Jak na věc


chs otrokovice kralicek teddy

Chovatelská stanice - CHS Perro de Agua - Děčín

    V případě Vašeho zájmu, o štěně z našich budoucích odchovů, nás neváhejte kontaktovat. Aktuální fotografie a podrobnější informace Vám rádi poskytneme a kdykoliv Vás rádi uvítáme na nezávaznou návštěvu.
    Pro svá štěňata může skutečně dobrý chovatel udělat dvě věci – koupi stvrdit smlouvou (moje chovatelská stanice vyžaduje, aby pes byl při případném prodeji nabídnut zpátky do mé chovatelské stanice a nikde necestoval) a neudělat ze štěněte bezcennou věc, která je prodána prvnímu zájemci za pár korun.
    Feny, které jsou opakovaně každé hárání nakrývány a čeká se, až zabřeznou jsou často matkami v nevhodném věku, bez řádného vyšetření kloubů a očí, bez ohledu na dědičné choroby, které předávají, protože se předpokládá, že o štěňata bez průkazu původu bude zájem. Mnoho lidí nakryje své feny hlavně bez ohledu na to, jaká štěňata vyprodukují a naprosto bez ohledu na povahu těchto zvířat. Poptávka je uspokojena – v inzerci je v současné době mnoho štěňátek border kolie bez průkazu původu a prodávající o nich vyprávějí neuvěřitelné pohádky !


E-mail: borderkolie@psiskola.cz

    Zvýšená vlna zájmu o štěňata určitého plemene nahrává tkzv. množitelům, kteří mají chuť reagovat na poptávku a produkovat štěňata bez papírů jako na běžícím pásu,hlavně, aby jich bylo co nejvíc.
    Vítáme Vás na webu chovatelské stanice roztomilých společenských psíků. Málopočetné psí plemeno Japan Chin získává stále více na popularitě už od dob japonských císařů. Pocházejí ze země vycházejícího slunce - jinými slovy z Japonska. Jsou to milí a hraví mazlíčci, kteří si rozumí nejen s dospěláky, ale také se hodí k dětem. Za zmínku tedy určitě stojí historie Japan Chinů, která Vás seznámí nejen s jejich původem, ale také s jejich společenskou hodnotou. Naší hlavní prioritou je plnohodnotný chov zdravých a kvalitních jedinců. Naši svěřenci se zúčastňují výstav všech stupňů od krajských, oblastních po klubové, národní a mezinárodní. Při péči o naše chovné jedince, ale i jejich potomky využíváme nejen znalosti získané dlouholetou praxí, ale sledujeme také aktuální trendy. Spolu s profesionálním vybavením a naší láskou a celodenní péčí jim vytváříme optimální prostředí pro spokojený život.


Chovatelská stanice - Chovatelská stanice ´´of SANDSTONE GATE´´ - Děčín

    Pokud majitel border kolie chce mít štěňátka s průkazem původu nemusí mít u svého psa žádnou zkoušku, dokonce ani nemusí na výstavu - potřebuje jen výborné výsledky zdravotních testů a předvést psa komisi při bonitaci (záležitost u jednoho psa na pár minut) + samozřejmě přijet na místo, kde se bonitace koná. V průběhu celého roku je takových míst v různých koutech naší malé země několik.
    Stanovy klubu chovatelů border kolií, kteří chovají štěňata s průkazem původu neumožňují dodnes registrovaným chovatelům a členům klubu nakrýt fenu při každém hárání, ale jen jednou za rok. Množitelé jsou schopni své feny strhat a krýt je každé hárání, dokud poptávka po borderkách trvá. Nikdo je nekontroluje.
    Pravé border kolie, které jsou výsledkem pečlivé chovatelské práce, plánovaných spojení rodičů, se zdravotními testy, vynikající povahou posouzené bonitační komisí klubu border kolií a které předávají svou úžasnou povahu i schopnosti svým potomkům s průkazem původu dál mohou dát svým chovatelům nádherná perspektivní štěňata s vynikající povahou. Lidé, kteří se věnovali registrovanému čistokrevnému chovu border kolií od konce devetenáctého století a měli předky našich border kolií odvedli výbornou práci.
    Sakura nebo-li višeň pilovitá (Cerasus serrulata Kanzan) je totiž typickým stromem dálného východu - pochází z Japonska, kde byli vyšlechtěni i Japan Chinové.


Chovatelské stanice na Pejskař.cz

    Narozená štěňata jsou zázrak, nejsou nikdy bezcenná, mají svou hodnotu a vždycky bude pro každého jejich nového majitele těžší vyhodit na ulici psa, za kterého zaplatil deset nebo dvacet tisíc. Takového aspoň zkusí radši prodat než darovat přes Annonci a před prodejem se bude snažit dát mu třeba dobře najíst . Ne všichni lidé jsou hodní a přátelé zvířat, to znám ze své bohaté praxe z útulků pro psy. Pro někoho je koupě psa momentální dobrodružné rozhodnutí a štěně, které rozkouše ovladač od televize chvíli potom co okousalo mobil, může letět obloukem vzduchem a zlomit si vaz.
    Štěňata s průkazem původu jsou pro každého chovatele odměnou za jeho chovatelskou práci – kontroly veterinářů u nás doma, vyplňování papírů a papírů a papírů, ranní vstávání na výstavy, stovky kilometrů za volantem při cestách na výstavy - závody – bonitaci - setkání přátel plemene - tréninky …
     Ale border kolie, které neprojdou zdravotními testy nejsou připuštěny do chovu !!! Předávají tedy své skryté vady (CEA, PRA, DKK) svým potomkům, které najdete v inzerci jako border kolie bez PP. Až Vaše borderka v dospělosti oslepne nebo bude mít těžkou dysplazii, bude to pro Vás jistě velmi smutné, protože léčit tyto nemoci nelze. Do chovu nejsou připuštěni ani jedinci s nevhodnou povahou, kterých přibývá a své negativní vlastnosti předávají svým potomkům.


Vítejte na stránkách věnovaných plemeni border kolie a border koliím, které chováme!

                                červená-bílá a černá-bílá . Naše odchovy dostávají průkaz původu.                                                                                                                                                                                                                                                


Japan Chin - pejsek pro štěstí a mazlíček z „povolání“

    Postupně se dostaví zklamání – tohle má být nejchytřejší pes na světě, který odezírá z úst majitele povely a předvídá je předem ? Během několika let je ze štěněte dospělý pes a protože slušný majitel má ke svému pejskovi citovou vazbu, snaží se zdravotní problémy kulhajícímu a poloslepému nebo slepému zvířeti ulehčit, zákal na očích totiž dost bolí. Postupně se mezi pejskaři také rozšíří zpráva, že border kolie jsou šílené – stále potřebují něco dělat, jsou hyperaktivní, koušou doma věci a perou se se psy, nejsou dobře ovladatelné, stále štěkají, jsou nervózní a mají problémy s klouby a slepotou. Plemeno získá špatnou pověst díky stovkám jedinců, kteří takoví skutečně jsou – až na jednu důležitou věc, nemají průkaz původu ! Matky a otcové těchto štěňat nikdy nebyli na bonitaci a komise nikdy nehodnotila jejich povahu, nikdy nepředložili výsledky svých zdravotních vyšetření, nemají testy DNA a poradce chovu nikdy neschválil jejich spojení . Bohužel, tato štěňata se budou rodit a prodáva
    Proto, aby se zdraví v chovu udrželo, provádíme u tohoto plemene povinné zdravotní testy. V naší republice se chovatelé border kolií dobrovolně sdružují v klubech tohoto plemene a je nutné dodržovat ,, pravidla hry ´´ pro chov border kolií s průkazem původu - u border collie se provádějí testy CEA, PRA a DKK a další ! Zdravotní stav chovných jedinců i štěňátek je tedy pod kontrolou klubu, který má svá přísná pravidla a je tomu dobře. Prvořadým zájmem v chovu BC je zdraví. Všechny naše border kolie v chovatelské stanici Ambra mají zdravotní testy, některé musíme dle stanov klubu pro chov i pravidelně opakovat. Psi a feny v naší republice, kteří mají nevyhovující výsledky (které nejsou pouhým okem viditelné) jsou vyřazeni z chovu.


Chovatelská stanice - Xantusia - Děčín

    V současné době je v ČR v plemenné knize oficiálně registrováno cca 5000 border kolií s průkazem původu. Popularita plemene v ČR stále stoupá a border kolie se stává módním plemenem podobně jako před lety dalmatin (v době filmu 101 dalmatinů), retrívři, parson a jack russel teriéři. Módnost plemene s sebou nese pro plemeno velké nebezpečí. Proč ?
    Tato štěňata budou za cenu 3 – 5 tisíc Kč prodána. Mnoho zájemců z řad laiků, kterým se border kolie líbí dojde k závěru, že prostě průkaz původu nepotřebují, protože výstavy neplánují a štěně je moc roztomilé, líbí se jim. Plemeno je tedy šířeno mezi pejskaře lavinou štěňat bez průkazu původu. VĚTŠINA TĚCHTO ŠTĚŇAT MÁ VÝRAZNÉ PROBLÉMY S POVAHOU nebo zdravotní poroblémy, které se projeví časem - dysplazie kyčelních kloubů a problémy se slepotou !

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
17058
cache: 0024:00:00