Jak na věc


danové paušály

Výrazně vyšší daňové paušály živnostníkům ušetří

    Řemeslníci si nově budou moci uplatňovat místo 60 % paušálu celých 80 %. Z příjmů například milion korun, tak mohou odečíst místo 600 000 korun dříve, 800 000 korun. Jejich zisk ke zdanění se tak díky vyššímu paušálu sníží ze 400 000 korun na pouhých 200 000 korun.
    Výdajové paušály mají ještě jednu zásadní výhodu. Pokud je živnostník produktivní, může výnos realizovat i s výrazně nižšími reálnými náklady než činí paušál. Tato prostředky pak jsou jeho příjmem, který nemusí jakkoliv zdaňovat.
    Pro živnostníky, kteří si uplatňují výdaje výdajovým paušálem změny znamenají, že již za tento rok mohou výrazně ušetřit. Paušál totiž jednorázovým podílem z příjmů nahrazuje skutečně vynaložené náklady na podnikání. Podnikatelé tak nejen ušetří na daních, ale současně uspoří čas a související náklady na složité účetnictví.
    Poslanci naší největší pravicové strany předloží do parlamentu novelu zákona, která zvýší výdajové paušály na daň z příjmů pro živnostníky. Výdajové paušály se tak stanou ještě více výhodnější než v současnosti.


Jaké budou nové výdajové paušály?

    A návrh má především v současné předvolební atmosféře velké naděje na přijetí. Více než milionovou skupinu živnostníků totiž nemůže ignorovat žádná strana. A proto se k návrhu vstřícně staví jak ČSSD tak KSČM. Návrh dále získá bezesporu podporu poslanců Zelených i KDU-ČSL.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00