Jak na věc


dana horská nemocnice pardubického kraje

Pardubická nemocnice se stará o fotbalové naděje z regionální akademie

    Fotbalová asociace se při vzniku center pro mladé naděje inspirovala v západní Evropě, kde řadu let úspěšně fungují a vychovaly řadu pozdějších hvězd. Hodně čerpá zejména ze zkušeností vyhlášené mládežnické akademie Ajaxu Amsterdam.
    „Kluci v akademiích mají péči a servis v takovém měřítku, na které by žádný český klub snad s výjimkou Sparty a Slavie nebyl schopen finančně dosáhnout. Po celý den se jim někdo věnuje ve škole nebo při tréninku. Mají zajištěny stravovací i psychologické služby a také velice kvalitní zdravotní péči. U nás je to díky Pardubické nemocnice,“ řekl Ladislav Matras, šéftrenér regionální akademie Pardubického kraje.
    Součástí preventivních vyšetření je také ultrazvuk srdce. „Tito kluci ho nikdy neměli. Ani nevím, že by se třeba v nějakém klubu dělal. Přitom se díky tomuto vyšetření dá odhalit řada patologií,“ řekl šéftrenér Matras. S tímto tvrzením souhlasí i Martin Kubrycht: „I když ultrazvukové vyšetření srdce nepatří mezi běžnou součást preventivní sportovní prohlídky, může být jeho zařazení do této vstupní preventivní sportovní prohlídky zajímavé a přínosné."


vedoucí personálního odboru pro LIN, SYN, OUN

    Na vysoké úrovni je rovněž prevence. Zajišťuje ji Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny na kardiologickém oddělení. Všichni hráči po skončení podzimní části sezony na tomto pracovišti absolvují komplexní vyšetření a po dalším půlroce si ho zopakují.
    Nadstandardní je rovněž zdravotní péče. Regionální akademie na plný úvazek zaměstnává fyzioterapeuta, který je hráčům k dispozici 24 hodin. „Navíc ještě každé pondělí je přítomen zastřešující fyzioterapeut, jenž provádí přeměřování dysbalancí, léčbu akutních problémů, měření srdeční frekvence a přeměřování tělesného složení pomocí přístroje in-body,“ uvedl šéftrenér Matras.
    „O kluky se stará celkem jedenáct profesionálů. Poskytujeme jim maximální profesionální podmínky pro tréninkový proces, fotbalový růst a také kvalitní zázemí ve škole,“ uvedl šéftrenér Matras. „Naší výhodou je, že téměř vše je na jednom místě. Škola, tělocvična, areál se sportovišti. Pouze do bazénu dojíždíme,“ uvedl manažer Palaščák.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00