Jak na věc


chinaski koncerty

14. 6. 2018 - V pátek 29. června vyražte na první lavičskou zábavu Accort

    V krátkém prosincovém halovém turné kapely Chinaski přibude další koncert. Pro velký zájem o vstupenky na pražskou zastávku ve Foru Karlín 1. prosince se kapela kolem zpěváka Michala Malátného rozhodla přidat další vystoupení na stejném místě o den později. Lístky na koncert 2. prosince budou v předprodeji od tohoto týdne v síti Ticketportal.
    Jeden z posledních koncertů k úspěšné nahrávce, která přinesla hity jako Víno, Každý ráno nebo Slovenský klín a kapele vynesla tři nominace na Anděla a sošku za Nejlepší skupinu, se odehraje 24. 2. ve Žďáru nad Sázavou. Kapela tam v Domě Kultury vystoupí od 20 hodin.
    18. listopadu 2017 odehrála skupina v Brně svůj poslední koncert v původní sestavě (Malátný, Táborský, bratři Škochové, Kužvart a Petřina mladší alias Marpo). Zpěvák Michal Malátný a kytarista a kapelník František Táborský se totiž rozhodli rozloučit s ostatními členy Chinaski a poděkovali jim za léta spolupráce.


Nejlepší vánoční akce přehledně na jednom místě!

    Fanoušci kapely mohou vybírat z běžných vstupenek na stání a lístků na sezení na posledním balkoně s barem a vlastní šatnou. Aktuální koncertní program populární kapely Chinaski k úspěšnému albu Rockfield původně letos do hal zavítat neměl. Kapelu k tomu donutil zájem fanoušků. Kromě Prahy se další výjimečná prosincová halová vystoupení odehrají v Brně (10.12. DRFG Arena) a Třinci (8.12. Hala Werk).„Na první pražské vystoupení Chinaksi ve Foru Karlín už zbývá pouze sedmdesát vstupenek. Rozhodli jsme se proto s kapelou přidat další koncert o den později. Zájem fanoušků nás těší,“ říká booking agentka kapely Hana Petřinová. „Podrobnosti o vzhledu scény, speciálním programu nebo hostech kapela bude zveřejňovat postupně v dalších měsících jako překvapení,“ doplňuje Petřinová. Poslední album Chinaski Rockfield se záhy po vydání stalo platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž se stal dlouhodobě nejhranější písní českých rádií a podobně si
    Chinaski jsou českou pop rockovou skupinou, která začala své působení na české hudební scéně roku 1987. Na začátku však skupina nenesla název Chinaski, nýbrž Starý hadry. První album této kapely spatřilo světlo světa roku 1994, přičemž v tomto roce byl také změněn název skupiny na současný. Druhá deska pak vyšla v roce 1997 a nesla název Dlouhej kouř. V současné době má pak kapela celkově šest členů.
    Do skupiny přišla nová krev. Za bicí se posadí Lukáš Pavlík, jenž spolupracoval například s Čechomorem nebo Ewou Farnou. Kláves se ujme Jan Steinsdörfer, dlouholetý kapelník skupiny Ewy Farné, kterého mohli fanoušci zaznamenat už na podzimních halových koncertech Chinaski. Baskytaru ovládne rodák z Košic Tomi Okres, jenž má na svém kontě spolupráci s IMT Smile, Katarínou Knechtovou nebo Lukášem Adamcem. Zeptali jsme se Tomiho, Lukáše a Honzy, jak vnímají svou účast v Chinaski, co jako kapela plánují do budoucna, i na to, jaká písnička se jim líbí.


14. 8. 2018 - Pozvánka na třetí představení OSKAR

    Po potvrzení formuláře Vám zašleme aktivační odkaz na Vaši e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz bude Váš účet aktivovaný.
    21. Září 1980 Na začátku školního roku se v Jičíně poprvé potkávají (v 5. třídě ZDŠ) budoucí dlouholetí kamarádi Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný). 1987 Po různých studentských kapelách (Jičínský devastační sbor, Vopaly), u nichž bylo největším problémem to, na co budou jejich členové hrát, vzniká první hudební seskupení v plném slova smyslu - Starý hrady. Podařilo se to díky tomu, že se Pavel Grohman stává správcem školní hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístí domů do Jičína. Duo Grohman - Novotný získává na inzerát spoluhráče (Kopiary, Jampílek). Zkoušky probíhají v zámku Staré Hrady (odtud název), přičemž další aparaturu zapůjčuje tehdy nezbytný zřizovatel ZOSSM Libáň. Jelikož kapela nikdy neudělala tehdy pro veřejné vystupování nezbytné přehrávky, vystupuje vždy pololegálně - zpravidla jsou koncerty zaštítěny soukromou oslavou narozenin apod. ..... Tak to všechno začalo, neskončilo a pokračuje doposud.


Kapela Green Monster oslaví devatenáctiny a pokřtí novou desku

    Lukáš: Byl to prakticky můj sen už od dětství. Poprvé naživo jsem viděl Chinaski ve třinácti letech na pražském Výstavišti. Koncert se mi strašně líbil a představoval jsem si, jak s nimi hraju. Pak mi rodiče nadělili k Vánocům jejich album Nanana a jiné popěvky. V té době jsem se učil i na kytaru a jednou ráno jsem přišel k rodičům do ložnice a přednesl úvodní píseň Klára z této desky. Můj táta potom přišel ke mně do pokoje, já si zrovna pouštěl jeho starší audiokazety, kde zpíval zrovna Aleš Brichta, a povídá mi: To by bylo hrát třeba s ním, co? Odvětil jsem: To jo, ale já bych chtěl hrát raději s Chinaski! Táta dodal: Tak když budeš cvičit a snažit se, třeba se ti to splní! Nakonec se vyplnilo obojí. Život je cesta a snům se má jít naproti! Hlavně se vše musí stát v ten správný čas, aby to mělo efekt. Jsem za vše nesmírně vděčný.
    Tomi: Kromě toho, že se na spolupráci velmi těším, to nijak speciálně nevnímám. Mediálně se mě to zatím nijak nedotýká, přece jen žiju v jiném státě. Samozřejmě jsem zvědavý, jak nám to půjde, když nás pět spolu nikdy nehrálo. Věřím ale intuici Franty a Michala, kteří novou sestavu dávali dohromady.
    Protože se nás už hodně ptáte, kde budem hrát v příštím roce, několik zásadních termínů vám prozradíme. Vydáme se do letních amfiteátrů a zahrad a zahrajeme v Plzni, Tvrdonicích, Valečově, Českém Krumlově, Lokti, Slaném nebo Příbrami. A uvidíme se taky na našem festivalu Přehrady – v srpnu opět po roce na Vranově a nově také na Seči. Termíny a vstupenky najdete v sekci Koncerty.
    „Budou to opravdu poslední koncerty k desce. Po létě přestaneme koncertovat a budeme točit nové album,“ potvrzuje kytarista Chinaski František Táborský.


S videoklipy kapely MoveBreakers si můžete navodit letní atmosféru

    Během večera zazní, stejně jako na prosincovém halovém turné, celé nové album plus výběr největších hitů. Fanoušci Chinaski budou mít na delší dobu navíc poslední možnost vidět skupinu na samostatném koncertě. Od podzimu totiž kapela plánuje pauzu. Lístky na všech pět koncertů jsou v síti Ticketstream. V roli předkapely se představí Like-it.
    Toto jsou internetové stránky společnosti IRSnet CZ s.r.o., IČO: 26732122, se sídlem Politických vězňů 934/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 90221. Společnost IRSnet CZ s.r.o. je členem koncernu AGROFERT.
    Jedná se o Michala Malátného, který zpívá a hraje na kytaru, dále František Táborský -- kytara, Ondřej Škoch -- baskytara, Štěpán Škoch -- saxofon, Otakar Petřina -- bicí a Petr Kužvart -- trumpeta. Za celou svou existenci vydala kapela poměrně veliké množství hudebních alb. Níže si můžete poslechnout oblíbenou píseň s názvem Duše z gumy.
    Chinaski jsou jednou z nejpopulárnějších kapel v České republice, mnohé z jejích písní jsou hity. V listopadu roku 2017 se ale rozhodli pro menší restart a z původní sestavy odešli čtyři stálí členové. Nové složení se připravuje na jarní klubové turné, přitom kromě něho má naplánovanou účast i na několika festivalech.


30. 7. 2018 - Mladí umělci z Vysočiny podpoří nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez

    Nahrávka Rockfield, která vznikala v legendárním britském studiu pod dohledem producenta Grega Havera, se záhy po vydání stala platinovou a nejprodávanější v České republice. úspěšný byl i albový singl Víno, jenž se stal dlouhodobě nejhranější písní českých rádií a podobně si vedl i jeho následovník Každý ráno. Za album, které vyšlo i na vinylu, kapela získala tři nominace na Anděla a ze slavnostního ceremoniálu si odnesla sošku za Nejlepší skupinu. Jaro a začátek léta muzikanti trávili čas na vyprodaném turné. Koncem roku pak s albovým programem zamířili do vyprodaných hal. V Praze se jim podařilo třikrát po sobě vyprodat Forum Karlín.
    Chinaski se ve Žďáru nad Sázavou rozloučí s Rockfieldem a pak plánují koncertní pauzu. Populární kapela Chinaski se na pěti pódiích rozloučí se svým aktuálním albem Rockfield (BrainZone).
    Chinaski momentálně neplánuje v České republice žádný koncert. Chceš-li být včas informován o dalších koncertech kapely Chinaski, přidej si ji mezi své oblíbené stisknutím následujícího tlačítka.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00