Jak na věc


cviky na zpevnění kolen

Stahování - nejlehčí cvik na zadek

    Dnes jsem si pro Vás připravil netradiční techniku. Postupně se dostáváte do stavu, kdy první začátečnické krůčky máte za sebou, na svalovou rozbolavělost jste přivykli a cvičení se pro Vás stává drogou, protože po dobře odjetém tréninku máte perfektní náladu díky endorfinům, které se Vám v mozku vyplavují
    Chcete-li sledovat diskuzi k tomuto článku e-mailem, zadejte do políčka vaši e-mailovou adresu a klikněte na Odeslat. Odebírání můžete samozřejmě kdykoliv zrušit.
    Cviky pro ženy, které mají problémy s otěhotněním. Cvičení samotné však není všemocné a ve spoustě případů si vyžaduje individuální terapii s fyzioterapeutem.
    "Po druhém porodu jsem měla problémy s diastázou břišních svalů. Paní Martina mi ukázala, jak pomocí jednoduchých cviků a hlavně správného držení těla tento problém postupně eliminovat. Zlepšení bylo vidět hned na našem dalším setkání. Navíc u mě zmizely bolesti beder, kterými jsme trpěla. Cviky, které jsme se naučila mám stále k dispozici ve svém cvičebním plánu a dají se opravdu stihnout během chvilky s dětmi. Určitě doporučuji všem ženám, které chtějí cvičit cviky zaměřené speciálně na jejich potíže."


Jak probíhá aktualizace cvičebního plánu?

    Prsní svalstvo je dnes na soutěžích prezentováno zcela jiným způsobem, než tomu bylo dříve. V 60. a 70. letech byl velký důraz kladen na objem hrudního koše. Kulturisté se na soutěžích při póze hrudník zboku snažili co nejvíce vyklenout hrudník. V té době nebyl pro světovou špičku problém zvládnout vakuum, které se právě hodilo i do této pózy...
    Všmli jste si někdy, že pohyb drtivé většiny cviků na bicepsy kopíruje oblouk? Ať už uchopíte do rukou jednoručky, velkou činku, lomenou tyč nebo žerď spodní kladky, pokaždé vykonáváte cvik stejným způsobem.
    V článku jsou uvedeny cviky, které jsou vhodné pro začátečníky - pubescenty a adolescenty, u kterých není dokončen vývoj páteře, která je v jejich věku snadno deformovatelná.
    Nadhoz spojený s tlakem na ramena posiluje kompexně svaly horní poloviny těla. Od počátku zdvihu, kdy se do práce zapojují vzpřimovače páteře a na krátkou dobu i nohy, postupuje směr působení ve směru dráhy činky. Zapojují se horní zádové svaly, ramena, trapézy a svaly paže včetně předloktí.
    Zádové svalstvo je nejčlenitější svalová partie. Skládá se z mnoha svalů, jejichž rozvoj je závislý na procvičení z různých úhlů. Pestrost tréninku je nutná a v pokročilé fázi nelze vystačit s třemi cviky jako třeba u prsních svalů.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Tricepsy jsou trojhlavé svaly paží na spodní a vnější části nadloktí. Tvoří podstatnou část objemu paže, takže pokud chcete napínat metr při měření obvodu paží do co největších rozměrů, tak je vhodné se na rozvoj tricepsů zaměřit.
    Jedním ze způsobů, jak dosáhnout progrese ve svalovém rozvoji je metoda využívající sestupné série. Princip spočívá v obráceném pořadí používání zátěže a počtu opakování
    Přinášíme vám seznam nejlepších cviků na procvičení svalů zad.Prostě nejlepší cviky na záda. Vybrat si správné cviky na záda je důležité. Každý má jiné cíle a podle toho by měl cviky na záda také vybírat.
    Skupina cviků určených na posílení pánevního dna. Díky médiím a laické veřejnosti o nich panuje spousta mýtů. U nás se dozvíte, že to vůbec není o přerušovaném močení.
    Pro stimulaci svalových partií k růstu je nutné obměňovat cviky viz. článek Délka tréninkových period. V následujícím výčtu cviků budete seznámeni s tahovými cviky, které Vám budou nápomocny při sestavování dalších tréninkových plánů.


3 kroky k získání vašeho individuálního cvičebního plánu.

    Stahování zadku je nejen velice účinný cvik, ale navíc nenáročný na čas i prostor. Můžete ho provádět kdekoliv a kdykoliv. Klidně i vleže při čtení knížky v posteli před spaním. Časem nebudete cviky ani vnímat, účinek se však přesto dostaví.
    Také máte každou nohu, ruku nebo jednu polovinu hrudníku jinou než tu druhou? Pak by Vás mohlo zajímat, že existuje řešení v podobě unilaterálních - jednostranných cviků. Dysbalance partií je vcelku běžným jevem.
    Ramena, nebo také deltoidy nelze v rozvoji postavy ve tvaru X přehlížet. Základní charakteristikou kulturistické postavy je rozvoj ramen do šířky, vytváří tvar trupu do V. Šíře ramen tzv. biakromiální míra je ovlivnitelná až do 32 let.
    Poměrně komplikované je to s tahovými cviky u této největší svalové partie paží. Za tahový cvik lze pokládat zapažování (kick-back) a ostatní, byť se jedná o cviky s kladkou, jsou cviky tlakové. V článku budou uvedeny pouze ty cviky, u kterých nehrozí deformace obratlových těl ve vertikálním směru,


První cvik na zadek - Pomalé klesání

    Stojíme mírně rozkročení a máme rovná záda. A držíme nadhmatem velkou činku u stehen. Činku zvedáme poté až k bradě. Činkou netrháme, ale pohyb děláme pěkně rovnoměrně. Při zvedání klasicky výdech. Tento cvik je dobrý predevším na trapézový a deltový sval. Přítahy k bradě patří k vynikajicím cvikům na ramena. Tento cvik by něměl chybět mezi vašemi cviky na ramena.
    Jsem fyzioterapeutka se specializací na pánevní dno, ale také mamina dvou dětí. Jezdím za ženami domů a pomáhám jim vrátit se po porodu zpátky do formy.
    Pro stimulaci svalových partií k růstu je nutné obměňovat cviky viz. článek „Délka tréninkových period“. V následujícím výčtu cviků budete seznámeni s tahovými cviky, které Vám budou nápomocny při sestavování dalších tréninkových plánů. Tahové cviky doporučuji začátečníkům a kulturistům do 18-ti let věku, kdy není
    "Po porodu jsem měla problémy s pánevním dnem. Měla jsem ho povolené, ale také jsem přesně nevěděla, které svaly to vlastně jsou a jak je správně cvičit. Začala jsem pátrat na internetu a narazila na fyzioterapeutku Martinu. Pomohla mi nejen se zpevněním pánevního dna, ale i s celkovým postojem, bříškem a s bolestí zad. Mít k dispozici svůj cvičební plán je skvělé. I když se už se svou fyzioterapeutkou nestýkáme, stále mám k dispozici svůj cvičební plán, podle kterého můžu cvičit a udržovat se tak stále v kondici."


Magistra fyzioterapie - odborník na rehabilitaci žen v šestinedělí a po porodu císařským řezem.

    Snad každá žena a dívka chce mít pevné a pěkné pozadí. Bohužel je to někdy velice těžké. Za trochu námahy však pevný zadek určitě stojí. Pokud budete pravidelně cvičit následující cviky na zadek, už se nebudete stydět vyjít v plavkách na pláž či k bazénu. A navíc - pokud jste si mysleli, že jsou cviky na zadek obtížné a fyzicky náročné, budete po přečtení článku mile překvapeni!
    S popisu a obrázků není pro začátečníky představit si výše uvedené cviky na záda. Přinášíme vám tento video z tréninku zad Slavoje Bednáře, kde uvidíte provedení cviků a uvidíte i jiné cviky na záda.
    Kdo by netoužil po mohutných trapézech a zadních deltoidech? Také často slýcháváte od svého trenéra kritiku na zaostalou zadní partii deltoidů a malou hloubku trapézového svalstva? Kritika zcela oprávněná.
    Bicepsové zdvihy s isometrickou kontrakcí příznivě ovlivňují tvar bicepsů, vytrvalost v síle, zlepšují vaskularitu. Isometrická kontrakce v pozitivní fázi zlepšuje oddělení partie od tricepsů a ramen, bicepsy se tak lépe zvýrazní, zlepšuje se tvrdost svalů.
    Svalstvo nohou představuje největší svalovou skupinu na lidském těle. Rozvoj svalstva nohou představuje problém pro muže, ženy se potýkají s nadměrným usazováním tuku v oblasti stehen a pánve. Zábavné je sledovat rozvržení tréninků u jednotlivých pohlaví. Ženy přednostně procvičují stehna a hýždě téměř při každé návštěvě


Přítahy k bradě s velkou činkou

    Shyby širokým úchopem Shyby patří výborné cviky na záda,působí na horní vnější část širokého zádového svalu, a to hlavně na jeho šířkku (rostou vám tzv.křídla). Musíte stahovat lopatky směrem k sobě a dolů, abyste opravdu zapojovaly zadové svalstvo a ne paže.Dýcháme při přítahu vzhůru.
    Stojíme rozkročeni a držíme jednoručky, kterou jsou opřená o stehna. Činky střídavě střídáme co nejvýš. Při záběru výdech. Tetno cvik na ramena působí především na deltový sval. Ale patří také mezi výborné cviky na ramena.
    Účinné cvičení pro statické nebo dynamické posilování včetně aktivace hlubokých svalů. K dokonalému provedení cviků je potřeba umět se správně "zpevnit zevnitř".
    Tento speciální tvarovací cvik je dobré zařazovat v předsoutěžní přípravě pro oddělení kvadricepsů a hamstringů na vnější straně stehen. Oddělení se projeví vytvořením hluboké podélné rýhy, což rozhodčí kladně oceňují.
    Tento originální cvik zcela nevhodný pro začátečníky je náhradní variantou za čelní dřepy s činkou na ramenou. Výhodou je, že zátěž je přenášena na ramena prostřednictvím polstrovaných opěrných bodů a nezpůsobuje tak nepříjemný tlak v oblasti ramen.


Diskuse - zanechat komentář Zrušit odpověď

    U mužů nejpopulárnější svalová partie. Mohutný hrudník a silné paže jsou snem každého kluka. U mě to bylo stejné. Jako náctiletý jsem dokonce uvažoval o tom, že budu procvičovat prsní svaly a bicepsy každý den a zbytek těla budou pouze doprovodné partie, které odtrénuji na závěr tréninku.
    Střed těla tvoří břišní svaly a jejich antagonistou jsou vzpřimovače trupu, proto Vám doporučuji je procvičovat v rámci tréninkové jednotky společně. Pro začátečníky je vhodné věnovat zvýšenou pozornost při zpevňování těla právě těmto partiím.
    Já mám naopak problém, že moje ramena mi rostou neúměrně k ostatním partiim… hráje v tom taky roli tak věc, že jsem dlouhou dobu cvičil nevědomě benchpress úplně špatně. ( tahal jsem to předevšim ramenama)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00