Jak na věc


cviky na uvolnění žeber

nejčtenější články za poslední týden

    Klekněte si a opřete se oběma rukama o zem. Uvolněte břišní svaly a vlastní vahou nechte prověsit břicho. Stáhněte břišní svaly a nahrbte záda. Opakujte.
    Třetí Tibeťan slouží k posílení srdeční aktivity a k protažení svalů krku. Základní poloha je vkleče (mezi stehnem a bércem je pravý úhel) s nohama u sebe, špičkami ohnutými a zapřenými o zem a bradou na hrudi. Cvik opět zahájíme nádechem, pomalu zakláníme hlavu a trup a zároveň se opíráme napnutými pažemi o zadní část stehen. Ze záklonu se vracíme zpět do základní polohy spolu s výdechem.
    […] Na odblokování krční páteře existuje celá řada různých cviků. Cvičení jsou zaměřena na otáčení hlavy ze strany na stranu, na předklony a záklony a provádí se jak v leže tak v sedě. S výhodou lze využít také oblíbené cvičení s názvem Pět Tibeťanů. […]
    Rozkročte se na šířku vašich ramen. Ohněte se v pase a pokuste se dotknout prsty rukou prstů nohou. Tento cvik vypusťte, pokud máte problémy s hamstringy.


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Cviky První Tibeťan se provádí ve vzpřímeném stoji s patami u sebe. Rozpažte ruce tak, aby dlaně směřovaly k zemi. Pomalu se otáčejte kolem své osy v jednom směru, který si stanovíte (např. po směru hodinových ručiček). Cvik provádějte pomalu, aby se vám neudělalo nevolno. Během cviku dýchejte zhluboka, i po ukončení cviku je nutné takto dýchat, dokud se vám nepřestane točit hlava. Počet otáček můžete postupně zvyšovat až k počtu 21. Tento cvik zlepšuje celkovou energii.
    Čtvrtý Tibeťan se začíná cvičit ze sedu, při kterém jsou nohy natažené a chodidla jsou od sebe vzdálena asi 30 cm. Bradu opět ponechejte na hrudníku a dlaně směřujte dolů k podlaze. Z této polohy pomalu s nádechem zaklánějte hlavu a zvedejte trup tak, aby bedra dosahovala co nejvýše. Kolena ohněte do pravého úhlu a došlapujte na celá chodidla. Vytvoříte tak jakýsi most, ze kterého se opět s výdechem vracejte do původní polohy. Při tomto cviku dochází ke stimulaci žláz s vnitřní sekrecí.
    Klekněte si a opřete se oběma rukama o zem a nahrbte záda. Pomalu se přesuňte na paty, uvolněte ramena a klesněte na podlahu. Při návratu do výchozí polohy mějte zatažené břišní svaly.


Dvacet cviků na protažení po nebo při běhu

    Pět Tibeťanů je soubor pěti cviků, které k nám přišly z tibetského kláštera, ve kterém údajně mniši znali tajemství věčného mládí. Cviky mají přispět ke zlepšení různých oblastí lidského zdraví na základě práce s energetickými proudy v těle. Filozofie tohoto cvičení praví, že pokud budeme cvikům věřit, můžeme proniknout k vlastní podstatě, moudrosti a duchovní síle. Pokud se cviky provádí pravidelně, vedou k obnově fyzických sil a k regeneraci organismu. Cvičení pomáhá při zvýšení tělesné kondice, při protahování a uvolnění svalů a ovlivňuje také činnost funkčních orgánových soustav v lidském těle (trávení, dýchaní, hormonální řízení atd.). Během cvičení tedy dochází k regeneraci fyzických i psychických sil, což značně pomáhá v boji se zvládáním stresových okamžiků. O všech těchto možnostech se můžete přesvědčit sami, jestliže začnete „tibeťany“ pravidelně cvičit. Cvičení je časově nenáročné, avšak první účinky se mohou objevit až několik měsíců od chvíle, kdy s cviky začnete. Avšak po
    Položte se na zem jako při cviku 16. Uchopte vaše pravé koleno a jemně jej přitahujte k pravému koleni. Vraťte se do výchozího postavení a opakujte levou nohou.
    Sedněte si a přeložte pokrčenou pravou nohu přes levou nataženou nohu. Opřete se o levou paži na vnější straně pravého kolena. Přitlačte pravou nohu k levé ruce a současně otočte hlavu směrem k vašemu pravému rameni.


Bolestem svalů a kloubů byste měli předcházet! Jak na to?

    Dobrý den,cvičení 5Tibetanů je dost dobrý,ale já nemůžu cvičit most po něm mě zásadně bolí za krční páteří,měla jsem to hodně zablokované bylo to minulý rok,už to není tak hrozný jak to bylo,ale po mostě to cítím,tak ho cvičím v duchu anebo jiný jogový cvik nevím jestli to je správně,ale dělá mi to dobře,a fakt mi je líp po cvikách,líp zvládám práci mě je 36 let a už to cítím na sobě taky ten věk,ze začátku mi bylo špatně tak cvvičim od jedneho těd jsem na třech cvikách,cvičím každý ráno před snídaní a někdy tak v šest večer,cítím se líp,chodím rovněji nevím proč,ale chodím dávám si meditaci u toho cvíka a je to to nejlepší,myslela jsem,že zas přestanu,ale chce to vydržet tak už cvičím druhý měsíc pravidelně,až se sama divím že ráno se donutim cvičit,každý mi říká,ty jsi zhubla žejo,nezhubla jsem,ale chodim rovněji a břicho se mi zatáhlo nějak,ale příjdemi že nemusim dělat jiný sport tohle stačí bohatě a meditace jse hodně pozitivní věc.
    Položte se rovně na záda. Uchopte jednu nohu oběma rukama nad kolenem a táhněte směrem k tělu. Nohu držte pokud možno nataženou. Opakujte s druhou nohou.
    Lehněte si na zem, pokrčte nohy. Ruce jsou mírně roztažené a dlaně k podlaze. Pokrčené nohy sklopte směrem k jedné ruce a hlavu otočte druhým směrem. Opakujte na druhou stranu.
    Začátek je stejný jako u cviku 16. Zatímco držíte tuto pozici, zvedněte hlavu a ramena směrem ke kolenům. Vydržte 5 vteřin a pomalu se vraťte do výchozí polohy. Opatrně, abyste si nenamohli krční svaly.
    Druhý Tibeťan je cvik, který se provádí vleže na zemi. Ruce jsou podél těla, dlaně opět směřují dolů a nohy jsou natažené. Cvik začněte pomalým nádechem, během kterého zvednete nohy nahoru tak, aby nejlépe svíraly se zemí pravý úhel. Abyste nezvedali záda a pánev z podložky, přitlačte bradu na hrudník. Do původní polohy se vraťte se současným výdechem. Tento cvik posiluje svaly zad a břicha.


Cvik 17. Kvadriceps a hamstring

    Pátý Tibeťan se provádí z polohy, ve které cvičíme klasické kliky. Navíc se zapíráme o špičky nohou, které jsou napnuté. Tělo v této pozici visí dolů, avšak břicho se nedotýká podložky. Pomalu se nadechneme, hlavu skláníme na prsa a zadek se snažíme zvednout co nejvýš tak, aby nohy s tělem vytvářely podobu střechy (obráceného písmena V). S výdechem se opět vracíme do základní polohy. Účinky tohoto cviku jsou obdobné jako u předchozího.
    Aby byly cviky účinné, je nutné dodržovat několik zásad. Cviky je možné provádět kdykoli během dne, avšak důležité je dodržovat jejich pravidelnost – sestava se cvičí denně a to minimálně 3krát. Nejlepší výsledky se však dostavují při denním opakováním každého cviku 21krát, což se pochopitelně při normálním denním shonu nedá stihnout. Cvičení se doporučuje praktikovat nejméně 3 hodiny po jídle, jinak se může objevit nevolnost. Cviky je nutné provádět pečlivě a soustředěně. Navíc by nás neměly nijak vysilovat, cvičíme je proto pomalu podle vlastního tempa. Důležité je také správné a hluboké dýchání.
    Lehněte si. Mírně pokrčte kolena tak, aby nohy byly celou plochou na podlaze. Ruce položte podél těla, dlaněmi dolů. Zatáhněte břišní svaly a zatlačte zády proti podlaze, bez toho, abyste tlačili nohama dolů. Vydržte 5 vteřin a zvolna povolte. Opakujte.


Protahování. Dvacet cviků na protažení po nebo při běhu

    Tento článek přináší přehled a způsob provádění jednotlivých cviků, o tom kdy je provádět respektive vlastní zásady strečinku se pak dočtete v článku Protažení. Gymnastická průprava, skvělý vklad do pohybových schopností běžce
    Alternativní léčebné metody se v současné době stávají stále populárnějšími. Jedním z fenoménů alternativní medicíny se i u nás stal soubor cvičení, které se podle svého původu jmenuje Pět Tibeťanů. Jedná se o kombinaci pěti speciálních cviků, které podle vyznavačů alternativního léčitelství vedou k uvolnění svalového napětí, zlepšují činnost krevního oběhu, dýchání, trávení a také žláz s vnitřní sekrecí. Správně provedené cviky nám navíc mohou pomoci ovládat stres a zachovat si kladný přístup k životu.
    Lehněte si na bok. Natáhněte se. Levou ruku pokrčte a dejte si ji pod hlavu. Pravou nohu pokrčte a uchopte jí pravou rukou. Zvolna přitáhněte ke stehnu. Opakujte druhou nohou.
    Jednu nohu položte na zídku nebo stoličku maximálně do výšky boků. Ohněte se směrem k opřené noze a to tak, aby opřená noha byla co nejvíce natažená a obě nohy spolu svíraly úhel 90o.


Cvik 5. Kyčle a trapézové svaly

    Začátek je stejný jako u cviku 16. Pokrčte obě nohy tak, aby kolena směřovala k hrudi. Uchopte obě kolena a přitahujte je směrem k ramenům. Povolte kolena na délku natažených paží. Opakujte.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00