Jak na věc


cyklista pendolino

Známe vítěze krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů

    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.
    Tedy, když měníš směr jízdy, tak, aby ostatní účastníci silničního provozu dobře poznali, jaký máš úmysl. A to i když odbočuješ ze silnice třeba na lesní cestu, parkoviště, cyklistickou stezku……
    Tento zákaz platí jen předjíždění motorových vozidel. Znamená to, že v úseku za dopravní značkou můžeš předjet cyklistu nebo jiné nemotorové vozidlo. Naopak, i tebe může předjet jakékoli vozidlo.
    Pokud jedeš po stezce, kde je oddělen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, musíš užít pouze pruh vyznačený pro cyklisty. Pruh vyznačený pro chodce můžeš jako cyklista využít pouze při objíždění, předjíždění, otáčení, odbočování a vjíždění na stezku pro chodce a cyklisty; přitom nesmíš ohrozit chodce jdoucí v pruhu vyznačeném pro chodce.


Základní pravidla jízdy pro cyklistu

    Štěstí má pro každého z nás jinou podobu. Pevné rodinné pouto je jednou z nich. Dvoudílný televizní film o dívce, která může přinést trochu světla i do vašich životů. Hrají: A. Gubiková, S. Rojková, P. Štěpán, V. Navrátil, T. Töpfer a další. Scénář T. Töpfer a J. Svoboda. Kamera I. Popek. Režie J. Svoboda

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00