Jak na věc


chovatelská stanice německého ovčáka

Chovatelská svařovaná síť (ZN) - oko 19x19 mm, výška 50 cm, role 5 m

    A proč ŤAPKA? Když jsem se odstěhovala z Prahy, víceméně náhodně jsem si pořídila fenku kříženého malého pinče Ťapku,jednoho z nejchytřejších pejsků, jaké jsem kdy poznala. A chtěla jsem, aby každé štěňátko ode mě mělo aspoň něco právě z té chytré Ťapky..
    Čas plynul a my jsme si k chovu Maltezáčků přibrali i chov Argentinské dogy, když jsme si pořídili fenku Sheillu (od ní je také odvozen název naší chovatelské stanice) a postupně rozšiřujeme chov o tři další fenky.
    Chovatelská stanice Korec Corso byla založena RNDr. Evženem Korcem, CSc. a jeho manželkou Janou Korcovou. Naším cílem je odchovávat špičkové psy z hlediska vzhledu, povahy a zejména zdraví. Dlouhodobým cílem je prodloužení průměrného věku Cane Corso.
    V neděli 2. prosince se naše chovatelská stanice zúčastnila mezinárodní výstavy psů v Praze. Plemeno Cane Corso posuzoval český rozhodčí Zdeněk Kliment. Aristocrat Korec Corso zvítězil v mezitřídě s hodocením výborný 1, získal titul CAC, CACIB (nejlepší dospělý pes) i BOB (nejlepší z plemene). Bára Korec Corso zvítězila ve třídě…


Poplastované šestihranné králičí pletivo oko 16 mm

    A protože čas nezastavíme a ubíhá nám stejně jako našim pejskům, z naší Sheilly je už babička, která už má ráda svůj klid a pohodu a stejně jako u lidí, babičky jsou od toho, aby bavily vnuky a vnučky naší psí rodiny. Už neplánujeme žádná štěňata Argentinské dogy


Pozinkované šestihranné králičí pletivo oko 16 mm

    Do kategorie chovatelských pletiv jsme zařadili 3 druhy nejžádanějšího oplocení, které je typické pro zemědělskou a chovatelskou oblast. První skupinu tvoří chovatelská svařovaná síť, jinak pletivo na voliéry, se čtvercovými oky různých velikostí a pozinkovanou povrchovou úpravou. Tento druh drátěného pletiva se doporučuje hlavně jako výplň klecí a voliér pro ptáky, nebo se stříhá na jednotlivé pásy, které se potom obtočí kolem ovocných stromků a vytvoří ochranu kmenů proti okusu od lesní zvěře. Na spojení svařovaného pletiva můžete použít pozinkovaný vázací drát, který naleznete v kategorii „Plotové příslušenství". Druhou skupinou jsou šestihranná králičí pletiva v pozinkované a poplastované úpravě. Králičí pletiva jsou vyhledávaným druhem chovatelského plotu, který se používá pro výplň králíkáren, nebo jako oplocení kolem drůbeže. Stejně jako u pletiv na voliéry se může šestihranné králičí pletivo použít na ochranu ovocných stromků, nebo keřů. Poslední nabízený druh v oblasti chovate
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102
    Při výběru vhodných křížení spolupracujeme pouze s nejlepšími světovými chovatelskými stanicemi. Při křížení se psy z chovatelských stanic velmi vzdálených provádíme inseminací zmraženým spermatem. Ve spolupráci s předními odborníky MVDr. Romanem Vitáskem, Ph.D. (Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně) a MVDr. Petrou Přinosilovou, Ph.D. (Výzkumný ústav veterinárního lékařství v Brně) jsme jako první v ČR provedli úspěšnou inseminaci zmrazeným spermatem u plemene Cane Corso.


Chovatelská stanice - Aj - Pe Bohemia - Liberec

    roztoky  , roztoky u prahy, krmiva roztoky, roztoky krmiva  , chovatelské potřeby roztoky, roztoky krmiva, zverimex roztoky, krmivo pro psy roztoky, granule roztoky, eukanuba roztoky, psy roztoky, kočky roztoky roztoky krmiva roztoky krmiva roztoky krmiva
    RNDr. Evžen Korec, CSc. je vystudovaný genetik a vědecký pracovník v oblasti molekulární genetiky. Je spoluautorem 11 patentů. Je členem redakční rady amerického veterinárního časopisu Approaches in Poultry, Dairy & Veterinary Sciences. V současné době je ředitelem ZOO Tábor.
    Aristocrat Korec Corso byl předveden na mezinárodní výstavě psů v německém Kasselu 9.12.2018. Plemeno Cane Corso posuzoval německý rozhodčí Jürgen Sauer. Aristocrat vyhrál mezitřídu s hodnocením výborný 1, získal titul CAC VDH (čekatelství německého šampiona) a titul CACIB (čekatelství mezinárodního šampiona krásy). Titul CAC VDH získal Aristocrat již potřetí a k udělení titulu…
    Korec Corso je jedinou chovatelskou stanicí psů Cane Corso na světě, která provádí výzkum genetiky a dlouhověkosti tohoto plemene. Výsledky výzkumu jsou publikovány ve špičkových světových časopisech. Ve spolupráci se 72 chovatelskými stanicemi z 25 zemí jsme jako první na světě určili průměrný věk dožití Cane Corso.


Chovatelské pletivo ŠESTIHRANNÉ (ZN), oka 16 mm - výška 100 cm, role 50 m

    Chovem a výcvikem psů se zabývám od r.1977, kdy jsem dostala štěně malého knírače, začala chodit na cvičák, jezdit na psí tábory a postupně pronikala do všech činností spojených s pejsky: výcviku, úprav srsti, vystavování a později i chovu.
    Chovatelské pletivo je drátěné pletivo určené především pro chovatele zvířat. Tato pletiva jsou vhodná při stavbě plotu pro drobné chovatele i velkochov. Jedná se například o šestihranná pletená pletiva (tzv. králičí pletivo), svařovaná pletiva (pro voliéry a klece) případně uzlová pletiva (lesnická pletiva).
    http://www.chovatelskepotreby.eu/teraristika/substraty-na-dno-teraria/kokosove-substraty-a-lignocel/3600/lignocel-30x30x10-cm---kokosova-cihla--22096.html
    Dne 10.11.2018 se konala v německém Karlsruhe Národní výstava psů. Jako rozhodčí byla delegována češka Olga Dolejšová. Aristocrat Korec Corso nastoupil v mezitřídě a byl ohodnocen jako Výborný 1. Podařilo se mu získat tituly CAC VDH, nejlepší pes plemene (BOB) a prestižní titul vítěz Karlsruhe, který byl udělen pouze jednomu psu…


Chovatelská stanice - Sar-Nab - Liberec

    Čivavy chovám od r. 1991, mezi mé první čivavky patřili např. fenky Hevilla Zapo, Frída a Sandra z Novboru, pejsek Helwik z Alkonu. V 90. letech jsem se věnovala výstavám a mé čivavky měly pěkné výsledky, v současnosti upřednostňuji jiné psí aktivity a v chovu čivav se snažím odchovávat hezké a typické čivavky s výstavními předpoklady, ale především čivavky zdravé, nezatížené znaky přehnané miniaturizace, prostě čivavy, které dělají radost svým majitelům po všech stránkách.
    Naším cílem je odchovávat špičkové psy, jak z hlediska zdraví a povahy, tak z hlediska vzhledu. Veškerá křížení velmi pečlivě plánujeme a analyzujeme předávání jednotlivých vlastností mezi generacemi. Křížíme pouze takové špičkové psy, kteří předají sledované vlastnosti potomkům.
    Pro ty z Vás, kteří se chcete stát chovateli Maltézského psíka nebo Čínských chocholatých psů, doporučujeme stručné informace o obou plemenech v části o pejscích a využijte odkazů na stránky s dalšími informacemi o chovu těchto pejsků (viz. části informace a spolupráce).
    Brzy čekáme přírůstky do naší smečky, bližší informace naleznete na štěňata maltézáků nebo štěňata čínských chocholatých. Pokud jsme ve Vás vzbudili zájem o štěňátka Maltézských psíků nebo Čínských chocholatých psíků, kontaktujte nás.


Korec Corso - Mezinárodně chráněná chovatelská stanice

    Protože kromě chovu čivav se věnuji také výcviku, padla další volba právě na teriéry,aktivní pejsky se smyslem pro humor, kteří mě doprovází i při vyjížďkách na koni, při dlouhých cestách autem a které neustále přesvědčuji, že by mě mohli taky občas POSLECHNOUT. Začalo to fenkou Lakeland teriéra, s kterou jsem i bez potřebných zkušeností složila zkoužky vloh, barvářské a lesní zkoužky a později odchovala 4 vrhy tohoto málo rozšířeného plemene. V současnosti útočí na mé nervy tři teriérky: Manchester a Parson Russell. Časem k nim tak nějak mimo plán přibyla kříženka borderkolie x foxteriér a nakonec z útulku fenka Německého krátkosrstého ohaře. Takže máme všichni o zábavu postaráno.
    V současné době provádíme analýzu DNA dlouhověkých psů, kteří se dožili 12 let a více s cílem analyzovat geny související s dlouhověkostí. Detaily je možné nalézt ZDE. Dlouhodobým cílem tohoto výzkumu je prodloužení průměrného věku dožití Cane Corso. Jako první na světě jsme popsali dědičnost dysplazie kyčelního kloubu u Cane Corso.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00