koncert zpěváka Janka Ledeckého se skupinou a smyčcovým kvartetem.Místo konání: Pelclovo divadloVstupné: 590, 570, 550 KčPředprodej od 6. 5. - Pelclovo divadlo: květen, září - prosinec 2019 t.č. 494 535 329, 604 565 372 - Městské informační centrum: květen - prosinec 2019 t.č. 494 539 027


Prázdninové pohádkové pátky - Hrnečku, vař!

     V roce 1951 z iniciativy tehdejšího ředitele TD Josefa Zajíce a ředitele divadla Teatr Polski v Bielsku-Bialé Aleksandra Gąssowského a Polského kulturně - osvětového svazu (PZKO) v Československu se sídlem v Českém Těšíně, vznikl druhý soubor Těšínského divadla - POLSKÁ SCÉNA, která v divadle jako samostatný umělecký soubor působí dodnes. V témže roce učinil J. Zajíc pokus ustavit v divadle i profesionální loutkovou scénu, ale tato epizoda trvala jen půl roku.
    mixážní pulty Yamaha QL5 (vzdálené ovládání iPad) Yamaha QL 1 + 2x AD card Yamaha MY4–AD (vzdálené ovládání iPad) Yamaha LS9-32 V2 (vzdálené ovládání iPad) Yamaha 01V96 V2 - 2 kusy Behringer X32 PRODUCER (vzdálené ovládání iPad) stagebox YAMAHA Rio-1608-D
    Těšínské divadlo je ojedinělou výjimkou v českém divadelním světě, neboť v něm působí pod jednou střechou umělecké soubory dvou národností, ČESKÁ a POLSKÁ SCÉNA.
    Slavné drama Přelet nad kukaččím hnízdem začne na podzim ve Slováckém divadle připravovat režisér Igor Stránský. Premiéra je naplánována na listopad a bude posledním titulem letošního předplatného, které se neslo v duchu sloganu "Přijďte na kus!"


Autista jede na festival do Maďarska

    Jeho nástupce František Kordula (1960-1972) pak dovedl Těšínské divadlo, spolu s uměl. šéfy Zdeňkem Bittlem v ČS a Franciszkem Michalikem a po něm Alojzy Nowakem v SP, na dosavadní vrchol. Těšínské divadlo bylo počítáno mezi nejlepší česká a slovenská oblastní divadla a polská scéna začala mít svou váhu také v kontextu divadelní kultury v Polsku.
    osvětlovací pult MA Lightning grandMA Light (vzdálené ovládání iPad) Philips Strand 250 ML Nova lighting memage 24 Nova lighting minor 12 NOVA Backupsystem BS 96S
    K podstatné a pro divadlo důležité změně došlo na konci sezóny 1960/61 - Těšínské divadlo se přestěhovalo do dnešní, tehdy nově postavené moderní budovy. Zásluhou architekta Z. Vávry vznikl moderní a přitom komorně působící divadelní prostor, prostý megalomanských tendencí, které v socialistické éře provázely stavby podobného zaměření. K němuž byly v 60. letech přistavěny i provozní budovy jako jsou dílny, sklady, kanceláře a garáže, takže vznikl přehledný a účinný komplex.
    reproduktory ozvučení sálu Meyer Sound UPA-1P - 4 kusy Meyer Sound USW-1P - 2 kusy MONITORY jeviště Meyer Sound UPJ-1P - 2 kusy přední Meyer Sound UPJ-1P - 2 kusy zadní


strhující příběh o překonávání osobní lidské slabosti

    Novým ředitelem divadla se v roce 1946 stal výborný ostravský herec Antonín Brož, který zřídil samostatný operetní soubor, jehož představení vykazovala vysokou návštěvnost a oblibu u diváku. Divadlo se tak rozrostlo na 118 členů.
    je třetím zcela profesionálním hereckým souborem (vedle České a Polské scény) Těšínského divadla v Českém Těšíně. Vznikla v roce 1948 a původně působila jako Loutkové divadlo Polského kulturně-osvětového svazu (PZKO) v České (Československé) republice. Od roku 2008 patří k Těšínskému divadlu. Herecký soubor Bajky má 4 loutkoherce. Připravuje 3 premiéry v sezoně, obvykle ve dvou jazykových verzích, v češtině a polštině. Do roku 2010 Bajka hrála představení pouze v jazyce polském pro děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol s polským jazykem vyučovacím. Premiérou „Broučci“ v režii Marie Míkové začala hrát v jazyce českém a tím se otevřela i malým divákům z mateřských škol a základních škol v Moravskoslezském kraji. Díky tomu si Těšínské divadlo vychovává své diváky od nejmladších let jak pro Polskou scénu tak i Českou scénu.


současná hra o mladém muži, který žije s autismem

    V roce 1946 získalo divadlo sál hotelu Slavie (nyní hotel Piast) s přilehlými prostorami a sousední Fassalův dům pro potřeby administrativy a zkoušek, jakož i budovu v Tovární ulici, kam byl soustředěn dílenský provoz.
    Řediteli J. Zajícovi (1949-1960) se podařilo vybudovat z Těšínského divadla plně profesionální uměleckou instituci s dobrým standartem uměleckých výsledků.
    Zcela nová zábavná talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa na motivy televizního pořadu Všechnopárty tentokrát s jediným hostem J. A. Náhlovským. Prostor dostanou také dotazy diváků.Místo konání: Pelclovo divadloVstupné: 350, 320, 290 KčPředprodej od 6. 5. - Pelclovo divadlo: květen, září - říjen 2019 t.č. 494 535 329, 604 565 372- Městské informační centrum: květen - říjen 2019 t.č. 494 539 027

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00